official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZERHOCH Dominik
2001
GER
1:37.93
24.44
2
PALAMARAS Nickco
2004
GER
+0.42
27.57
3
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+1.52
35.77
4
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+2.65
44.19
5
GASSER Lukas
2001
AUT
+2.66
44.27
6
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
+3.09
47.47
7
WITTE Jonas
2003
GER
+3.19
48.22
8
COLLINI Filippo
2000
ITA
+3.20
48.29
9
KIRIKUBO Jinro
2002
JPN
+3.34
49.34
10
KRAUSS Lukas
2005
GER
+3.37
49.56
11
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+3.46
50.23
12
LIMMER Noel
2004
GER
+3.48
50.38
12
SCHRANZHOFER Hannes
2003
ITA
+3.48
50.38
14
WACHTER Simon
2004
AUT
+3.56
50.98
15
DYRBYE Casper
1996
DEN
+3.63
51.50
16
WEISS Sebastian
2004
GER
+3.79
52.69
17
FEISS Kilian
2002
SUI
+3.84
53.06
18
ADAMS Jack
1998
NZL
+4.00
54.26
19
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+4.03
54.48
20
GEISLER Fabian
2004
AUT
+4.13
55.23
21
BOURGEOIS CHARLES Theo
2002
FRA
+4.25
56.12
22
WIESLER Moritz
2006
GER
+4.63
58.95
23
URY Balint
2003
HUN
+4.65
59.10
24
PROFANTER Santino
2001
AUT
+4.69
59.40
25
WASSERMAN William
2004
USA
+5.39
64.62
26
PROIOS Ioannis
1995
GRE
+5.69
66.85
27
OTSU Ayumu
2003
JPN
+6.51
72.97
28
HAHLIN Olle
1997
SWE
+7.23
78.33
29
FRANZELIN Jakob
2005
ITA
+8.21
85.64
30
LINSE Aleix
2001
NED
+8.62
88.70
31
ROHE Marius
2006
GER
+8.77
89.81
32
SZCZAP Mateusz
2005
POL
+9.42
94.66
33
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
+9.82
97.64
34
KUPFNER Marc
2005
AUT
+11.15
107.56
35
JONGE DE Ties
2002
NED
+11.76
112.10
36
HAGN Kilian
2006
GER
+12.31
116.20
37
ADAMEK Anze
2004
SLO
+14.40
131.78
38
KLEINE Luis
2005
GER
+15.41
139.31
39
VASS Daniel Bertalan
2005
HUN
+16.32
146.09
40
WATSON Murdo
2005
GBR
+16.62
148.33
41
KIRCHMAYER Robin
2002
SUI
+17.02
151.31
42
DE BRAUWER Niels
2002
BEL
+19.51
169.87
Did not finish 2nd run
SZABO-SZELYES Szilard
2006
HUN
BRANDIS Benno
2006
GER
KAZANC Mahmut
2004
TUR
CHINI Alessandro
2004
GER
RENDL Laurence
2005
GER
LUDWIG Max
2002
GER
CELIK Bunyamin
2003
TUR
WEINMANN Gustav
2004
GER
ELLER Maximilian
2004
GER
FOSSLAND Warner
2001
USA
BESSER Felix
2003
GER
EPPLE Lorenz
2005
GER
LAUGHLAND Maximilian
2004
GBR
VOM HAGEN Konstantin
2004
GER
KIRWOOD Nick
2004
USA
HART Karsten
2004
USA
ETTL Michael
2003
AUT
JEURISSEN Jurre
2003
NED
WIDMESSER Simon
2005
GER
AINSLIE Rowen
2001
USA
OSCH Matthieu
1999
LUX
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
ENDO Sanshiro
2003
JPN
LINDENMAYER Felix
2002
GER
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BLACK Harry
2006
GBR
CATALANO Leo
2006
GER
SCHWEISS Paul Georg
2006
GER
MARKEFKA Jan Leonard
2006
GER
HASIRCI Demirkan
2004
TUR
BOROVAC Tomislav
2005
CRO
WITTMANN Raphael
2006
GER
HOLM Christopher Rubens
2004
BRA
ZEMAN Florian
2005
GER
SKRJANC Jaka
2006
SLO
UNTERMANN Sven Gero
2000
GER
GERSTL Tim
2000
GER
HARTMANN Paul
2006
GER
WOOLLEY Kieran
2005
GBR
HEISLITZ Paul
2002
GER
USTA Berkin
2000
TUR
MORGAN Jake
2004
USA
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
FISCHER Raphael
2003
GER
TRINKER Christoph
2004
AUT
WIRNSBERGER Felix
2005
AUT
WUERGER Moritz
2004
AUT
MAYR Lukas
2004
GER
DE POURTALES Louis
2002
GBR
VON STEUN Vincent
2001
GER
BENNETT Elliott
2003
GBR
SIEGWOLF Christian
2005
GER
RAKOVIC David
2003
SLO
ROESLE Felix
2005
GER
SZELAG Piotr
2004
POL
LEGGETT Connor
2000
AUS
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
ZUCCHINI Francesco Riccardo
2003
ITA
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
TRUNK Tamas
2003
HUN
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
ANGERER Benjamin
2002
AUT
WALCH Fabio
2003
AUT
KATAYAMA Ryoma
2003
JPN
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
LOTTER Valentin
2002
AUT
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
YAMANAKA Arata
2002
JPN
Did not start 1st run