official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
1:37.32
31.11
2
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+0.18
32.46
3
TOSCANO Federico
2001
SUI
+0.56
35.31
4
DORN Carlo
1998
GER
+0.76
36.81
5
KLIMA Adam
2001
CZE
+2.08
46.71
6
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+2.22
47.76
7
MIGGIANO Alessio
2002
SUI
+2.60
50.61
8
POTH Robert
1997
GBR
+2.67
51.14
9
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
+3.36
56.31
10
KRAUSS Lukas
2005
GER
+4.44
64.41
11
HEUSEL Cedric
2004
GER
+4.81
67.19
12
WITTE Jonas
2003
GER
+5.61
73.19
13
VOIGT Tobias
2004
GER
+6.07
76.64
14
SIEGWOLF Christian
2005
GER
+6.28
78.22
15
MUIGG Manuel
2004
AUT
+6.56
80.32
16
VOM HAGEN Konstantin
2004
GER
+6.63
80.84
17
LIMMER Noel
2004
GER
+6.92
83.02
18
FOSSLAND Warner
2001
USA
+7.21
85.19
19
KLOTZ Adrian
2004
AUT
+7.68
88.72
20
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
+12.25
123.00
21
ELLER Maximilian
2004
GER
+13.28
130.72
22
WAHLER Valentin
2004
GER
+13.48
132.22
23
MUELLER Fabian
1995
GER
+14.65
141.00
24
RENDL Laurence
2005
GER
+19.61
178.21
25
ZEMAN Florian
2005
GER
+20.47
184.66
Did not finish 2nd run
HARRER Joshua
2005
GER
WEGLARZ Louis
2005
GER
MUELLER Nico
1997
GER
FRIBERT Henrik
2001
GER
UNGER David
2003
GER
MURBOECK Kilian
2004
GER
HEISLITZ Paul
2002
GER
SZCZAP Mateusz
2005
POL
EPPLE Lorenz
2005
GER
WEINMANN Gustav
2004
GER
SCHWARZ Fabian
2005
GER
SZELAG Piotr
2004
POL
WEISS Sebastian
2004
GER
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
MEISEN Adrian
1997
GER
KUNZ Florian
2000
SUI
BLOM Morris
2000
SUI
BOEHM Gianluca
2000
SUI
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
RICHTER Pit
2005
GER
WIEBER Jakob
2005
GER
BAUER Nemo
2005
GER
BOYER Kai
2005
USA
SEIDEMANN Anton
2003
GER
UNTERMANN Sven Gero
2000
GER
BAUMHOF Niclas
2003
GER
BRODKORB Maximilian
2005
GER
KLEINE Luis
2005
GER
SIGLHUBER Martin
2004
GER
GRAUER Timon
2004
GER
MANHART David
2004
GER
ROETTELE Emil
2005
GER
PASEL Leo
2004
GER
RAINER Alexander
2004
AUT
STEFAN Dominik
2005
AUT
POLLER Max
2005
GER
MALKUS David
2000
CZE
SCHULLER Daniel
2005
GER
BESSER Felix
2003
GER
NORYS Felix
2005
GER
MUSSNER Joseph
2005
GER
MAYR Lukas
2004
GER
ROESLE Felix
2005
GER
SCHMID Philipp
2000
GER
VON STEUN Vincent
2001
GER
IRMEN Ayk
2003
GER
KLAMMER Fabian
2002
AUT
FIALA Eduard
1999
CZE
PALAMARAS Nickco
2004
USA
SENNHOFER Marinus
2002
GER
ABPLANALP Kilian
2002
SUI
ANGERER Benjamin
2002
AUT
WYLER Eric
2001
SUI
STUCKI Gino
2002
SUI
WITTE Linus
2001
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run