official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VALLCORBA Lisa
2001
ESP
1:26.89
49.21
2
RODRIGUEZ ELOSEGUI Arrieta
2002
ESP
+0.56
53.91
3
PAISSAN Jennifer
1999
ITA
+0.63
54.50
4
SINIGOI Caterina
2003
ITA
+1.04
57.95
5
LODA Benedetta Caterina
2005
ITA
+2.06
66.52
6
GARITANO ITURBE June
2004
ESP
+2.14
67.19
7
MATTIOLO Sara
1999
ITA
+2.39
69.29
8
GORRINGE Giselle
2003
GBR
+2.50
70.21
9
BRISTOT Rebecca
1999
ITA
+2.75
72.31
10
COLOMBO Sofia
2004
ITA
+2.79
72.65
11
PIZZATO Lucia
2002
ITA
+3.07
75.00
12
COIN Maria Elena
2004
ITA
+3.13
75.51
13
TEN RAA Joyce
2003
LUX
+3.38
77.61
14
FRISON Giulia
2003
ITA
+3.43
78.03
15
BLANDING Maggie
2004
USA
+3.50
78.61
16
GARBIN Lisa
2001
ITA
+3.62
79.62
17
EDER Annalena
2004
AUT
+4.00
82.82
18
ZAVATARELLI Aurora
2003
ITA
+5.05
91.64
19
LANI Simona
2002
ITA
+5.13
92.31
20
INGVADOTTIR Hjordis Birna
2000
ISL
+5.76
97.60
21
JEDLICKOVA Sara
2004
CZE
+5.86
98.44
22
BIASIZZO Valentina
2003
ITA
+6.05
100.04
23
POLENTES Giorgia Eva
2001
ITA
+6.54
104.16
24
BALEJOVA Karolina
2005
CZE
+6.82
106.51
25
DEL ROSSO Veronica
2005
ITA
+8.06
116.93
26
CHIAROTTO Angela
2004
ITA
+9.97
132.97
27
BRUGNONE Sara
2004
ITA
+12.23
151.96
28
DEL PINO Sonia
2003
ESP
+13.94
166.33
29
SCHIAVON Marta
2004
ITA
+13.97
166.58
30
DIMAI Elide
2005
ITA
+14.26
169.01
31
BALBINOT Nais
2005
ITA
+14.28
169.18
32
MANNES Clementine
2005
BEL
+14.29
169.27
33
SANTI Gemma
2003
ITA
+14.63
172.12
34
DI BARI Anna
2005
ITA
+15.04
175.57
35
MORETTI Giulia
2004
ITA
+15.71
181.20
36
DUSSIN Isotta
2005
ITA
+16.36
186.66
37
GANDINI Camilla
2005
ITA
+16.88
191.03
38
CAVALLO Matilde
2005
ITA
+17.12
193.04
39
VASCELLARI Margherita
2005
ITA
+17.81
198.84
40
LEONI Elena
2003
ITA
+27.08
276.72
41
CORNU-WONG Chloe Amelia Elsa
2005
HKG
+30.61
306.38
42
BASCUNAN Victoria
2005
CHI
+36.90
359.22
Did not finish 2nd run
PICOTTI Mariavittoria
2003
ITA
KLOTZ Saffron
2004
CAN
SPINA Sara
2002
ITA
HORDOSSY Julie
2005
CZE
COSMA Denise
2003
ITA
LILES Ava
2003
USA
TARRAGO Georgina
2004
ESP
KYSELOVA Adela
2004
CZE
STAFFORD Guisane
2002
AUS
SANMARTIN ARBONES Ines
2001
ESP
RELAT Maria
1999
ESP
MAHON Sophie
2001
AUS
SOMMEROVA Celine
2003
CZE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
FRISON Nicole
2005
ITA
SCHWARZ Elisa
2005
AUT
BRACAGLIA Chiara
2004
ITA
BATTISTA Aysha
2005
ITA
CALDART Giorgia
2004
ITA
ATTOLINI Alessia
2004
ITA
TEMPELAARS Astrid
1998
NED
SHERLOCK Stella
2005
USA
MARTINUZZI Emma
2004
ITA
POLENTES Vanessa
2003
ITA
LOMBARDO Sveva
2005
ITA
PROFETI Alice
2004
ITA
SCHRENK Cara
2004
AUT
STONA Lisa
2005
ITA
GASPERIN Gaia
2003
ITA
BESO GODOY Jara
2004
ESP
DOORNEN VAN Hilde
2003
NED
JACKSON Ellie
2002
GBR
LAZZERI Elena
2002
ITA
BELLI Silvia
2004
ITA
RIMOLDI Mariachiara
2002
ITA
TRENTIN Francesca Antonia
2003
ITA
MOLLIN Axelle
2001
BEL
ZOUHAROVA Natalie
2002
CZE
YOKOUCHI Maharu
2000
JPN
Disqualified 1st run