official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GARTNER Anze
2001
SLO
1:39.45
31.03
2
ZAMPA Teo
2002
SVK
+0.41
35.19
3
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+0.66
37.73
4
IRVING Jack
2005
GBR
+0.74
38.55
5
KERANEN Emil
1999
FIN
+0.92
40.37
6
NEUMAYER Florian
2006
AUT
+1.25
43.72
7
ELLMER Elias
2004
AUT
+1.27
43.93
8
SLJIVIC Marko
1996
BIH
+1.43
45.55
9
SARAVUO Erik
2003
FIN
+1.53
46.57
10
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
+1.72
48.50
11
PETANJKO William
2003
CRO
+2.36
55.00
12
RAKOVIC David
2003
SLO
+2.71
58.55
12
ROBERTS Keir
2002
NZL
+2.71
58.55
14
TOENIG Luis
2006
AUT
+2.80
59.47
15
HAFNER Leon
2006
AUT
+2.81
59.57
16
FERNSEBNER Matthias
2005
AUT
+3.24
63.93
17
SCHMUCK Vinzent
2005
AUT
+3.27
64.24
18
ALONSO Bautista
2000
ARG
+3.29
64.44
19
DEL LATTE Mattia
2001
SLO
+3.35
65.05
20
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
+3.57
67.29
21
PASSRUGGER Jakob
2005
AUT
+3.65
68.10
22
HADZHISTOYANOV Borislav
2005
BUL
+3.84
70.03
23
BEGOVIC Roko
2003
CRO
+4.18
73.48
24
GLAVCHEV Ivan
2004
BUL
+4.23
73.99
25
BELEHAR Luka
2003
SLO
+4.65
78.25
26
NOVACEK Adam
2005
SVK
+5.07
82.52
27
MELIHEN Miha
2005
SLO
+5.09
82.72
28
KELLY Max
2006
AUS
+5.28
84.65
29
SKRJANC Jaka
2006
SLO
+5.67
88.61
30
FILIPEC Karlo
2005
CRO
+6.78
99.89
31
BICAKCIC Alen
2003
BIH
+7.90
111.26
32
DAVIES Alex
2002
GBR
+8.10
113.29
33
TSYBELENKO Roman
2004
UKR
+8.31
115.43
34
HASIRCI Demirkan
2004
TUR
+8.47
117.05
35
ZUNKO Marcel
2005
SLO
+8.76
120.00
36
DANCIU Raul
2000
ROU
+8.87
121.11
37
VALJAK Tomo
2005
CRO
+9.13
123.75
38
CELIK Bunyamin
2003
TUR
+9.41
126.60
39
ZUHRIC Tarik
2005
BIH
+9.75
130.05
40
BESSELAAR Tobias
2002
NED
+11.13
144.06
41
KOKAJ Drin
2003
KOS
+15.06
183.98
42
HEYBURN Henry
2006
AUS
+15.62
189.66
43
SANDULEAN Ticsa Rares Alexandru
2006
ROU
+21.35
247.86
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
USTA Berkin
2000
TUR
HIGUERAS Jose Tomas
2004
CHI
MACAR Milivoje
2004
BIH
ERLER Daniel
2005
AUT
RIEGER Sean
2001
USA
ZLATKOVIC Veselin
2001
SRB
VRANA Noa
2005
CRO
FOIDL Luca
2005
AUT
KECERIN Grga
2004
CRO
SEMERDZHIEV Marko
2005
BUL
PYE Ryan
2004
GBR
ORESIC Otto
2004
CRO
BLAGOJEVIC Rastko
1999
SRB
BEUKER Jannes
2002
NED
BAIN Calder
2002
NZL
LAZARESKI Mirko
2003
MKD
RAINER Florian
2005
AUT
LINSE Aleix
2001
NED
FIALA Eduard
1999
CZE
STOILOV Konstantin
2002
BUL
BOURGEOIS CHARLES Theo
2002
FRA
VAN DITMAR Delfin
2000
ARG
AINSLIE Rowen
2001
USA
LEGGETT Connor
2000
AUS
TOERNQVIST David
1998
SWE
TERZIC Dino
2000
BIH
PALOSAARI Joel
2001
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run