official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
EFIMOV Simon
1996
RUS
1:39.03
16.73
2
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+0.18
18.04
3
PERSSON Jesper
1995
SWE
+1.19
25.38
4
OBARA Kenta
1994
JPN
+1.26
25.89
5
KUERNER Miha
1987
SLO
+1.33
26.40
6
MEKLAU Andreas
1997
AUT
+1.46
27.34
7
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+1.47
27.42
8
PFLUG Florian
1996
AUT
+1.67
28.87
9
PASCINSKI Tadej
1999
SLO
+1.80
29.82
10
CAS Jure
1994
SLO
+1.95
30.91
11
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+1.99
31.20
12
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
+2.21
32.80
13
BENIAIDZE Aleksi
1991
GEO
+2.25
33.09
14
GENTILLI Francesco
1998
ITA
+2.77
36.87
15
HOFER Damian
1999
ITA
+2.79
37.01
16
PLONER Manuel
2001
ITA
+2.80
37.09
17
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+2.85
37.45
18
BOZIC Borut
2000
SLO
+3.01
38.61
19
GOBEC Matjaz
1999
SLO
+4.36
48.43
20
WITTE Linus
2001
GER
+5.34
55.55
21
RONNER Jan
2000
AUT
+5.64
57.74
22
BELOTTI Gabriele
2000
ITA
+5.68
58.03
23
THIELE Severin
2001
GER
+7.16
68.79
24
WIESER Luca
1999
AUT
+7.92
74.31
25
STREIBL Marius
2001
GER
+8.99
82.09
26
RESNIK Arne
2001
SLO
+11.05
97.07
27
VRANICAR Oto
2001
SLO
+11.16
97.87
28
LEGGETT Connor
2000
AUS
+12.29
106.08
29
COATES Theodore
1999
AUS
+13.18
112.56
30
ZVERNIK Vlad
1998
BLR
+14.28
120.55
31
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
+15.45
129.06
32
KRIZAN Vojin
2000
SRB
+16.52
136.84
33
REITER Jonas
1999
AUT
+17.34
142.80
34
POLA Jean Rene
2000
ITA
+17.37
143.02
35
FINDLAY Shaun
2000
AUS
+18.30
149.78
36
VERVOORT Max
1996
NED
+21.53
173.26
37
REMIC Matej
2000
SLO
+23.22
185.55
Did not finish 2nd run
EVERS Ezra
2001
NED
STARAZHENKA Dzmitry
2000
BLR
CHERTSIN Uladzislau
1998
BLR
KEMPERLE Gasper
2001
SLO
ROESCH Tom
2000
GER
BERGER Stefan
2000
AUT
PICHLER Nico
1998
AUT
GAHR Lukas
1999
AUT
RACKI Mateo
2000
CRO
GARTNER Anze
2001
SLO
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
FABJAN Kristof
1997
SLO
BOLZ Jonas
1999
GER
FONDA Jakob
1999
SLO
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
NAPOTNIK Jan
1997
SLO
MAROVT Tijan
1998
SLO
TODOROV Yoan
1997
BUL
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
NIKIC Leon
1999
CRO
RUPNIK Matevz
1997
SLO
SORIO Francesco
1997
ITA
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
SPILAR Zan
1997
SLO
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
CIHLAR Matej Rene
2001
CRO
ALBREHT Tine
2001
SLO
DANILOVIC Luka
2001
SLO
HADZISULEJMANOVIC Arnes
1999
SLO
REILLY Garreth
1999
IRL
OLTEANU Mihnea Ioan
1999
ROU
RENKO Luka
2001
SLO
CARREL Thierry
2000
ITA
BIAGIOLI Filippo
1998
ITA
LEITNER Raphael
2000
ITA
DANCIU Raul
2000
ROU
SCHMID Simon
2001
GER
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
BRANTUSA Miha
1999
SLO
CHERTSIN Daniil
1997
BLR
TRSAN Tim
2001
SLO
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
COLLINI Filippo
2000
ITA
HIEMER Marvin
2000
GER
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
SCHMETZER Ole
2000
GER
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
BORSBOOM Olaf
1995
NED
TITSCHER Lukas
1998
AUT
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
ALAERTS Kai
1989
BEL
VUKELIC William
1998
CRO
Did not start 1st run