official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GERMANE Dzenifera
2003
LAT
1:25.79
23.23
2
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
+0.61
28.42
3
LORENZ Bernadette
1998
AUT
+1.39
35.06
4
EGGER Magdalena
2001
AUT
+1.87
39.14
5
OBERLADER Carolina
1999
AUT
+1.88
39.23
6
LINGG Pia
2000
AUT
+1.96
39.91
7
GRILL Lisa
2000
AUT
+2.32
42.97
8
SCHILCHER Anna
2000
AUT
+2.33
43.06
9
LINGG Charlotte
1999
LIE
+2.44
43.99
10
GIGLER Sonja
2001
AUT
+2.48
44.33
11
NIEDERDORFER Melanie
2000
AUT
+2.49
44.42
12
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+2.63
45.61
13
SANDULLI Elena
2000
ITA
+2.67
45.95
14
GIORDANO Flavia Diletta
2001
ITA
+2.74
46.55
15
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+3.33
51.57
16
LEEB Patricia
2003
AUT
+3.90
56.42
17
ABDULKAIUMOVA Rinata
1999
RUS
+4.19
58.88
18
OBLAK Rebeka
2001
SLO
+4.39
60.59
19
OLIVIER Victoria
2004
AUT
+4.48
61.35
19
WIESMUELLER Nina
2002
AUT
+4.48
61.35
21
STROLZ Laura
2000
AUT
+4.66
62.88
22
MUROVEC Nika
2002
SLO
+4.97
65.52
23
KUNTSCHNER Linda
1999
AUT
+5.30
68.33
24
LEITNER-HOELZL Amelie
2003
AUT
+5.33
68.58
25
STEURER Elena
2002
AUT
+7.60
87.90
26
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
+8.67
97.00
27
BARTHOLOMEUS Leonie
2003
GER
+8.82
98.28
28
LIPBURGER Lea
2003
AUT
+8.93
99.22
29
EIBL Nicole
2003
AUT
+9.03
100.07
30
NEUHAUSER Lena
2003
AUT
+9.48
103.90
31
WECHSELBERGER Anna Maria
2003
AUT
+9.56
104.58
32
NEURAUTER Ann-Kathrin
2003
AUT
+9.70
105.77
33
GRUBER Marie-Theres
2002
AUT
+9.81
106.70
34
ZEGG Leonie
2004
AUT
+9.82
106.79
35
DROBNIC Nina
2003
SLO
+10.21
110.11
36
WEBER Vanessa
2004
AUT
+11.40
120.23
37
POTTER Shannon
2001
GBR
+12.12
126.36
38
GSODAM Sarah
2004
AUT
+12.26
127.55
39
ESS Nina
2003
AUT
+13.09
134.61
40
LEK Ilse
2002
NED
+13.98
142.19
41
SUGIMOTO Himaka
2003
JPN
+15.08
151.55
42
JUERGES Emily
2004
AUT
+15.26
153.08
43
STOETTNER Juliane
2003
AUT
+15.40
154.27
44
HROVATH Victoria
2004
AUT
+17.90
175.54
45
RIEDL Victoria-Vivien
2004
AUT
+18.05
176.82
46
ZASS Zoe
2004
GBR
+21.04
202.26
Did not finish 2nd run
ARMENI Thaleia
2003
CYP
STURM Sophia
2004
GER
BLOK Finn
2003
NED
DRAGASCHNIG Sarah
2004
AUT
KRAFT Lisa
2001
AUT
PUTZ Selina
1999
AUT
LOCHNER Katharina
2000
GER
HEIN Diana
2000
AUT
POPOVA IAROSLAVA
2002
RUS
GAUSTERER Ronja
2002
AUT
GSTREIN Sarah
2002
AUT
CIGLIC Zana
2001
SLO
HILLER Linda
2002
AUT
PALLA Victoria
2001
GBR
EXENBERGER Elena
2000
AUT
WALDAUF Sophia
2001
AUT
WIDMOSER Monika
2000
AUT
Did not finish 1st run
SCHOEPF Elena
2004
AUT
STOELLINGER Amelie
2004
AUT
ACKER Filippa
2004
AUT
EDER Annalena
2004
AUT
GORA Wiktoria
2004
POL
FISCHER Sophie
2004
AUT
EPIPHANIOU Georgia
2002
CYP
PFURTSCHELLER Hannah
2004
AUT
JACKSON Ellie
2002
GBR
DUKANOVIC Julia
2002
AUT
RABOU Noa
2004
NED
RIEGLER Elisa
2004
AUT
LEE Francesca
1998
GBR
GROSS Julia
2001
AUT
ARZBERGER Sophia
2001
GER
BRUCE Abi
2000
GBR
BLOK Noa
2000
NED
PILZ Lisa
2000
AUT
WOESS Laura
2000
AUT
FARBMACHER Lea
2002
AUT
FLATSCHER Julia
2000
AUT
TOTH Zita
2002
HUN
OPLOTNIK Anja
2002
SLO
DVORNIK Pika
1992
SLO
SAGUEZ Coline
2000
FRA
GIRINA Vitalina
2001
RUS
SCHATTBACHER Josefina
1998
AUT
GORNOSTAEVA Anastasia
1999
RUS
MAEDA Chisaki
1998
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run