official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
1:35.61
32.66
2
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
+0.63
37.40
3
HYSKA Martin
1994
SVK
+0.91
39.51
4
MANI Luca
1998
SUI
+1.26
42.15
5
THAURER Stefan
1999
AUT
+1.51
44.03
6
PFLUG Florian
1996
AUT
+1.65
45.09
7
SKOREPA Jan
1996
CZE
+1.69
45.39
8
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+2.15
48.85
9
MEISSL Christoph
2000
AUT
+2.20
49.23
10
DORN Carlo
1998
GER
+2.26
49.68
11
BENC Patrik
1997
CZE
+2.53
51.71
12
LEFEVRE Basile
2000
BEL
+2.64
52.54
13
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+2.67
52.77
14
STEPAN Martin
1995
CZE
+2.79
53.67
15
KOHLER Adrian
1996
SUI
+2.91
54.57
16
WIGGENHAUSER Sandro
1997
SUI
+3.37
58.04
17
PIAZZA Matteo
1998
SUI
+3.41
58.34
18
KLINSKY Tomas
1998
CZE
+3.43
58.49
19
GRANDJEAN Eliot
2000
BEL
+3.55
59.39
20
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
+4.02
62.93
21
KATRENIC Henrich
1998
SVK
+4.38
65.64
22
DATI Matteo
1998
ITA
+4.82
68.96
23
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+5.25
72.20
24
OTT Dominic
2000
SUI
+5.41
73.40
25
VON ALLMEN Franjo
2001
SUI
+5.50
74.08
26
HERRMANN Luc
2000
SUI
+6.20
79.35
27
WILLS Angus
1999
GBR
+6.96
85.07
28
KUWALL Duncan
1998
GBR
+7.08
85.98
29
GREBER Max
2001
AUT
+7.39
88.31
30
BENETTON Luca
2000
ITA
+7.74
90.95
31
ANGELI Mattia
2000
ITA
+7.86
91.85
32
SCHILDERMANS Steve
1996
BEL
+8.00
92.90
33
DENIZ Serdar
1997
TUR
+8.04
93.21
34
GAGLIANO David
2001
AUT
+8.20
94.41
35
CATANIA Enrico
1994
ITA
+8.21
94.49
36
KARPUSHYN Mykhailo
1998
UKR
+8.62
97.57
37
KICK Euan
1997
GBR
+8.66
97.87
38
FENELLI Arnaldo
2000
ITA
+8.68
98.03
39
ADANK Gian
2001
SUI
+8.71
98.25
40
PISANESCHI Niccolo
2001
ITA
+8.93
99.91
41
ISAEV Nikita
1999
RUS
+9.20
101.94
42
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+9.31
102.77
43
NAKAJIMA Shuto
1997
JPN
+9.57
104.73
44
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
+9.67
105.48
45
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
+10.10
108.72
46
KLIMA Adam
2001
CZE
+10.16
109.17
46
BATTAGLINI Jacopo
2000
ITA
+10.16
109.17
48
FLORITZ Nico
2001
GER
+10.22
109.62
49
HOHENAUER Manuel
1999
AUT
+10.56
112.18
50
VON GRUENIGEN Lian
2001
SUI
+10.81
114.07
51
GIACCHERINI Lorenzo
2000
ITA
+10.82
114.14
52
PAVELKA Kristian
2001
SVK
+10.92
114.89
53
MORETTO Nicolo
2001
ITA
+11.19
116.93
53
BOTKA Filip
2001
SVK
+11.19
116.93
55
TSIBELENKO Levko
1996
UKR
+11.21
117.08
56
BERTOCCHI Francesco
2001
ITA
+11.39
118.43
57
SINGER Lukas
2001
AUT
+11.40
118.51
58
WOLF Simon Luca
2001
GER
+11.48
119.11
59
LOHRMANN Luis
1998
GER
+11.49
119.19
60
FRANZOSO Michele
2001
ITA
+11.75
121.14
61
SAMGUL Kaan
2000
TUR
+12.10
123.78
62
BALAZ Filip
2001
SVK
+12.11
123.86
63
KNOERI Michael
2001
SUI
+12.24
124.83
64
LONGHI Filippo
1999
ITA
+12.26
124.99
65
MARIICHYN Andriy
1995
UKR
+12.37
125.81
66
PODOBEDOV Maksymilian
2001
UKR
+12.42
126.19
67
CARREL Thierry
2000
ITA
+12.64
127.85
68
TOGNOLI Matteo
2001
ITA
+12.79
128.98
69
KOSIC Bojan
1990
MNE
+12.99
130.48
70
AVALLONE Umberto
2001
ITA
+13.22
132.21
71
KALELA Antti
1997
FIN
+13.32
132.97
72
PELLEGRINO Edoardo
2000
ITA
+13.42
133.72
73
VAN DAELE Lennart
2000
BEL
+13.57
134.85
74
BOUMANS Santi
2000
BEL
+13.81
136.66
75
PANDIANI Matteo
2000
ITA
+14.16
139.29
76
BLAHA Matej
2001
CZE
+14.62
142.76
77
SCARABOSIO Andrea
2001
ITA
+14.76
143.81
78
LINSE Aleix
2001
NED
+15.06
146.07
78
REILLY Garreth
1999
IRL
+15.06
146.07
80
DELLAPINA Francesco
2001
ITA
+15.09
146.30
81
WALLISER Felix
2000
GER
+16.18
154.51
82
RADAELLI Tommaso
2001
ITA
+16.54
157.22
83
GAYUPOV Arman
2000
UZB
+17.33
163.17
84
VALENTINI Federico
2001
ITA
+17.53
164.67
85
LOTZ Thorben
2000
GER
+23.55
210.01
86
MUELLER Benjamin
1999
GER
+25.92
227.85
87
DA RE Giacomo
2001
ITA
+26.05
228.83
88
BICOKU Marsel
1997
ALB
+27.93
242.99
Did not finish 2nd run
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
D ERCOLE Massimo
2001
ITA
STOELLINGER Maximilian
2001
AUT
OESTER Kevin
2001
SUI
BENEDETTI Andrea
2001
ITA
PINSENT Robert-Worachai
1985
THA
POLOMCAK Daniel
1999
SVK
SEGALA Matteo Antonio
2000
ITA
ACKERMANN Lars
2000
SUI
FELTRIN Leonardo
2000
ITA
KERN Julian
1999
AUT
TILLEMANS Hendrik
2000
BEL
SHCHERBAKOVSKIY Nikita
1999
ISR
DEL FABRO Samuele
1999
ITA
MENCACCINI Andrea
2000
ITA
ZINA Jeffrey
1998
LBN
STOESSEL Gian-Marco
1999
SUI
PREZZOLINI Giacomo
2000
ITA
GATTA Paolo
2000
ITA
KIRKEBY Kristian
1998
NOR
THUERIG Robin
1997
SUI
CHERRY Thomas
1996
GBR
BICOCCHI Tommaso
1999
ITA
NAKAZAWA Shuntaro
1998
JPN
BELOTTI Gabriele
2000
ITA
COMERFORD Cormac
1996
IRL
NORRIS Kieran
1995
IRL
DICKSON SOMMERS Rodolfo Roberto
1997
MEX
BICOCCHI Matteo
1997
ITA
DADEJIK Marek
1997
CZE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GRUNER Giorgio
2001
ITA
BOSCHETTI Emanuele
2001
ITA
SCHWARZENBACHER Robin
2000
AUT
KOJIMA Hotaka
1995
JPN
FACCIA Stefano
2000
ITA
MADDII Andrea
1999
ITA
MORASCHINELLI Pietro
2000
ITA
SARTORI Andrea
1998
ITA
OCCHIALINI Edoardo
2000
ITA
PEZZUTTI Francesco
2000
ITA
STYNER Gabriel
2000
SUI
VAN CEULEBROECK Dries
2000
BEL
KOSIK Tomas
2000
SVK
MATULKA Jakub
2000
POL
NARDELLI Martin
1998
ITA
Disqualified 1st run