official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
1:39.70
49.43
2
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+0.26
51.33
3
RIZZI Lukas
2000
ITA
+1.36
59.39
4
GALLINA Simone
2000
ITA
+1.53
60.63
5
BACHER Jonas
2002
ITA
+2.19
65.47
6
PALMA Marc
2000
ITA
+2.31
66.34
7
LEITNER Raphael
2000
ITA
+3.05
71.76
8
DE MICHIEL Federico
2001
ITA
+3.19
72.79
9
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
+3.30
73.59
10
STANGL Simon
2001
ITA
+3.56
75.50
11
GRAMM Lukas
2000
ITA
+3.64
76.08
12
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
+3.93
78.21
13
ZUCCHINI Francesco Riccardo
2003
ITA
+4.15
79.82
14
NICOLI Lorenzo
2000
ITA
+4.25
80.55
15
DIJKSMAN Christopher
2003
NED
+4.35
81.28
16
LANTSCHNER David
2001
ITA
+4.41
81.72
17
TOSONI Alessandro
2000
ITA
+4.59
83.04
18
PUTZER Simon
2001
ITA
+4.74
84.14
19
MERANER Thomas
2002
ITA
+4.78
84.43
20
NOGLER KOSTNER Diego
2003
ITA
+4.82
84.72
21
GROSSRUBATSCHER Matteo
2001
ITA
+5.20
87.50
22
PIXNER Daniel
2003
ITA
+6.48
96.88
23
CELLIE Alberto
2003
ITA
+6.55
97.39
24
BERNARDI Jacopo
2002
ITA
+6.56
97.46
25
GHIRARDO Edgar
2003
ITA
+7.20
102.15
26
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
+8.51
111.74
27
MUTO Andrea Pasquale
2001
ITA
+8.86
114.30
28
WILLEIT Gabriel
2003
ITA
+9.25
117.16
29
MCGOWN Kyle
2003
AUS
+9.38
118.11
30
EGGER Dominik
2000
ITA
+9.88
121.77
31
PANZANINI Daniel
2001
ITA
+10.07
123.16
32
LARCHER Maximilian
2001
ITA
+10.62
127.19
33
FRANCESCHINI Philip
1999
ITA
+10.87
129.02
34
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
+11.26
131.88
35
SCHOENBERG Sasha
2002
ITA
+11.66
134.80
36
POMARE Lorenzo
2003
ITA
+11.69
135.02
37
ZUECH Sebastian
2002
ITA
+12.00
137.29
38
LARESE GORTIGO Rene
2000
ITA
+12.41
140.30
39
WOERNDLE Leo
2003
ITA
+13.17
145.86
40
VINCENZI Lorenzo
2003
ITA
+13.47
148.06
41
GHEDINA Andrea
2000
ITA
+13.99
151.86
42
GUERRINI Alberto
2001
ITA
+14.02
152.08
43
GHEDINA Alessandro
2000
ITA
+14.89
158.45
44
LACEDELLI Enrico
2002
ITA
+14.94
158.82
45
VERSACE Alberto
2001
ITA
+16.43
169.73
46
BROUILLETTE Xander
2003
USA
+31.73
281.76
Did not finish 2nd run
PUTZER Manuel
2003
ITA
SOMMACAL Mattia
2003
ITA
GIRARDI Paolo
2001
ITA
PERKMANN Dominik
2002
ITA
GIETL Christian
2003
ITA
GIOVANNONE Davide
2001
ITA
PLATTNER Manuel
2002
ITA
DAZ Martino
2001
ITA
BIONDO Filippo
1999
ITA
SCHRANZHOFER Hannes
2003
ITA
PLANOETSCHER Gabriel
2001
ITA
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ZANNIN Andrea
2002
ITA
PORDON Alessandro
2003
ITA
STRELE Patrick
1999
AUT
CORTI Brando
2003
ITA
BESSELAAR Tobias
2002
NED
PODA Alessandro
2000
ITA
STEINDL Daniel
2003
GER
SAPUTO Giorgio
2003
ITA
HASPINGER Dominik
2003
ITA
WEISSENSTEINER Philipp
2000
ITA
BENETTOLO Francesco
2003
ITA
MONZ Johannes
2003
AUT
DA PONTE BECHER Alessandro
2003
ITA
ZOEGGELER Alexander
2003
ITA
HARTWIG Max
1999
GER
SCHIEDER Raphael
2002
ITA
LAGEDER Manuel
2003
ITA
OBERHAMMER Michael
2001
ITA
MAISANO Will
2003
AUS
PERKOLIC RAILIC Nikola
2003
SLO
MALVOLTI Giacomo
2002
ITA
SEVERI Arturo
2003
ITA
PINTI Federico Maria
2002
ITA
UNTERFRAUNER Samuel
2001
ITA
OBEREGGER Matthias
2001
ITA
ALBERTI Nicolas
2001
ITA
MAYRHOFER Jonas
2001
ITA
COMPLOJ Rene
2002
ITA
HERZ Fabio
2002
AUT
DIBONA Alberto
2002
ITA
NEYLAN Benjamin
2003
CAN
LOCHMANN Simon
1999
ITA
PREZZOLINI Giacomo
2000
ITA
PERATHONER Max
2003
ITA
DE ZANNA Elia
2002
ITA
PLANCKER David
2001
ITA
MALSINER Max
2002
ITA
SENONER Aaron
2001
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run