official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
AMMAN Hannes
2002
GER
1:52.17
43.66
2
BACHER Jonas
2002
ITA
+0.33
46.63
3
HORELLOU Maxence
2001
FRA
+0.80
50.86
4
RIGAMONTI Leonardo
2003
ITA
+0.94
52.12
5
BARALDI Lio
2004
FRA
+1.46
56.81
6
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+1.59
57.98
7
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
+1.87
60.50
8
GHIRARDO Edgar
2003
ITA
+1.94
61.13
9
PALAMARAS Nickco
2004
USA
+2.00
61.67
10
SPIEGELBERG Loic
2004
SUI
+2.54
66.53
11
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
+2.58
66.89
12
KUCERA Vojtech
2004
CZE
+2.64
67.43
13
GALUSZKA Wojciech
2004
POL
+2.79
68.78
14
WEISS Sebastian
2004
GER
+2.99
70.58
15
HEUSEL Cedric
2004
GER
+3.05
71.12
16
FISCHER Raphael
2003
GER
+3.60
76.08
17
NEUKOM Simeon
2001
LIE
+3.98
79.50
18
FRITSCHI Kevin
2004
SUI
+4.52
84.36
19
LA GRASSA Francesco
2004
ITA
+4.64
85.44
20
IRVING Jack
2005
GBR
+5.17
90.21
21
MAYR Lukas
2004
GER
+5.18
90.30
22
ROESLE Felix
2005
GER
+5.39
92.19
23
CHINCARINI Pietro-angelo
2004
ITA
+5.42
92.46
24
CHARLES ODDOUX Nils
2004
FRA
+5.49
93.09
25
NAEL Matheo
2005
FRA
+5.54
93.54
26
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
+5.74
95.34
27
POLLER Max
2005
GER
+5.80
95.88
28
VON STEUN Vincent
2001
GER
+6.25
99.94
29
CZARNIK Nicholas
2002
POL
+6.28
100.21
30
WIDMESSER Simon
2005
GER
+6.33
100.66
30
ARAMBURO Lucas
2004
CHI
+6.33
100.66
32
MARXER Samuel
2004
LIE
+6.94
106.15
33
SIEGWOLF Christian
2005
GER
+7.31
109.48
34
KRAUSS Lukas
2005
GER
+7.46
110.83
35
SZCZAP Mateusz
2005
POL
+7.48
111.01
36
ROETTELE Emil
2005
GER
+7.62
112.27
37
VOIGT Tobias
2004
GER
+7.75
113.44
38
KUHN Levin
2005
GER
+7.79
113.80
39
SVATOS Lukas
2005
CZE
+8.32
118.57
40
FUHR Marvin
2005
GER
+10.27
136.13
41
GISLER Dario
2005
SUI
+11.08
143.43
42
SIMONCIC Jan
2005
SLO
+11.99
151.62
43
KIRCHMAYER Robin
2002
SUI
+12.78
158.73
44
RENDL Laurence
2005
GER
+13.87
168.55
45
UNGER David
2003
GER
+13.98
169.54
46
ZONDAG Nick
2005
NED
+17.12
197.81
47
HRTANEK Matus
2005
SVK
+19.55
219.69
48
MATJASIC Vid
2005
SLO
+22.18
243.37
Did not finish 2nd run
AHN Hyunchang
2005
KOR
BRODKORB Maximilian
2005
GER
LIMMER Noel
2004
GER
SMUC Maks
2005
SLO
HELDMANN Tammo
2005
GER
SHEPPARD Jett
2005
USA
DEKKER Dylan
2003
NED
HASIRCI Demirkan
2004
TUR
BRUCH-WAGNER Simon
2001
GER
WEINMANN Gustav
2004
GER
GATTI Matteo
2001
SMR
VIERO Tommaso
2004
ITA
LUDWIG Max
2002
GER
BATTISTONI Tommaso
2004
ITA
DEL TORRE Mattia Mario
2004
ITA
STEINDL Tobias
2001
GER
GIRARDI Edoardo Paolo
2004
ITA
DICHRISTIN Ivan
2004
ITA
BOTKA Timo
2003
SVK
KAGLEDER Matthias
2003
GER
TESTA Gianluca
2004
ITA
ZERHOCH Dominik
2001
GER
URY Balint
2003
HUN
LINDENMAYER Felix
2002
GER
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
DAMANTI Davide
2001
ITA
BOTKA Filip
2001
SVK
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MUSSNER Joseph
2005
GER
CARRICK-SMITH Luca
2005
GBR
SCHWARZ Fabian
2005
GER
SVETLICIC Matevz
2005
SLO
ZUEND Yannick
2005
LIE
MANHART David
2004
GER
FRIBERT Henrik
2001
GER
MARCHESE Alessio
2003
SUI
RUNGG Tamino
2002
ITA
VOTTERO Matteo
2004
ITA
BOHONEK Matous
2002
CZE
VOM HAGEN Konstantin
2004
GER
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
KROESS Marius
2004
ITA
XHEPA Denni
2003
ALB
LLORACH Jules
2003
FRA
COSTELLA Niccolo
2001
ITA