official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
2:07.09
31.22
2
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+0.30
33.60
3
GSTREIN Luca
2000
AUT
+0.56
35.67
4
SKOREPA Jan
1996
CZE
+0.67
36.54
5
GUEM Franz
2001
AUT
+0.72
36.94
6
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+0.74
37.10
7
PLONER Manuel
2001
ITA
+0.92
38.53
8
STARK Florian
2001
AUT
+0.93
38.61
9
ALLIOD Benjamin Jacques
2000
ITA
+0.96
38.85
10
VONIER Paul
2000
AUT
+1.04
39.49
11
STEINTHALER Georg
2000
AUT
+1.13
40.20
12
SARACCO Edoardo
2003
ITA
+1.24
41.07
12
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+1.24
41.07
14
GASSER Lukas
2001
AUT
+1.26
41.23
15
LACKNER Philipp
2000
AUT
+1.29
41.47
16
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+1.30
41.55
17
BARBERA Corrado
2002
ITA
+1.31
41.63
18
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+1.32
41.71
19
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
+1.36
42.03
20
MEIER David
2001
AUT
+1.43
42.58
21
WALCH Fabio
2003
AUT
+1.44
42.66
22
GREBER Jakob
2003
AUT
+1.48
42.98
22
TALACCI Simon
2001
ITA
+1.48
42.98
24
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
+1.77
45.29
24
GREBER Max
2001
AUT
+1.77
45.29
26
WIESER Vincent
2002
AUT
+1.90
46.32
27
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
+2.11
47.99
28
BINI Lorenzo Thomas
2002
ITA
+2.28
49.34
29
HEINE Oscar
2003
AUT
+2.52
51.25
30
GOWER Jack
1994
IRL
+2.63
52.12
31
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+2.78
53.31
32
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+3.43
58.48
33
ABBRUZZESE Marco
2002
ITA
+3.60
59.83
34
HROVATH David
2002
AUT
+3.72
60.78
35
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
+3.82
61.58
36
TRINKER Christoph
2004
AUT
+3.85
61.82
37
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+3.91
62.29
38
ADANK Gian
2001
SUI
+4.31
65.47
39
KOYAMA Kei
2000
JPN
+4.48
66.82
40
LUIK Juhan
1997
EST
+4.57
67.54
40
LOTTER Valentin
2002
AUT
+4.57
67.54
42
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
+4.60
67.78
43
FONTAINE Nicolas
2002
SUI
+5.07
71.51
44
GUIGONNET Ed
2001
GBR
+5.43
74.37
45
VOEGELI Julian
2001
SUI
+5.98
78.74
46
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+6.06
79.38
47
KAISER Manuel
2003
AUT
+6.22
80.65
48
STRAUSS Florian
2004
AUT
+6.25
80.89
49
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
+6.62
83.83
50
HOEFLEHNER Martin
2004
AUT
+6.68
84.31
51
WUERGER Moritz
2004
AUT
+7.31
89.31
52
CARRICK-SMITH Luca
2005
GBR
+8.06
95.27
53
RAMPTON Thomas
2003
GBR
+8.58
99.41
54
XU Mingfu
1997
CHN
+8.95
102.35
55
SIEGMUND Tim
1998
GER
+9.40
105.92
56
ZHANG Yangming
1994
CHN
+10.18
112.12
57
SUN Xinmiao
2004
CHN
+14.25
144.47
58
HIGUERAS Jose Tomas
2004
CHI
+14.96
150.11
59
HO Ping-Jui
1998
TPE
+15.91
157.66
60
SWEGAT Sebastian
2005
POL
+18.28
176.49
61
HAYMANA Kerem
2003
TUR
+19.31
184.68
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WOOLLEY Kieran
2005
GBR
MATHIS Andreas
1996
AUT
WANG Jisen
1996
CHN
WOLF Levin
2003
SUI
BLAGOJEVIC Rastko
1999
SRB
NAGY Bence
1998
HUN
KEKESI Marton
1995
HUN
VORRE Marcus
1998
DEN
AUFSCHNAITER Anton
2000
AUT
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
SEIDLER Ralph
2002
AUT
ENDSTRASSER Hannes
2002
AUT
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
TOMII Taiga
1998
JPN
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run