official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DORNER Thomas
1998
AUT
1:40.30
14.82
2
GROSELJ Zan
1993
SLO
+0.36
17.44
3
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
+1.27
24.06
4
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+1.36
24.72
5
ALAERTS Kai
1989
BEL
+2.03
29.59
6
DICK Lukas
1996
GER
+2.07
29.89
7
LAINE Tormis
2000
EST
+2.15
30.47
8
BATTISTI Alberto
2001
ITA
+2.39
32.21
9
HOFER Damian
1999
ITA
+2.70
34.47
10
KOEHLER Joel
1997
GER
+2.83
35.42
11
STEINMAIR Matthias
1997
ITA
+3.00
36.65
12
PAULUS Daniel
1994
CZE
+3.08
37.24
13
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+3.14
37.67
14
STEPAN Martin
1995
CZE
+3.24
38.40
15
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+3.66
41.46
16
GATTO Francesco
1999
ITA
+3.76
42.19
17
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+4.67
48.81
18
MULLER Marek
1998
CZE
+5.01
51.28
19
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+5.24
52.96
20
RIEDMANN Nicolas
2001
AUT
+5.65
55.94
21
SKOREPA Jan
1996
CZE
+5.88
57.62
22
TRAPL Sebastian
2000
AUT
+6.61
62.93
23
PUTZER Simon
2001
ITA
+6.81
64.38
24
WROBEL Norbert
2000
POL
+7.16
66.93
25
GAGLIANO David
2001
AUT
+7.20
67.22
26
RIZZI Lukas
2000
ITA
+7.61
70.21
27
MADER Robin
2000
ITA
+7.62
70.28
28
KROL Peter
2001
NED
+9.09
80.98
29
BORAK Jan
2001
CZE
+11.01
94.95
30
WINDEN VAN Niels
2002
NED
+11.36
97.50
31
JONGE DE Ties
2002
NED
+12.83
108.20
32
KRABSHUIS Noah
2000
NED
+12.90
108.71
33
SCHIPPERS Rik
2000
NED
+13.13
110.38
34
FABER Quinten
2001
NED
+15.02
124.14
35
KEIJZER DE Victor
2002
NED
+17.58
142.77
36
CLARKE Callum
2001
GBR
+18.05
146.19
37
PRACHENSKY Lucas
2002
AUT
+19.37
155.80
38
WAITT Stuart
1999
GBR
+19.58
157.33
39
SHEPHERD Calum
2000
GBR
+20.38
163.15
40
AUER Benjamin
2002
ITA
+24.92
196.19
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
VONK Daniel
2002
NED
WYFFELS Robin
2002
BEL
CANNAERTS Arthur
2002
BEL
VONK Timo
2001
NED
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
BLOOM Ryan
2001
GBR
SZKOLA Bartosz
2002
POL
ANGERER Benjamin
2002
AUT
KICK Euan
1997
GBR
HORTENSIUS Tom
2001
NED
PROFANTER Santino
2001
AUT
KLIMA Adam
2001
CZE
SCHMIDT Tobias
1999
GER
CHYC Alex
1999
POL
POELL Marco
2000
AUT
OSCH Matthieu
1999
LUX
SOMWEBER Andre
1998
AUT
GSTREIN Luca
2000
AUT
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
REVUCKY Samuel
1999
SVK
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
GASSNER Philipp
1992
GER
VAN LOON Patrick
1998
ITA
STURM Joshua
2001
AUT
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run