official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
EFIMOV Simon
1996
RUS
1:31.88
23.00
2
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+0.02
23.16
3
SALA Tommaso
1995
ITA
+0.14
24.11
4
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+0.20
24.59
5
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+0.44
26.50
6
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+0.56
27.45
7
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+0.95
30.55
8
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.16
32.22
9
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+1.35
33.73
10
KUONEN Lars
1995
SUI
+1.45
34.52
11
LUITZ Stefan
1992
GER
+1.49
34.84
12
GORI Francesco
1997
ITA
+1.90
38.10
13
SARRAZIN Cyprien
1994
FRA
+2.17
40.24
14
GARAY Aingeru
1998
ESP
+3.12
47.79
15
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+3.40
50.01
16
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+3.45
50.41
17
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+3.54
51.13
18
PASQUIER Thomas
2000
FRA
+3.83
53.43
19
SALVADORES Xavier
1996
AND
+3.94
54.30
20
CANTERO Tomas
2000
ARG
+4.33
57.40
21
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
+4.59
59.47
22
MOLING Samuel
1998
ITA
+4.71
60.42
23
HOLSCHER Diego
2001
CHI
+5.83
69.32
24
PIOLAINE Adrien
2000
FRA
+6.49
74.56
25
HOLSCHER Kay
1998
CHI
+7.05
79.01
26
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
+8.17
87.91
27
VALLECILLO Juan Pablo
1999
ARG
+8.19
88.07
28
ALARCON Bautista
2002
ARG
+8.75
92.52
29
ZHILIN Alexey
1992
RUS
+8.82
93.08
30
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
+9.36
97.37
31
PAUL Pedro
2002
ARG
+11.50
114.37
32
EIRAS Felipe
2002
ARG
+12.90
125.49
33
BASUALDO Maximo
2003
ARG
+13.10
127.08
34
BARRERA Tobias
2000
ARG
+13.63
131.29
35
ROIZ Marcos
2001
ARG
+14.74
140.11
36
BONACALZA Joaquin
2002
ARG
+15.78
148.37
37
GAO Qun
1996
CHN
+18.15
167.20
38
ZANDOMENI Augusto
2003
ARG
+18.42
169.35
39
LIU Juntong
2002
CHN
+18.63
171.02
40
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+19.98
181.74
41
ORTEGA VELARDE Lucio
2003
ARG
+20.01
181.98
42
MULATI Akezhuoli
1998
CHN
+20.76
187.94
43
TEDIN Hugo
2003
ARG
+20.91
189.13
44
AYERZA Rufino Alberto
2002
ARG
+21.35
192.63
45
PANDOLFI Joaquin
2001
ARG
+24.13
214.72
46
PEREZ DE SOLAY Joaquin
2002
ARG
+24.23
215.51
47
SORIANI GIMENEZ Diego
2003
ARG
+28.27
247.61
48
GRESSANI Franco
2003
ARG
+48.00
404.37
Did not finish 2nd run
OYARZO Andres Luciano
2003
ARG
DUARTE Augusto
2003
ARG
GASTALDI Francesco
2001
ARG
PIROZZI Nicolas
2002
CHI
ALONSO Bautista
2000
ARG
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
VAN DITMAR Delfin
2000
ARG
ZURBRIGGEN Alain
1998
SUI
BORSOTTI Giovanni
1990
ITA
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
ORTEGA Albert
1998
ESP
SALARICH Joaquim
1994
ESP
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DEL AGUA Inaki
2003
ARG
WELLESCHIK Ivo
2003
ARG
ESCURRA Tomas
2002
ARG
VON APPEN Sven
1997
CHI
PAGET Ambroise
1999
FRA
FIGUEROA Andres
1996
CHI
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
FUMEAUX Benoit
1999
SUI
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
KIPPEL Dionys
1998
SUI
MEISEN Bastian
1996
GER
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
LAINE Tormis
2000
EST
PIOLAINE Simon
1997
FRA
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
DOPFER Fritz
1987
GER
CANZIO Pietro
1998
ITA
BUFFET Robin
1991
FRA
LETITRE Theo
1997
FRA
LIBERATORE Federico
1995
ITA
TAYLOR Laurie
1996
GBR
VACCARI Hans
1996
ITA
Did not start 1st run