official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PALAMARAS Nickco
2004
GER
1:21.80
28.21
2
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+0.32
31.07
3
WALCH Fabio
2003
AUT
+0.33
31.15
4
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+0.48
32.49
5
GEISLER Fabian
2004
AUT
+0.72
34.64
6
GASSER Lukas
2001
AUT
+0.78
35.17
7
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
+0.89
36.15
8
ANGERER Benjamin
2002
AUT
+1.07
37.76
9
WITTE Jonas
2003
GER
+1.13
38.29
10
LOTTER Valentin
2002
AUT
+1.26
39.45
11
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+1.51
41.69
12
KRAUSS Lukas
2005
GER
+1.65
42.93
13
JEURISSEN Jurre
2003
NED
+1.95
45.61
14
VOM HAGEN Konstantin
2004
GER
+1.98
45.88
15
FEISS Kilian
2002
SUI
+2.05
46.50
16
HAHLIN Olle
1997
SWE
+2.08
46.77
17
SCHRANZHOFER Hannes
2003
ITA
+2.30
48.74
18
ETTL Michael
2003
AUT
+2.31
48.82
19
TRINKER Christoph
2004
AUT
+2.33
49.00
20
DYRBYE Casper
1996
DEN
+2.48
50.34
21
KIRWOOD Nick
2004
USA
+2.81
53.29
22
ROESLE Felix
2005
GER
+2.82
53.38
23
YAMANAKA Arata
2002
JPN
+3.23
57.04
24
LIMMER Noel
2004
GER
+3.27
57.39
25
WUERGER Moritz
2004
AUT
+3.45
59.00
26
SZCZAP Mateusz
2005
POL
+3.57
60.07
27
PROIOS Ioannis
1995
GRE
+4.67
69.89
28
ENDO Sanshiro
2003
JPN
+5.19
74.53
29
SZELAG Piotr
2004
POL
+5.20
74.62
30
VON STEUN Vincent
2001
GER
+5.25
75.06
31
OTSU Ayumu
2003
JPN
+5.37
76.13
32
KATAYAMA Ryoma
2003
JPN
+5.62
78.36
33
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
+5.65
78.63
34
WITTMANN Raphael
2006
GER
+5.96
81.40
35
HARTMANN Paul
2006
GER
+5.98
81.58
36
RAKOVIC David
2003
SLO
+6.10
82.65
37
MARKEFKA Jan Leonard
2006
GER
+6.29
84.34
38
BENNETT Elliott
2003
GBR
+6.96
90.32
39
RENDL Laurence
2005
GER
+8.19
101.30
40
CATALANO Leo
2006
GER
+8.24
101.75
41
HEISLITZ Paul
2002
GER
+9.09
109.33
42
GERSTL Tim
2000
GER
+9.25
110.76
43
SKRJANC Jaka
2006
SLO
+9.46
112.63
44
BLACK Harry
2006
GBR
+9.82
115.85
45
KIRCHMAYER Robin
2002
SUI
+11.87
134.14
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
SZABO-SZELYES Szilard
2006
HUN
BRANDIS Benno
2006
GER
BOROVAC Tomislav
2005
CRO
HOLM Christopher Rubens
2004
BRA
UNTERMANN Sven Gero
2000
GER
VASS Daniel Bertalan
2005
HUN
CHINI Alessandro
2004
GER
LUDWIG Max
2002
GER
ADAMEK Anze
2004
SLO
WIESLER Moritz
2006
GER
WOOLLEY Kieran
2005
GBR
MORGAN Jake
2004
USA
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
VIANO Richardson
2002
HAI
WIRNSBERGER Felix
2005
AUT
WEINMANN Gustav
2004
GER
WASSERMAN William
2004
USA
ELLER Maximilian
2004
GER
FOSSLAND Warner
2001
USA
BESSER Felix
2003
GER
EPPLE Lorenz
2005
GER
LAUGHLAND Maximilian
2004
GBR
SIEGWOLF Christian
2005
GER
WEISS Sebastian
2004
GER
FRANZELIN Jakob
2005
ITA
BOURGEOIS CHARLES Theo
2002
FRA
URY Balint
2003
HUN
WACHTER Simon
2004
AUT
ZUCCHINI Francesco Riccardo
2003
ITA
ADAMS Jack
1998
NZL
TRUNK Tamas
2003
HUN
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
KIRIKUBO Jinro
2002
JPN
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
HOFFMANN Philip
2002
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run