official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
1:46.21
24.19
2
VASULIN Marek
1995
CZE
+0.82
29.83
3
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
+0.83
29.89
4
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
+0.89
30.31
5
SLJIVIC Marko
1996
BIH
+1.26
32.85
6
FONDA Jakob
1999
SLO
+1.90
37.25
7
GARTNER Anze
2001
SLO
+2.08
38.49
8
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+2.90
44.12
9
CUFAR Anze
1998
SLO
+2.96
44.53
10
KRIZAJ Martin
2002
SLO
+3.19
46.12
11
KROTA Filip
2000
CRO
+3.33
47.08
12
NAGY Bence
1998
HUN
+3.49
48.18
13
RACKI Mateo
2000
CRO
+3.73
49.83
14
SZADKOWSKI Filip
1998
POL
+3.74
49.90
15
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
+3.76
50.03
16
STOJANOVIC Rok
2002
SLO
+4.53
55.33
16
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
+4.53
55.33
18
SANITRAR Jan
2001
SVK
+4.90
57.87
19
TAUSZ Andras
2001
HUN
+5.09
59.17
20
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
+5.27
60.41
21
KARPUSHYN Mykhailo
1998
UKR
+5.39
61.24
22
LASOK Adam
2001
SVK
+5.56
62.40
23
KRELJ Rozle
2002
SLO
+6.43
68.38
24
CADARIU Sasha
1998
GER
+7.06
72.71
25
RENKO Luka
2001
SLO
+7.16
73.40
26
BOTKA Filip
2001
SVK
+7.27
74.16
27
VRANICAR Oto
2001
SLO
+8.12
80.00
28
ZOGRAFOS-MANOS Emmanouil
2000
GRE
+8.16
80.28
29
MAROTY Matyas
2000
HUN
+8.91
85.43
30
PODOBEDOV Maksymilian
2001
UKR
+9.11
86.80
31
ALBREHT Tine
2001
SLO
+10.32
95.12
32
ZAHORSKY Lukas
2001
CZE
+12.53
110.31
33
AZNOH Rok
2002
SLO
+12.66
111.20
34
HADZISULEJMANOVIC Arnes
1999
SLO
+12.67
111.27
35
MARMARELLIS Christos
2002
GRE
+14.50
123.85
36
FILIAK Taras
2002
UKR
+15.23
128.87
37
EPIPHANIOU Andreas
1999
CYP
+17.02
141.17
38
BARTALOS Martin
2002
SVK
+18.11
148.66
39
VALEK Jakub
2002
SVK
+21.55
172.31
40
ARNAUT Strahinja
2002
BIH
+23.21
183.72
41
ALMPANIDIS Georgios
2002
GRE
+25.25
197.74
42
PILAVAKI Stefanos John
2001
CYP
+42.81
318.43
43
KACO Mathieu
2000
ALB
+45.66
338.02
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LOTRIC Bine
2002
SLO
HASANBEGOVIC Salih
2002
BIH
KARIC Kemal
2002
BIH
DIMITROF Apostolos Petros
2002
GRE
HAJREDINI Lavdrim
2000
ALB
BICOKU Marsel
1997
ALB
MARINCIC Matej
2000
BIH
GONCHARENKO Artem
1999
UKR
KASTELIC Aljaz
2000
SLO
KAKKOURAS Giorgos
1998
CYP
RESNIK Arne
2001
SLO
KEMPERLE Gasper
2001
SLO
ZLATKOVIC Veselin
2001
SRB
DJORDJEVIC Mihajlo
1999
SRB
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
Disqualified 1st run
Did not start 1st run