official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BUSTA Julian
1997
AUT
2:14.36
29.68
2
RIZZI Martino
2000
ITA
+1.00
36.97
3
KREILHUBER Severin
1999
AUT
+1.07
37.48
4
GASPARINI Michele
1999
ITA
+1.38
39.75
5
KRAUSE Werner
2000
ITA
+1.55
40.99
6
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+3.51
55.28
7
DE CARLI Federico
2000
ITA
+3.88
57.98
8
ANGELI Mattia
2000
ITA
+4.56
62.94
9
SUAREZ PEREZ Pol
1999
AND
+5.32
68.48
10
ZANCHETTA Tommaso
2000
ITA
+7.16
81.90
11
ZANINI Herman
2001
ITA
+7.75
86.21
12
MANSOLDO Federico
1999
ITA
+10.16
103.79
13
OLIVA Emanuele
1999
ITA
+10.97
109.69
14
GOTTARDI Alessio
2001
ITA
+11.32
112.25
15
ANDREOLI Federico
1999
ITA
+11.85
116.11
16
GASPERETTI Mattia
2001
ITA
+13.08
125.08
17
DEVILLE Alberto
2001
ITA
+13.22
126.10
18
FURLAN Lorenzo
2000
ITA
+13.42
127.56
19
IORI Lorenzo
2001
ITA
+13.66
129.31
20
PEZZEI Simone
1999
ITA
+14.54
135.73
21
MORBIN Enrico
1999
ITA
+15.05
139.45
22
RIZZON Riccardo
1999
ITA
+15.06
139.53
23
VENEZIAN Marco
2000
ITA
+15.18
140.40
24
BOLEK Jan
2001
POL
+16.77
152.00
25
DEGIAMPIETRO Francesco
2001
ITA
+17.66
158.49
26
CAVALLAR Simone
2001
ITA
+17.71
158.85
27
FOCHER Lorenzo
2001
ITA
+18.78
166.66
28
PICCOLO Alessio
2001
ITA
+19.01
168.34
29
SLOMP Marco
2001
ITA
+19.44
171.47
30
ZAMBONI Filippo
2001
ITA
+19.65
173.00
31
DEROMEDIS Simone
2000
ITA
+22.06
190.58
32
GADOTTI Alessandro
2000
ITA
+22.11
190.95
33
POSRATSCHNIG Nico
2000
SUI
+22.25
191.97
34
GIONGO Andrea
2000
ITA
+22.30
192.33
35
IERARDI Giovanni
2001
ITA
+22.43
193.28
36
MARCHI Tommaso
2001
ITA
+24.76
210.28
37
BARBIERI Alessio
2001
ITA
+25.12
212.90
38
SVAIZER Cristian
2001
ITA
+27.42
229.68
39
RIGHI Mattia
1999
ITA
+27.89
233.11
40
BUSTI Manuel
1999
ITA
+28.19
235.29
Did not finish 2nd run
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
SARTORI Federico
2001
ITA
D ELIA Gregorio
2000
ITA
BRUTI Filippo
2001
ITA
ZOLLET Dario
1999
ITA
BUIO Daniele
2000
ITA
ISABELLA Luca
2001
ITA
LOPEZ DOVINA Lucas
1999
AND
COSTA Matteo
2000
ITA
GRIFFANI Nicholas
1999
ITA
SARTORI Andrea
1998
ITA
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
SARTORI Gabriele
2001
ITA
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
BENETTON Luca
2000
ITA
PICININI Luca
2000
ITA
GARAY Aingeru
1998
ESP
GALDIOLO Francesco
1998
ITA
ORTEGA Albert
1998
ESP
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
LORIOT Florian
1998
FRA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PARISI Mattia
2001
ITA
FOSCO Gregory
2000
ITA
DALPIAZ Alessio
2001
ITA
TRAMBAIOLO Simone
2001
ITA
BERTOLINI Manuel
2001
ITA
NEUHAUSER Thomas
2001
AUT
STADEN Samuel
2001
GBR
STABLUM Tommaso
2001
ITA
PIZZAMIGLIO Francesco
2000
ITA
DALLABETTA Marcello
2001
ITA
PATTANARO Ezio
2001
ITA
RECCHIA Alex
2001
ITA
PAPA Nicolo
2000
ITA
VALERUZ Cristian
2000
ITA
CARBONARI Christian
2000
ITA
TONELLO Giuseppe
2001
ITA
SAUPER Balthasar
1999
AUT
CONTI Nicolas
2000
ITA
BUFFATTI Pietro
2000
ITA
BELLATO Mattia
1998
ITA
BRUNO Benjamin
1999
GBR
MAMBELLI Matteo
1999
ITA
LAFARGE Victor
2001
FRA
FONTANIVE Giacomo
2000
ITA
CORRADIN Marcello
2000
ITA
TOBANELLI Riccardo
1999
ITA
BAGGETTO Gabriel
1999
ITA
CAPPELLINI Alberto
1999
ITA
AMADEI Alessio
1998
ITA
VIGNOLA Marco
1998
ITA
MOLIGNONI Kevin
1999
ITA
BELLANTE Manuel
1999
ITA
COLLINI Filippo
2001
ITA
RONCHI Giorgio
1999
ITA
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
LEON Diego
1999
CHI
PIOLAINE Adrien
2000
FRA
GALLINA Simone
2000
ITA
MASSON Adrien
1997
FRA
SERI Gianluca
1997
ITA
VAN LOON Patrick
1998
ITA
NARDELLI Martin
1998
ITA
FONTANAZZI Alessio
1997
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run