official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LIPBURGER Lea
2003
AUT
1:42.12
31.45
2
BUERGLER Viktoria
2004
AUT
+0.35
34.91
3
RICHARDSON Britt
2003
CAN
+0.56
36.99
4
FALCH Natalie
2004
AUT
+0.93
40.65
5
DAHLBERG Melanie
2002
SWE
+1.15
42.82
6
SALZGEBER Amanda
2002
AUT
+1.33
44.60
7
GRUENER Teresa
2002
AUT
+1.34
44.70
8
FLETZBERGER Lara
2003
AUT
+1.35
44.80
9
MARSCHEL Kim
2004
GER
+1.58
47.08
10
LINGG Pia
2000
AUT
+1.93
50.54
11
FRANZEL Kerstin
2000
AUT
+1.96
50.84
12
WIDMOSER Monika
2000
AUT
+2.20
53.21
13
OLIVIER Victoria
2004
AUT
+2.27
53.90
14
DOBLER Leana
2003
AUT
+2.64
57.56
15
SCHAEDLE Tina
2001
AUT
+2.91
60.23
16
PREMSTALLER Eva
2004
AUT
+2.96
60.73
17
PFIFFNER Svenja
2001
SUI
+3.18
62.90
18
GIGLER Sonja
2001
AUT
+3.32
64.29
19
ERHARTER Theresa
2002
AUT
+3.35
64.58
20
STECHER Selina
2001
AUT
+3.61
67.15
21
NAESCHER Sarah
2003
LIE
+3.81
69.13
22
EBERL Elisa
2003
AUT
+4.26
73.58
23
RAUCHMANN Anna
2004
AUT
+4.65
77.44
24
GSTREIN Amelie
2004
AUT
+4.74
78.33
25
MATTERSBERGER Bibiana
2003
AUT
+4.83
79.22
26
KOFLER Eva-Maria
2002
AUT
+5.20
82.88
27
WEILGUNY Sara
2004
AUT
+5.78
88.62
28
STURM Sophia
2004
GER
+6.27
93.46
29
LOOSER Aline
2002
SUI
+6.44
95.14
30
BECK Madeleine
2004
LIE
+6.51
95.84
31
ZEGG Leonie
2004
AUT
+7.59
106.52
32
GASSER Lena
2004
AUT
+7.71
107.70
33
WEBER Vanessa
2004
AUT
+8.10
111.56
34
ESS Nina
2003
AUT
+8.27
113.24
35
BRAENDLI Anuk
2003
SUI
+8.83
118.78
36
DRAGASCHNIG Sarah
2004
AUT
+9.76
127.98
37
DUKANOVIC Julia
2002
AUT
+11.16
141.83
38
STEFKINA Alessandra
2004
BUL
+26.32
291.76
Did not finish 2nd run
RABOU Noa
2004
NED
NEURAUTER Ann-Kathrin
2003
AUT
WOESS Laura
2000
AUT
HERZ Celina
2000
AUT
LIPP Elina
2002
GER
FLORIANTSCHITZ Alisa
2001
AUT
FARBMACHER Lea
2002
AUT
LEITNER-HOELZL Amelie
2003
AUT
SPIELBERGER Carmen
2002
AUT
GADIENT Selina
2002
SUI
RIEGLER Elisa
2004
AUT
WALDAUF Sophia
2001
AUT
ABSMANN Sandra
2000
AUT
ROMANOV Dasha
2003
USA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PANTHEL Sophie
2003
GER
RIEDL Victoria-Vivien
2004
AUT
SCHOENHERR Leonie
2002
AUT
LEK Ilse
2002
NED
EIBL Nicole
2003
AUT
FISCHER Sophie
2004
AUT
PUTZ Marlene
2003
AUT
PRANTL Sarah
2002
AUT
ROSA Victoria
2002
AUT
GRITSCH Marie
2003
LIE
JUERGES Emily
2004
AUT
FRITSCHE Linda
2002
SUI
EDER Annalena
2004
AUT
STOELLINGER Amelie
2004
AUT
WIESMUELLER Nina
2002
AUT
OFFENBERGER Lena
2004
AUT
NEUHAUSER Lena
2003
AUT
OEBSTER Celine
2001
AUT
KEGELE Nina
2002
AUT
STOETTNER Juliane
2003
AUT
ACKER Filippa
2004
AUT
ROSA Johanna
2002
AUT
GROSS Julia
2001
AUT
GRUBER Marie-Theres
2002
AUT
GRASSER Perrine
2002
AUT
WIESLER Ronja
2003
GER
STOCK Kathrin
2002
AUT
FUCHS Lisa - Marie
2001
AUT
RANALTER Magdalena
2003
AUT
SALZGEBER Angelina
2004
AUT
STROLZ Laura
2000
AUT
PICHLER Anja
2001
AUT
CASSIDY Carissa
2002
USA
MICHAEL Zoe
2002
AUS
KUNTSCHNER Linda
1999
AUT
FLATSCHER Julia
2000
AUT
GRUENAUER Anna
1999
AUT
MOERZINGER Elisa
1997
AUT
EXENBERGER Elena
2000
AUT
AUST Chloe
2003
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run