official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
1:34.12
24.66
2
HEAYDON Henry
2001
AUS
+0.11
25.51
3
GORI Francesco
1997
ITA
+0.23
26.44
4
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
+1.47
36.06
5
FOURNIER Simon
1997
CAN
+1.65
37.46
6
PUCKETT Cooper
2003
USA
+2.02
40.33
7
ARENE Martin
1996
FRA
+2.18
41.57
8
NGUYEN Louis
1999
USA
+2.19
41.65
9
YOUNG Joseph
1996
CAN
+2.51
44.13
10
FLANIGAN Bode
2002
USA
+2.54
44.36
11
BIRKNER Alexander
1998
USA
+2.62
44.98
12
PALMQUIST Camden
2003
USA
+2.75
45.99
13
REICH Jack
2002
USA
+2.76
46.07
14
LANE Tristan
1998
USA
+3.13
48.94
15
OWENS Cam
2002
USA
+3.24
49.79
16
WRIGHT Spencer
1999
USA
+3.31
50.33
17
HOLM Fletcher
2002
USA
+3.36
50.72
18
PUCKETT Cole
2000
USA
+3.43
51.26
19
POULTER Jay
2003
USA
+3.70
53.36
20
CROCE Owen
2002
USA
+3.82
54.29
21
KOHLHOFER Sebastian
2004
USA
+4.03
55.92
22
PARYS Maxx
2002
USA
+4.08
56.30
23
KIRWOOD Nick
2004
USA
+4.10
56.46
24
PENNINGTON Trent
2002
USA
+4.11
56.54
25
BERVY Max
2000
USA
+4.40
58.79
26
RAINVILLE Dominic
2001
CAN
+4.70
61.11
27
THOMAS Tyler
2003
USA
+4.83
62.12
28
SMITH Cam
2001
USA
+5.33
66.00
29
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
+5.54
67.63
30
RYAN Bobby
1999
USA
+6.22
72.90
31
CROSSEN Connor
2003
USA
+6.48
74.92
32
PERKINS Tanner
2001
USA
+6.74
76.94
33
SIMON Jordan
2003
USA
+6.76
77.09
34
KELSEY Sky
1997
USA
+6.94
78.49
35
POWELL Appollo
2003
USA
+7.27
81.05
36
PALMER Wyatt
2000
USA
+7.28
81.12
37
WASSERMAN William
2004
USA
+7.40
82.05
38
NOLAN Alec
2002
USA
+7.65
83.99
39
SEYMOUR Chase
2000
USA
+8.33
89.27
40
WELCH Charles
2004
USA
+8.42
89.97
41
DOHR Peter
2002
USA
+8.76
92.60
41
BATHUM Blake
2000
USA
+8.76
92.60
43
ROACH Hunter
2004
USA
+9.84
100.98
44
SNYDER Charlie
2002
USA
+10.01
102.30
45
KAGAN Colin
2004
USA
+10.57
106.64
46
POLSTER Tay
2003
USA
+11.56
114.32
47
DERWIN Colbey
1997
NZL
+11.97
117.50
48
ANDREWS Ben
2004
USA
+12.10
118.51
49
ROBINSON Peter
2003
CAN
+21.23
189.32
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ROTH Laiken
2004
USA
FLAHERTY William C.
2004
PUR
UNGER Caleb
2003
USA
ROGERS Jakob
2003
USA
GAYER Jackson
2003
USA
CROMER Greyson
2001
USA
PACKER Samuel
2003
USA
DALTON Luc
2001
USA
GRANT Tanner
2003
USA
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
TEMERTZOGLOU Zachary
2001
CAN
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
Disqualified 1st run
Did not start 1st run