official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
OSTOLIDI Alex
2003
ITA
1:38.06
64.99
2
LEMPONEN Mikko
2004
FIN
+0.15
66.11
3
VINCENZI Lorenzo
2003
ITA
+0.45
68.34
4
MADDALENA Sebastiano
2003
ITA
+2.50
83.60
5
COCHETTI Daniele
2004
ITA
+2.60
84.35
6
DEL TORRE Mattia Mario
2004
ITA
+3.46
90.75
7
GRUENWALD Christian
2004
AUT
+3.80
93.28
8
MUTO Andrea Pasquale
2001
ITA
+3.81
93.35
9
ANDREYCIC Lukas
2004
AUT
+4.09
95.44
10
TAUCER Alan
2002
ITA
+4.55
98.86
11
CLAUSING Mees
2004
NED
+4.59
99.16
12
PRINCI Davide
2005
ITA
+5.16
103.40
13
VERACINI Pascal
2004
CHI
+6.57
113.90
14
PATRIARCA Mattia
2003
ITA
+6.99
117.03
15
CAPUTO Lorenzo
2004
ITA
+7.80
123.06
16
HEBRANK Tobias
2004
AUT
+7.82
123.21
17
BILLIANI Stefano
2004
ITA
+8.24
126.33
18
HIGUERAS Jose Tomas
2004
CHI
+8.67
129.53
19
PETURSSON Petur Reidar
2004
ISL
+9.68
137.05
20
PIERI Tommaso
2004
ITA
+10.52
143.31
21
MENTIL Francesco
2003
ITA
+10.96
146.58
22
CAROLI Davide
2004
ITA
+11.08
147.47
23
BIRKNER Matias
2004
CHI
+11.10
147.62
24
TOMAT Matteo
2003
ITA
+12.67
159.31
25
BERTINI Vittorio
2003
ITA
+13.25
163.63
26
PUICHER SORAVIA Riccardo
2004
ITA
+13.31
164.08
27
NANNINI Lorenzo
2005
ITA
+13.64
166.53
28
BRUSATIN Matteo
2004
ITA
+13.68
166.83
29
FRAGIACOMO Matteo
2005
ITA
+14.59
173.60
30
GISLASON Stefan
2005
ISL
+15.75
182.24
31
FERRARI Marco Andrea
2005
ITA
+16.20
185.59
32
MISAN Raphael
2005
ITA
+17.51
195.34
33
MANZOCCHI Antonio
2004
ITA
+18.08
199.59
34
D ARISTOTILE Giorgio
2004
ITA
+18.67
203.98
35
GARDARSSON Stefan Leo
2005
ISL
+18.73
204.42
36
HEIDARSSON Marteinn
2005
ISL
+19.65
211.27
37
ZIGANTE Erik
2005
ITA
+23.25
238.07
38
TRAVAGLIA Riccardo
2005
ITA
+23.77
241.94
39
FANTINI Luca
2005
ITA
+28.24
275.22
40
FARAGUNA James Robert
2005
ITA
+35.12
326.44
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
LE DONNE Luca
2005
ITA
TONIUTTI Tommaso
2005
ITA
ZAJACZKOWSKI Maksym
2005
POL
DE GIOIA Lorenzo
2005
ITA
TRENTA Eugenio
2003
ITA
NARDELLA Samuele
2004
ITA
MENDIZABAL Mateo
2004
CHI
DI LENA Rudy
2004
ITA
FRIAS Maximo
2005
CHI
RUIZ LOPEZ Alejandro
2004
ESP
MANDOZZI Nicola
2003
ITA
KERPAN Nikola
2003
ITA
RAKOVIC Matic
2005
SLO
GERDOL Janko
2003
SLO
TIEZZI Francesco
2002
ITA
KACZMAREK Igor
2005
POL
QUINZ Luca
2004
ITA
ROBERTS Keir
2002
NZL
LA GRASSA Francesco
2004
ITA
ORESIC Otto
2004
CRO
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
DEL LATTE Mattia
2001
SLO
PALAMARAS Nickco
2004
USA
BENEDETTI Alberto
2003
ITA
CARRICK-SMITH Luca
2005
GBR
BELEHAR Luka
2003
SLO
AGOSTINIS Cristiano
2002
ITA