official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DE ALMEIDA Mauro
2003
SUI
1:18.94
34.23
2
URY Balint
2003
HUN
+0.13
35.43
3
KRAUSS Lukas
2005
GER
+0.26
36.63
4
WITTE Jonas
2003
GER
+0.35
37.47
5
POELL Christoph
2003
AUT
+0.78
41.44
6
PERNSTICH Adrian
2003
ITA
+0.83
41.91
6
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+0.83
41.91
8
WACHTER Simon
2004
AUT
+0.87
42.28
9
NORYS Felix
2005
GER
+0.94
42.92
10
AMMAN Hannes
2002
GER
+1.06
44.03
11
SINNESBERGER Lenny
2003
SUI
+1.10
44.40
12
LIMMER Noel
2004
GER
+1.11
44.49
12
VOGT Florian
2003
SUI
+1.11
44.49
14
VAN DITMAR Delfin
2000
ARG
+1.18
45.14
15
VOM HAGEN Konstantin
2004
GER
+1.29
46.16
16
FLORIN Oliver
2003
SUI
+1.43
47.45
17
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
+1.44
47.55
18
JEURISSEN Jurre
2003
NED
+1.53
48.38
19
ROHE Marius
2006
GER
+1.54
48.47
20
PROFANTER Santino
2001
AUT
+1.62
49.21
21
SCHERER Leo
2006
GER
+1.78
50.69
22
WIESLER Moritz
2006
GER
+2.04
53.09
23
VON STEUN Vincent
2001
GER
+2.14
54.02
24
MUSSNER Joseph
2005
GER
+3.59
67.43
25
POLLER Max
2005
GER
+3.80
69.37
26
ALONSO Bautista
2000
ARG
+3.87
70.02
27
SIEGWOLF Christian
2005
GER
+3.91
70.39
28
ELLER Maximilian
2004
GER
+4.21
73.16
29
MARKEFKA Jan Leonard
2006
GER
+4.58
76.58
30
FOSSLAND Warner
2001
USA
+5.56
85.65
31
CHINI Alessandro
2004
GER
+5.63
86.29
32
HAGN Kilian
2006
GER
+5.91
88.88
33
BESSER Felix
2003
GER
+5.93
89.07
34
SCHWARZ Andreas
2003
GER
+6.49
94.25
35
KLEINE Luis
2005
GER
+6.56
94.89
36
HEISLITZ Paul
2002
GER
+7.14
100.26
37
RENDL Laurence
2005
GER
+8.52
113.02
38
WINZELY Benjamin
2006
AUT
+8.87
116.26
39
UNGER David
2003
GER
+9.51
122.17
40
ZEMAN Florian
2005
GER
+9.90
125.78
41
KALTENHAEUSER Maximilian
2006
GER
+10.04
127.08
42
SIGLHUBER Martin
2004
GER
+10.38
130.22
43
MIHALY Maximilian
2004
GER
+11.05
136.42
44
SWEGAT Sebastian
2005
POL
+12.12
146.31
45
STROEBELE Mark
2006
GER
+16.08
182.93
Did not finish 2nd run
STEINER Vincent
2005
GER
STICK Ben
2006
GER
HOLM Christopher Rubens
2004
BRA
ASCHABER Michael
2003
AUT
GERSTL Tim
2000
GER
HARTMANN Paul
2006
GER
ZITZMANN Alexander
2006
GER
ROESLE Felix
2005
GER
KELLERHALS Kaspar
2002
SUI
OESTER Kevin
2001
SUI
SZCZAP Mateusz
2005
POL
EPPLE Lorenz
2005
GER
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
MAYER Aaron Christian
2002
SUI
MURER David
2003
SUI
LINDENMAYER Felix
2002
GER
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run