official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZERHOCH Dominik
2001
GER
1:32.81
36.78
2
BACHER Jonas
2002
ITA
+0.24
38.67
3
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+0.48
40.56
4
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+1.12
45.59
5
NEFF Alois
2001
GER
+1.26
46.69
6
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
+1.33
47.24
7
HORELLOU Maxence
2001
FRA
+1.35
47.40
8
DAMANTI Davide
2001
ITA
+1.68
49.99
9
COSTELLA Niccolo
2001
ITA
+2.64
57.55
10
XHEPA Denni
2003
ALB
+3.05
60.77
11
PALAMARAS Nickco
2004
USA
+3.08
61.01
12
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
+3.27
62.50
13
BARALDI Lio
2004
FRA
+3.66
65.57
14
DE ZANNA Marco
2004
ITA
+4.15
69.42
15
AMMAN Hannes
2002
GER
+4.18
69.66
16
KRAUSS Lukas
2005
GER
+4.22
69.97
17
CARRICK-SMITH Luca
2005
GBR
+4.26
70.29
18
KAGLEDER Matthias
2003
GER
+4.36
71.07
19
VOM HAGEN Konstantin
2004
GER
+4.97
75.87
20
WIDMESSER Simon
2005
GER
+6.24
85.86
21
NOGLER KOSTNER Diego
2003
ITA
+6.85
90.66
22
IRVING Jack
2005
GBR
+7.75
97.74
23
NAEL Matheo
2005
FRA
+8.03
99.94
24
VOTTERO Matteo
2004
ITA
+8.14
100.81
25
VON STEUN Vincent
2001
GER
+8.59
104.34
26
CZARNIK Nicholas
2002
POL
+9.65
112.68
27
VOIGT Tobias
2004
GER
+9.87
114.41
28
MAYR Lukas
2004
GER
+9.97
115.20
29
KIERKOWSKI Juliusz
2004
POL
+10.59
120.08
30
LINSE Aleix
2001
NED
+11.10
124.09
31
FRIBERT Henrik
2001
GER
+11.30
125.66
32
WEINMANN Gustav
2004
GER
+11.99
131.09
33
KIRCHMAYR Luke
2004
THA
+12.53
135.34
34
SZCZAP Mateusz
2005
POL
+12.63
136.12
35
MARXER Samuel
2004
LIE
+14.51
150.91
36
SIGLHUBER Martin
2004
GER
+15.61
159.56
37
GRAUER Timon
2004
GER
+15.69
160.19
38
ZAMPINI Alessio
2005
ITA
+17.39
173.56
39
KLEINE Luis
2005
GER
+18.33
180.96
40
LEAMAN Aaron
2001
THA
+19.65
191.34
41
ZUEND Yannick
2005
LIE
+21.76
207.93
42
KOZICA Oliver
2005
SVK
+21.86
208.72
43
ZONDAG Nick
2005
NED
+24.25
227.52
44
DEKKER Dylan
2003
NED
+28.83
263.54
Did not finish 2nd run
KUHN Levin
2005
GER
PERISSINOTTO Mattia
2005
CZE
HRTANEK Matus
2005
SVK
HELDMANN Tammo
2005
GER
SMUC Maks
2005
SLO
FUHR Marvin
2005
GER
LUDWIG Max
2002
GER
SCHULLER Daniel
2005
GER
MUSSNER Joseph
2005
GER
ROESLE Felix
2005
GER
TESTA Gianluca
2004
ITA
HARASAWA Kotaro
2004
JPN
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
MULLER Marek
2004
CZE
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
DE ZANNA Elia
2002
ITA
BOTKA Filip
2001
SVK
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
FOREJTEK Patrik
2005
CZE
SVETLICIC Matevz
2005
SLO
WEGLARZ Louis
2005
GER
SHEPPARD Jett
2005
USA
MATJASIC Vid
2005
SLO
ZOGRAPHAKIS Mihalis
2002
CYP
ZEMAN Florian
2005
GER
RENDL Laurence
2005
GER
AHN Hyunchang
2005
KOR
POLLER Max
2005
GER
SIMONCIC Jan
2005
SLO
BRUCH-WAGNER Simon
2001
GER
ZORZI Sebastiano
2005
ITA
HASIRCI Demirkan
2004
TUR
YUNG Hau Tsuen Adrian
2004
HKG
MANHART David
2004
GER
ROETTELE Emil
2005
GER
ELLER Maximilian
2004
GER
UNGER David
2003
GER
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
HEISLITZ Paul
2002
GER
KIRCHMAYER Robin
2002
SUI
FOSSLAND Warner
2001
USA
BESSER Felix
2003
GER
SCHWARZ Fabian
2005
GER
SIEGWOLF Christian
2005
GER
ARAMBURO Lucas
2004
CHI
CHARLES ODDOUX Nils
2004
FRA
LIMMER Noel
2004
GER
FISCHER Raphael
2003
GER
GIRARDI Edoardo Paolo
2004
ITA
IRMEN Ayk
2003
GER
GHIRARDO Edgar
2003
ITA
STEINDL Tobias
2001
GER
HEUSEL Cedric
2004
GER
WEISS Sebastian
2004
GER
NEUKOM Simeon
2001
LIE
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
URY Balint
2003
HUN
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
LLORACH Jules
2003
FRA
KATAYAMA Ryoma
2003
JPN
RIGAMONTI Leonardo
2003
ITA
SUZUKI Issei
2002
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run