official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ARENE Martin
1996
FRA
1:24.24
36.89
2
COLTIER Alexandre
1996
FRA
+0.59
42.00
2
GALDIOLO Francesco
1998
ITA
+0.59
42.00
4
SNYDER Bennett
2001
USA
+1.80
52.49
5
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
+1.95
53.79
6
DANIELSEN Ulrik Rykhus
2000
NOR
+2.51
58.64
7
HERHUSKY Ryan
2003
USA
+2.69
60.20
8
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+2.78
60.98
9
DALMALM Gustav
1999
SWE
+3.27
65.23
10
HOFFMAN Harry
2004
AUS
+3.95
71.12
11
BOCOCK Scott
2000
USA
+4.33
74.41
12
HALL Wyatt
2002
USA
+4.37
74.76
13
DEXTER William
2001
USA
+4.59
76.67
14
SCHAEDE Jack
2002
USA
+4.74
77.97
15
BARNWELL Gunnar
2001
USA
+4.97
79.96
16
BOWER Zac
2003
USA
+5.23
82.21
17
GALLOWAY Nils
2004
USA
+6.28
91.31
18
STAUDENMAYER Zack
2004
USA
+6.70
94.95
19
LOUCHHEIM Carter
2002
USA
+7.29
100.06
20
SMITH Oliver
2002
USA
+7.30
100.15
21
UNGER Caleb
2003
USA
+7.46
101.54
22
BATHUM Blake
2000
USA
+8.74
112.63
23
MCCOURTIE Christian
2004
GBR
+8.94
114.36
24
LEAR Evan
2003
USA
+9.36
118.00
25
ANDERSON Michael
2002
USA
+10.15
124.85
26
PANTELICK Charlie
2004
USA
+10.24
125.63
27
HANNA Colin
2004
USA
+10.35
126.58
28
SPADARO Jackson
2003
USA
+10.38
126.84
29
MESSNER Chilli
2002
USA
+10.76
130.13
30
GUMINS Parker
2004
USA
+11.16
133.60
31
HUNT Espen
2004
USA
+11.30
134.81
32
ABUHAIDAR Jack
2004
USA
+11.59
137.33
33
GIACOBAZZI Luke
2004
USA
+11.72
138.45
34
LEWISON William
2002
USA
+12.11
141.83
35
SNYDER-SMITH Owen
2003
USA
+12.38
144.17
36
PARCO Carson
2003
USA
+12.72
147.12
37
POLSTER Tay
2003
USA
+13.26
151.80
38
FRANKLIN William
2004
USA
+14.35
161.24
39
POTTERTON Maxwell
2003
USA
+15.45
170.78
40
LEGARZA Caedon
2004
USA
+15.59
171.99
41
THOMAS Dylan
2002
USA
+16.02
175.71
42
BUCHANAN Luke
2004
USA
+18.31
195.56
43
STANDTEINER Josef
2004
USA
+22.01
227.62
44
ALLEYNE Nikhil
2004
USA
+23.33
239.06
45
KNIGHT Kenny
2003
USA
+24.71
251.02
46
PRITHAM Henry
2003
USA
+29.49
292.44
47
SAYLER Will
2003
USA
+33.47
326.93
48
ROBERTS Emmett
2004
USA
+38.72
372.43
Did not finish 2nd run
BROWN Levi
2004
USA
BUTLER Charlie
2003
CAN
BRENNWALD Stefan
2004
USA
GOODBODY Stuart
2004
USA
BARWICK Graham
2003
USA
FARWIG Jake
2004
USA
ROGERS Jakob
2003
USA
LEITNER Brandon
2002
USA
PARSONS Zack
2002
USA
WEAVER T J
2003
USA
HART Karsten
2004
USA
CROSSEN Connor
2003
USA
COLOMBI Francesco
2000
ITA
MINTEGUI Ibon
1999
ESP
TURNER Teagan
2003
USA
GROSSMAN Buey
2002
USA
SNYDER Will
1998
USA
GOSS Harrison
1998
USA
LARIMER Max
2001
USA
SAMPSON Mitchell
2000
USA
Did not finish 1st run
MITCHELL Jack
2003
USA
CHILDRESS Jack
2003
USA
PULLEN Tommy
2002
USA
SICKLER Thomas
2003
USA
ROTH Jason
2004
USA
BROCKWAY Oliver
2003
USA
GONZALEZ Mateo
1999
ESP
HODGKINS Ford
2004
USA
HORSCH Caleb
2002
USA
ROBILLARD Luca
2002
USA
SHKLOVSKI Gregory
2003
USA
GOWE Nathan
2003
USA
HOLDAWAY Max
2004
USA
HANRAHAN Ian
2004
USA
HORRIGAN Colin
2002
USA
SHELDRAKE Tucker
2002
USA
SNYDER Charlie
2002
USA
HISLOP Sam
2002
USA
TRAVIS Gunnar
2003
USA
MOZEN Isaac
2001
USA
HARRISON J Bridger
2001
USA
EID Hunter
2001
USA