official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HAUGAN Timon
1996
NOR
1:36.22
9.00
2
MONSEN Marcus
1995
NOR
+0.43
12.22
3
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+1.28
18.58
4
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+1.83
22.69
5
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+1.97
23.74
6
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+2.45
27.33
7
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+2.71
29.28
8
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+3.10
32.20
9
MAALOEY Espen
1995
NOR
+3.54
35.49
10
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+3.82
37.58
11
JOESSUND Karl-Erik
2000
NOR
+3.98
38.78
12
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+4.54
42.97
13
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
+4.64
43.72
14
BRAKESTAD Marius
2000
NOR
+4.69
44.09
15
OEVERAAS Erlend
1996
NOR
+4.95
46.04
16
AMDAHL Andreas
2001
NOR
+5.27
48.43
17
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
+5.50
50.16
18
HAUGLAND Kristoffer
1996
NOR
+6.05
54.27
19
GUDMUNDSSON Bjarki
1999
ISL
+6.72
59.28
20
SKOREPA Jan
1996
CZE
+6.93
60.86
21
TAJET Simen
1993
NOR
+7.48
64.97
22
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+8.17
70.13
23
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+9.01
76.42
24
HALBJOERHUS Jeger Groethe
2001
NOR
+9.63
81.06
25
HOEL Christian Owesen
2000
NOR
+10.53
87.79
26
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+11.23
93.03
27
MARTIN Max
2000
USA
+11.69
96.47
28
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+11.70
96.55
29
BARLAUG Aslak Lysfjord
1999
NOR
+13.74
111.81
30
TAKLO Jorgen Aaroen
2001
NOR
+14.36
116.45
31
FITZGERALD Rory
2000
GBR
+15.13
122.22
32
JORUNDLAND Filip
2001
NOR
+16.98
136.06
33
HARTWIG Andreas Hesjedal
2001
NOR
+21.37
168.91
34
WALKER UTHEIM Harald
2001
GBR
+23.75
186.72
35
OEVERAAS Martin
2001
NOR
+24.29
190.76
Did not finish 2nd run
KIRKEBOEEN Mikkel
2001
NOR
FELDE Reiel Daling
2000
NOR
SCHANKE ASK Hans Kristian
2001
NOR
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
OESTBY Vermund
2000
NOR
NAESS Iver Cornelis Walday
2001
NOR
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
HEMBRE Ivar
1998
NOR
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
PRIELOZNY Matej
1997
SVK
NORUM Elias
1998
NOR
HERLAND Oskar Braathen
2001
NOR
THORSBY Henrik
1998
NOR
ZIMMER Oscar
2001
NOR
MEDHUS Anders Lysklett
1995
NOR
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
KINDEM Kaspar
2000
NOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WILLADSEN Joachim Andreas
1999
DEN
HAGEN Emil
2001
NOR
SILSET Christoffer Westerby
2001
NOR
GRAFF Magnus Sande
2001
NOR
LARSEN Tellef Fladmark
2000
NOR
NILSEN Andre
1998
NOR
SOMMERSETH Mathias
2000
NOR
ROEYNSTRAND Johan
2000
NOR
OERNES Mathias Solheim
2001
NOR
BUER Jonas
2001
NOR
DANIELSEN Ulrik Rykhus
2000
NOR
OESTHEIM Egil Markus
1999
NOR
HANSEN Odin Mehl
1999
NOR
AAMBAKK Sondre Rekkedal
2000
NOR
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
JOHANSEN Alexander
1998
NOR
BERG Nikolai
1999
NOR
BREIVIK Joergen Hedenstad
2000
NOR
ESPE Martin
1999
NOR
VORRE Marcus
1998
DEN
KROGH Constantin
1998
NOR
HAGBERG Johan
1999
SWE
STRAND Simen
1999
NOR
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
NILSSON Edvin
1999
SWE
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
STRAND Andreas
1998
NOR
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
VEISTEN Patrick Haugen
1994
NOR
TEFRE Mathias
1999
NOR
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
CASSMAN Anthon
1993
SWE
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
ASK Jesper
1994
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run