official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
1:46.94
23.00
2
RADAMUS River
1998
USA
+0.52
27.91
3
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+0.83
30.84
4
CANINS Matteo
1998
ITA
+0.94
31.88
5
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+1.17
34.05
5
STEFFEY George
1997
USA
+1.17
34.05
7
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+2.14
43.21
8
GUALAZZI Michele
1994
ITA
+2.40
45.67
9
HELL Damian
1997
ITA
+2.42
45.86
9
MOLING Samuel
1998
ITA
+2.42
45.86
11
GUSEV Grigoriy
1998
RUS
+2.43
45.95
12
GARAY Aingeru
1998
ESP
+2.53
46.89
13
MARTIN Max
2000
USA
+2.59
47.46
14
SARACCO Edoardo
2003
ITA
+2.60
47.56
15
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
+2.62
47.74
16
BATTISTI Alberto
2001
ITA
+2.71
48.59
17
FEASEY Willis
1992
NZL
+2.72
48.69
18
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+2.75
48.97
19
GUEM Franz
2001
AUT
+2.78
49.26
20
BRONDEX Alexis
1996
FRA
+2.79
49.35
21
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+2.94
50.77
22
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+3.17
52.94
23
PIZIO Alessandro
2001
ITA
+3.32
54.36
24
SCURI Alessandro
1997
ITA
+3.35
54.64
25
TORTAJADA BAUTISTA Adrian
2000
ESP
+4.19
62.57
26
DUCROS Leo
2001
FRA
+4.40
64.56
27
BINI Lorenzo Thomas
2002
ITA
+5.44
74.38
28
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
+6.49
84.30
29
NORAZ Tony
2000
FRA
+6.56
84.96
30
GALLINA Simone
2000
ITA
+6.82
87.41
31
PIZZATO Stefano
2003
ITA
+6.92
88.36
32
PISANESCHI Niccolo
2001
ITA
+7.03
89.40
33
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
+7.24
91.38
34
GHIRARDO Edgar
2003
ITA
+7.93
97.90
35
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
+8.03
98.84
36
LARIVIERE Thomas
2002
ITA
+8.76
105.73
37
PERRETTA Elliot Michael
2002
ITA
+8.87
106.77
38
CASAGRANDE Tommaso
2000
ITA
+9.09
108.85
39
OBEREGGER Matthias
2001
ITA
+9.20
109.89
40
BERNARDI Mattia
2000
ITA
+9.31
110.93
41
BOTZNER Max
2004
ITA
+10.99
126.80
42
PETANJKO William
2003
CRO
+11.55
132.08
43
CZARNIK Nicholas
2002
POL
+11.72
133.69
44
BEGOVIC Roko
2003
CRO
+13.03
146.06
45
KECERIN Grga
2004
CRO
+14.79
162.68
46
DAVIES Alex
2002
GBR
+15.18
166.37
47
LOCHMANN Tommy
2004
ITA
+15.22
166.75
48
MALVOLTI Giacomo
2002
ITA
+15.50
169.39
49
FORRER Christian
2002
ITA
+16.06
174.68
50
RAINER Jakob
2004
ITA
+17.67
189.89
51
CAPUTO Lorenzo
2004
ITA
+17.98
192.81
52
MAZZOLA Nicola
2003
ITA
+20.14
213.21
Did not finish 2nd run
MANZOCCHI Antonio
2004
ITA
BLOOM Ryan
2001
GBR
COMPLOJ Rene
2002
ITA
PEINTNER Andrae
2002
ITA
ZAMPA Teo
2002
SVK
ROSSI Filippo
2002
ITA
EIRAS Felipe
2002
ARG
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
CHRISTEY David
1999
GBR
HOFER Damian
1999
ITA
NOGLER KOSTNER Diego
2003
ITA
CELLIE Alberto
2003
ITA
BONIFACE Emile
2002
ITA
CAS Jure
1994
SLO
PIZZATO Matteo
2000
ITA
BARBERA Corrado
2002
ITA
SARTORI Gabriele
2001
ITA
ARMSTRONG Carter
1997
CAN
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
CORDONE Stefano
1999
ITA
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
BANFI Pablo
2001
FRA
MULLER Marek
1998
CZE
PIOLAINE Adrien
2000
FRA
BOSCA Giulio Giovanni
1990
ITA
ORTEGA Albert
1998
ESP
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
RAPOSO Charlie
1996
GBR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Did not start 1st run