official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GASSER Lukas
2001
AUT
1:32.81
23.00
2
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+0.23
24.81
3
AIHARA Shiro
2001
JPN
+1.12
31.81
4
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+1.43
34.25
5
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+1.97
38.50
6
MALSINER Max
2002
ITA
+2.36
41.56
7
SCHERER Leo
2006
GER
+4.02
54.62
8
WIDMESSER Simon
2005
GER
+4.27
56.59
9
CATALANO Leo
2006
GER
+4.38
57.45
10
KLOCKE Finn
2004
GER
+4.80
60.75
11
HOLMES Robert
2002
GBR
+5.10
63.11
12
ZERF Georges
2007
GER
+6.01
70.27
13
SCHULLER Daniel
2005
GER
+7.77
84.12
14
BRUCE Bruno
2006
AUS
+8.19
87.42
15
FOSSLAND Warner
2001
USA
+8.68
91.27
16
KALF Laurens
2007
NED
+9.80
100.08
17
EINDHOVEN Sam
2007
NED
+12.38
120.38
18
FILIPEC Karlo
2005
CRO
+13.06
125.72
19
MATUSINSKY Mark
2001
CZE
+16.18
150.26
Did not finish 2nd run
RUECKGAUER Sebastian
2007
GER
HISHIKI Kaoru
2003
JPN
KELLY Max
2006
AUS
MARKEFKA Jan Leonard
2006
GER
LEITNER Quirin
2007
GER
MOHERNDL Noah
2007
GER
SKRJANC Jaka
2006
SLO
WITTMANN Raphael
2006
GER
SZCZAP Mateusz
2005
POL
URQUHART Aidan
2004
GBR
WEISS Sebastian
2004
GER
BRANDIS Benno
2006
GER
GUIGONNET Ed
2001
GBR
PALAMARAS Nickco
2004
GER
SASAKI Akira
1981
JPN
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SMIT Joza
2007
SLO
WAEGER Benedikt
2006
GER
HEYBURN Henry
2006
AUS
WHITBY Roman
2002
AUS
GREEBE Kay
2007
NED
CORNELISSE Sven
2006
NED
GOESSL Florian
2002
GER
UNTERMANN Sven Gero
2000
GER
VAN DEN HEUVEL Kaj
2002
NED
MARCHL Julian
2007
GER
HLUBOCKY Tomas
2003
CZE
ZONDAG Nick
2005
NED
HEISLITZ Paul
2002
GER
HARTMANN Paul
2006
GER
STOEGER Hannes
2005
AUT
ELLER Maximilian
2004
GER
BERNSDORF Corbinian
2007
GER
KOCMANN Josef
2007
GER
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
KECERIN Grga
2004
CRO
BELEHAR Luka
2003
SLO
MUSSNER Joseph
2005
GER
JACKSON Alec
2005
NZL
EPPLE Lorenz
2005
GER
LECHNER Quirin
2007
GER
ROHE Marius
2006
GER
FIALA Eduard
1999
CZE
WIESLER Moritz
2006
GER
PROFANTER Santino
2001
AUT
NORYS Felix
2005
GER
HORVATH Lars
2007
GER
NOVACEK Adam
2005
SVK
LIMMER Noel
2004
GER
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
MOSESOV Gleb
1998
ARM
HABDAS Piotr
1998
POL
PETANJKO William
2003
CRO
WITTE Jonas
2003
GER
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
CARRICK-SMITH Luca
2005
GBR
VACCARI Hans
1996
ITA
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
MEISSL Christoph
2000
AUT
Did not start 1st run