official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VEISTEN Patrick Haugen
1994
NOR
1:59.53
25.94
2
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
+0.24
27.97
3
TORSTI Samu
1991
FIN
+0.60
31.01
4
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
+0.94
33.88
5
GRATZ Fabian
1997
GER
+1.11
35.32
6
GARAY Aingeru
1998
ESP
+1.43
38.02
7
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+1.79
41.07
8
GRAMMEL Anton
1998
GER
+2.02
43.01
9
LANGAARD Mons
2001
NOR
+2.03
43.09
10
LEHTO Elian
2000
FIN
+2.21
44.61
11
TORVINEN Turo
2000
FIN
+2.25
44.95
12
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
+2.56
47.57
12
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
+2.56
47.57
14
MARTIN Max
2000
USA
+2.63
48.16
15
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+2.73
49.01
16
JOESSUND Karl-Erik
2000
NOR
+3.03
51.54
17
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+3.72
57.37
18
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+3.91
58.98
19
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
+4.03
59.99
20
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+4.37
62.87
21
LOKMIC Emir
1997
BIH
+4.62
64.98
22
STRAND Simen
1999
NOR
+4.66
65.32
23
BACHE-WIIG Andreas
2001
NOR
+5.39
71.48
24
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+5.47
72.16
25
SELVAAG Nikolas
2001
NOR
+5.90
75.79
26
STENERSEN Sivert
2000
NOR
+6.72
82.72
27
SKYRUD Magnus
2000
NOR
+6.98
84.92
28
MJELDE William Anders
2002
NOR
+7.97
93.28
29
KAMMERER Jonathan
2000
SWE
+8.18
95.06
30
FOSSEIDBRAATEN Johan
2000
NOR
+8.99
101.90
31
BEKKEN Jesper Brandsnes
2003
NOR
+11.43
122.52
32
FRYDENLUND-LARSSON Carl Mathias
2003
NOR
+14.12
145.25
33
RASMUSSEN Arne Andreas
2003
NOR
+14.56
148.97
34
FREDRIKSEN Marius
2002
NOR
+15.29
155.14
35
CLARKE Alexandre
2003
GBR
+15.56
157.42
36
NIELSEN Laurits Klint
2000
DEN
+17.67
175.25
37
ROLFE Joshua
2002
GBR
+35.08
322.36
38
ROWBOTTOM Oliver
2003
GBR
+36.39
333.43
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
JOHANSEN Daniel
2003
NOR
TESSINI-JOHNSEN Jahn-Marco
2003
NOR
HARTWIG Andreas Hesjedal
2001
NOR
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
STAURSET Iver
2002
NOR
BARMAN-JENSSEN Herman
2000
NOR
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
SOMMERSETH Mathias
2000
NOR
OERNES Mathias Solheim
2001
NOR
NAESS Iver Cornelis Walday
2001
NOR
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
OESTBY Vermund
2000
NOR
NERGAARD Karl Kristian
2001
NOR
BUER Jonas
2001
NOR
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
DANIELSEN Ulrik Rykhus
2000
NOR
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
SJOBERG Marlon
1997
FIN
NIEMELA Arttu
1994
FIN
Did not start 1st run