official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
1:21.35
27.28
2
VACCARI Hans
1996
ITA
+0.02
27.46
3
CANZIO Pietro
1998
ITA
+0.36
30.51
4
BARBERA Corrado
2002
ITA
+0.49
31.68
5
PLONER Manuel
2001
ITA
+1.20
38.05
6
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
+1.22
38.23
7
HOFER Damian
1999
ITA
+1.39
39.75
8
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
+1.49
40.65
9
SARACCO Edoardo
2003
ITA
+2.14
46.48
10
HERRMANN Luc
2000
SUI
+2.23
47.29
11
ZUCCHINI Francesco Riccardo
2003
ITA
+2.34
48.28
12
PIZZATO Stefano
2003
ITA
+2.42
49.00
13
RIZZI Martino
2000
ITA
+2.91
53.39
14
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+3.21
56.09
15
BUCCIARDINI Diego
2004
ITA
+3.61
59.67
16
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+3.81
61.47
17
PERATHONER Max
2003
ITA
+4.32
66.05
18
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
+4.56
68.20
19
MAGLIANO Francesco
2003
ITA
+4.58
68.38
20
CLAUDANI Alberto
2003
ITA
+4.79
70.26
21
SARTORI Gabriele
2001
ITA
+4.80
70.35
22
CORDONE Stefano
1999
ITA
+4.96
71.79
23
BELLARDINI Emilio
2003
ITA
+5.16
73.58
24
CLIVIO Leonardo
2003
ITA
+5.26
74.48
25
GHIRARDO Edgar
2003
ITA
+5.71
78.52
26
CREMASCHINI Luca
2002
ITA
+6.68
87.22
27
CREMASCHINI Mattia
2004
ITA
+6.82
88.48
28
CINCELLI Fabian
2002
ITA
+6.88
89.02
29
PEDRONCELLI Valerio
2002
ITA
+6.91
89.29
30
BELFROND Jacques
2004
ITA
+6.92
89.38
31
RUFFINONI Luca
2005
ITA
+7.37
93.42
32
KATO Hajime
1998
JPN
+7.73
96.65
33
PICECH Nico
2005
ITA
+8.65
104.90
34
MADDALENA Sebastiano
2003
ITA
+11.99
134.87
Did not finish 2nd run
BRUGALI Alessandro
2001
ITA
LEONE Marco
2005
ITA
PISCANEC Alessandro
2004
ITA
NOSENZO Nicolo
2004
ITA
TRANCHINA Pietro
2003
ITA
SEVERI Arturo
2003
ITA
TESTA Gianluca
2004
ITA
BALDO Giorgio
2003
ITA
MALSINER Max
2002
ITA
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
RIGAMONTI Leonardo
2003
ITA
DAMANTI Davide
2001
ITA
BACHER Jonas
2002
ITA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
USAMI Shintaro
1990
JPN
GUERINONI Francesco
2005
ITA
DALL ANESE Filippo
2005
ITA
VAGLIO Matteo
2005
ITA
SALVATI Lorenzo
2004
ITA
COCHETTI Daniele
2004
ITA
COMPLOJ Marc
2004
ITA
BIANCHI Luca
2004
ITA
GOBBI TEDOLDI Lorenzo Maria
2003
ITA
BERTAGNOLLI Alessandro
2004
ITA
ROSSI Filippo
2002
ITA
KROESS Marius
2004
ITA
MATTIOLI Thomas
2003
ITA
NOGLER KOSTNER Diego
2003
ITA
OSTOLIDI Alex
2003
ITA
SPERI Tommaso
2004
ITA
LETTIG Filippo
2003
ITA
VALDITARA Filippo
2004
ITA
IORI Lorenzo
2001
ITA
VIGNOLA Matteo
2003
ITA
COSTELLA Niccolo
2001
ITA
TOJA Nicolo
2002
ITA
BISELLO Pietro
2004
ITA
MOTTERLINI Pietro Giovanni
2004
ITA
CORDONE Carlo
2001
ITA
SEGALA Filippo
2003
ITA
VAVASSORI Enrico
2003
ITA
SURINI Marco Luigi
2002
ITA
GOTTARDI Alessio
2001
ITA
XHEPA Denni
2003
ALB
BATTISTI Alberto
2001
ITA
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
ROMELE Federico
2004
ITA
BLOM Morris
2000
SUI
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run