official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NANTSCHEV Simon
1998
GER
1:37.20
55.32
2
BERNARDI Mattia
2000
ITA
+0.20
56.82
3
PISANESCHI Niccolo
2001
ITA
+0.28
57.42
4
RIGAMONTI Leonardo
2003
ITA
+0.43
58.55
5
DE ZANNA Elia
2002
ITA
+0.55
59.45
6
VIDONI Giacomo Antonio
2002
ITA
+0.75
60.95
7
COSTELLA Niccolo
2001
ITA
+0.81
61.40
8
MARTIGNAGO Luca
2002
ITA
+1.15
63.96
9
MORETTI Renato
2001
ITA
+1.49
66.51
10
PREZZOLINI Giacomo
2000
ITA
+1.52
66.74
11
SURINI Marco Luigi
2002
ITA
+1.53
66.81
12
GUERRI Marco
2001
ITA
+1.63
67.56
13
NARDO Alessio
1998
ITA
+1.69
68.01
14
BALDO Giorgio
2003
ITA
+1.83
69.06
15
TEDESCHINI Sandro
2000
ITA
+1.91
69.66
16
CHRISTEY David
1999
GBR
+2.06
70.79
17
CLAUDANI Alberto
2003
ITA
+2.34
72.89
18
IORI Lorenzo
2001
ITA
+2.51
74.17
19
BOCCACCI Matteo
2002
ITA
+2.58
74.70
20
LANFRANCONI Lorenzo
2002
ITA
+2.76
76.05
21
NORIS Matteo
2001
ITA
+2.78
76.20
22
KROL Peter
2001
NED
+2.80
76.35
23
RECCHIA Alex
2001
ITA
+2.85
76.72
24
CAROSINI Matteo
2001
ITA
+2.98
77.70
25
OSTOLIDI Alex
2003
ITA
+3.28
79.95
26
SAVEGNAGO Gianmaria
1998
ITA
+3.39
80.78
27
RAMA Davide
2002
ITA
+4.18
86.71
28
TORRES SANCHEZ Albert
2001
AND
+5.54
96.93
29
PENNINO Stefano Maria
2002
ITA
+6.11
101.21
30
CERETTI Marco
2003
ITA
+6.85
106.77
31
PEDROLINI Nicola
2002
ITA
+7.57
112.17
32
FORRER Christian
2002
ITA
+8.46
118.86
33
PANZA Pierluca
2003
ITA
+9.19
124.34
34
TIEZZI Francesco
2002
ITA
+11.20
139.44
35
ARNAUDO Filippo
2003
ITA
+11.22
139.59
36
GUERRINI Alberto
2001
ITA
+11.68
143.04
37
CACCIATORE Alessio
2002
ITA
+13.88
159.56
38
STEINDL Daniel
2003
GER
+15.25
169.85
39
DAVIES Alex
2002
GBR
+15.78
173.83
40
BERTINI Vittorio
2003
ITA
+18.47
194.04
41
ABBIATI Giulio
2003
ITA
+27.48
261.70
42
CALVELLI Giulio
2001
ITA
+29.00
273.12
43
PEDERZANI Mattia
2003
ITA
+37.69
338.38
Did not finish 2nd run
SCARPITTI Antonio
2002
ITA
KEIJZER DE Victor
2002
NED
PICCOLO Alessio
2001
ITA
VALZELLI Francesco
2003
ITA
BENEDETTI Alberto
2003
ITA
TOSTI Nicolo
2002
ITA
BOTTICCHIO Federico
2002
ITA
CREMONESE Lorenzo
2003
ITA
BISATTI Elia
2003
ITA
STEINDL Tobias
2001
GER
MUTO Andrea Pasquale
2001
ITA
CREMASCHINI Luca
2002
ITA
RAZZOLI Alessandro
2000
ITA
ALBERTI Nicolas
2001
ITA
D ERCOLE Massimo Maria
2001
ITA
CELLIE Alberto
2003
ITA
COLOMBO Enrico
2001
ITA
GASPERETTI Mattia
2001
ITA
BARTUMEU Roger
2002
AND
DATI Matteo
1998
ITA
FABBRI Tommaso
1997
ITA
SCHMIDT Tobias
1999
GER
BENETTON Luca
2000
ITA
Did not finish 1st run
COLZI Edoardo
2003
ITA
ROLLA Edoardo
2003
ITA
PAOLETTI Pablo
2002
ITA
BORACCHIA Gregorio
2003
ITA
ROTONDO Matteo
2001
ITA
CORTI Brando
2003
ITA
BERTI Tommaso
2001
ITA
RENZI Michele
2001
ITA
SAPUTO Giorgio
2003
ITA
MALVOLTI Giacomo
2002
ITA
ROMERI Riccardo
2001
ITA
BERTOLINI Jacopo
2001
ITA
MANZARA Marcello
2001
ITA
GALLONE Lorenzo
2002
ITA
MADDALENA Sebastiano
2003
ITA
PINTI Federico Maria
2002
ITA
JONGE DE Ties
2002
NED
FONSECA GUERRA Joel
2003
AND
BARATO Pietro
2001
ITA
GUIDI Elia
1996
ITA
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
BERRETTA Lorenzo
2001
ITA
POMPEI Giovanni
1997
ITA
BRAJOVIC Gregor
1981
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run