official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
1:39.89
15.00
2
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+0.06
15.44
3
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+0.24
16.75
4
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+0.56
19.09
5
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+0.60
19.38
6
ITEN Matthias
1999
SUI
+0.70
20.12
7
SIMONET Sandro
1995
SUI
+0.73
20.33
8
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
+0.83
21.07
9
MEISEN Adrian
1997
GER
+0.84
21.14
10
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+0.99
22.23
11
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+1.02
22.45
12
MAECHLER Reto
2001
SUI
+1.10
23.04
13
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.11
23.11
14
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+1.17
23.55
15
GARAY Aingeru
1998
ESP
+1.24
24.06
16
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.28
24.35
17
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
+1.34
24.79
18
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.56
26.40
19
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+1.57
26.47
20
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
+1.71
27.50
21
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+1.73
27.64
22
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
+1.88
28.74
23
BARBERA Corrado
2002
ITA
+2.38
32.39
24
PALAMARAS Nickco
2004
GER
+2.43
32.76
25
LUETOLF Joel
2000
SUI
+2.56
33.71
26
PIZZATO Stefano
2003
ITA
+2.61
34.07
27
VACCARI Hans
1996
ITA
+2.93
36.41
28
FOURNIER Simon
1997
CAN
+2.99
36.85
29
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+3.25
38.75
30
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+3.31
39.19
31
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+3.58
41.16
32
GASSER Lukas
2001
AUT
+3.88
43.36
33
BRUEGGER Michel
2002
SUI
+3.90
43.50
34
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
+4.06
44.67
35
HEINE Oscar
2003
AUT
+4.19
45.62
35
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
+4.19
45.62
37
PALMER Adam
2003
SWE
+4.66
49.06
38
LOPEZ Theo
2000
FRA
+4.89
50.74
Did not qualify for 2nd run
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
KATAYAMA Ryoma
2003
JPN
SARAVUO Erik
2003
FIN
AAGESEN Tinius
2001
NOR
ALLASINA Fabio
2004
ITA
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
BARATA Tomas
2003
ESP
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
PIZIO Alessandro
2001
ITA
SEIDLER Ralph
2002
AUT
LARSSON Albin
2004
SWE
Did not finish 2nd run
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
ESTEVE Axel
1994
AND
LUNDER Peder
2005
NOR
MEISSL Christoph
2000
AUT
SENNHOFER Marinus
2002
GER
WALCH Fabio
2003
AUT
SAMBUIS Baptiste
2002
FRA
CANINS Matteo
1998
ITA
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
KRUPKA Jimmy
1998
USA
WINTERS Luke
1997
USA
NELSON Isaiah
2001
USA
ZUDRELL Moritz
2005
AUT
WISSTING Gustav
2005
SWE
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
MAROVT Tijan
1998
SLO
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
RUELAND Simon
1997
AUT
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
HALLBERG Eduard
2003
FIN
NEF Tanguy
1996
SUI
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
COMERFORD Cormac
1996
IRL
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
NYBERG Emil
2003
SWE
LETITRE Theo
1997
FRA
SARACCO Edoardo
2003
ITA
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
JONSSON Philip
2005
SWE
VITALE Flavio
2005
FRA
HABDAS Piotr
1998
POL
ALKIER Justin
1998
CAN
HANSSON William
2001
SWE
HAECHLER Lenz
2003
SUI
MAURBERGER Simon
1995
ITA
WITTE Linus
2001
GER
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
GREBER Jakob
2003
AUT
KOYAMA Yohei
1998
JPN