official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CANINS Matteo
1998
ITA
1:40.65
24.40
2
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+0.60
28.75
3
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+1.45
34.92
4
GARAY Aingeru
1998
ESP
+1.99
38.83
5
GASSER Lukas
2001
AUT
+2.25
40.72
6
AIHARA Shiro
2001
JPN
+2.57
43.04
7
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+2.98
46.01
8
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+3.07
46.67
9
SALINI Alessandro
1998
ITA
+3.47
49.57
10
GRATZER Daniel
2001
AUT
+3.64
50.80
11
BOSCA Giulio Giovanni
1990
ITA
+3.89
52.61
12
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+4.03
53.63
13
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
+4.07
53.92
14
BINI Lorenzo Thomas
2002
ITA
+4.11
54.21
15
GALLINA Simone
2000
ITA
+5.03
60.88
16
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+5.15
61.75
17
ARMSTRONG Carter
1997
CAN
+5.66
65.45
18
DYRBYE Casper
1996
DEN
+5.84
66.76
19
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+6.60
72.27
20
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
+7.74
80.54
21
SARTORI Gabriele
2001
ITA
+8.62
86.92
22
ISABELLA Luca
2001
ITA
+8.93
89.17
23
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
+8.95
89.31
24
MALSINER Max
2002
ITA
+9.57
93.81
25
PISANESCHI Niccolo
2001
ITA
+11.25
105.99
26
BERNARDI Mattia
2000
ITA
+11.84
110.27
27
LARIVIERE Thomas
2002
ITA
+14.45
129.20
28
ALVERA Mattia
2004
ITA
+17.37
150.38
Did not finish 2nd run
PISCANEC Alessandro
2004
ITA
DE ZANNA Marco
2004
ITA
MALVOLTI Giacomo
2002
ITA
BALDO Giorgio
2003
ITA
CASAGRANDE Tommaso
2000
ITA
MORETTI Renato
2001
ITA
CLAUDANI Alberto
2003
ITA
GOTTARDI Alessio
2001
ITA
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
HROVATH David
2002
AUT
HEINE Oscar
2003
AUT
ATHANS Marcus
2000
CAN
MOLING Samuel
1998
ITA
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
DA PRADA Simone
2000
ITA
TALACCI Simon
2001
ITA
JORDAN Tait
2002
CAN
BATTISTI Alberto
2001
ITA
RONNER Jan
2000
AUT
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
HOFER Damian
1999
ITA
PIZIO Alessandro
2001
ITA
MEISSL Christoph
2000
AUT
ZINGERLE Alex
1992
ITA
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
HOFER Alex
1994
ITA
Did not finish 1st run
LA GRASSA Francesco
2004
ITA
ORESIC Otto
2004
CRO
GIACOMELLI Enrico
2002
ITA
MADDII Andrea
1999
ITA
MUTO Andrea Pasquale
2001
ITA
RINDLER Benjamin
2002
AUT
LEMPONEN Mikko
2004
FIN
SEVERI Arturo
2003
ITA
COLOMBO Enrico
2001
ITA
MASNERI Gabriel
2003
ITA
IORI Lorenzo
2001
ITA
TIMM Dylan
2002
CAN
CORDONE Carlo
2001
ITA
BUCCIARDINI Diego
2004
ITA
PIZZATO Matteo
2000
ITA
PIZZATO Stefano
2003
ITA
SOLA Heming
2003
CAN
OSTOLIDI Alex
2003
ITA
PACI Gian Marco
2003
ITA
SURINI Marco Luigi
2002
ITA
VIDONI Giacomo Antonio
2002
ITA
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
TANGHETTI Davide
2002
ITA
DAMANTI Davide
2001
ITA
PREZZOLINI Giacomo
2000
ITA
ILLARIUZZI Gian Maria
2002
ITA
COSTELLA Niccolo
2001
ITA
VAN SOEST Gerrit
2001
CAN
PUTZER Simon
2001
ITA
RIGAMONTI Leonardo
2003
ITA
PERATHONER Max
2003
ITA
DALMASSO Giacomo
2000
ITA
ROMANIN Nathan
2001
CAN
DE ZANNA Elia
2002
ITA
CANCLINI Tommaso
1999
ITA
CINCELLI Fabian
2002
ITA
SJOBERG Marlon
1997
FIN
NARDI Tommaso
1999
ITA
ALLIOD Benjamin Jacques
2000
ITA
CORDONE Stefano
1999
ITA
BACHER Jonas
2002
ITA
SCURI Alessandro
1997
ITA
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
TORVINEN Turo
2000
FIN
ALKIER Justin
1998
CAN
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
WALLACE Liam
1999
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run