official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KRYZL Krystof
1986
CZE
1:38.81
19.15
2
MAROVT Tijan
1998
SLO
+0.55
23.21
3
LEITGEB Richard
1994
AUT
+0.83
25.28
4
KETTERER David
1993
GER
+1.06
26.98
5
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+1.15
27.65
6
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+2.30
36.14
7
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+2.42
37.03
8
GUSEV Grigoriy
1998
RUS
+2.45
37.25
9
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+2.52
37.77
10
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+2.58
38.21
11
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+3.00
41.31
12
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+3.12
42.20
13
CHELMAKIN Semen
2003
RUS
+3.28
43.38
14
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+3.85
47.59
15
ZVERIAN Roman
2002
RUS
+3.97
48.48
16
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
+3.99
48.63
17
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+4.21
50.25
18
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
+4.30
50.92
19
KIMISHIMA Ohra
2002
JPN
+4.64
53.43
20
KOBAYASHI Hiroto
1999
JPN
+5.42
59.19
21
SASAOKA Sora
2003
JPN
+5.51
59.86
22
SHIN Masanori
1993
JPN
+7.17
72.12
23
PONKIN Pavel
2003
RUS
+8.62
82.83
24
BILMAK Georgii
2000
RUS
+9.85
91.92
25
ZHOGOLEV Artem
2004
RUS
+10.76
98.64
26
MALAFIEVSKIY Anton
2003
RUS
+11.38
103.22
27
GALIAKBAROV Aleksandr
2001
RUS
+11.52
104.26
28
TIKHOMIROV Aleksandr
2003
RUS
+11.60
104.85
29
KHE Artem
2003
RUS
+12.61
112.31
30
DANOV Sergey
1997
KAZ
+13.11
116.01
31
SHLEMOV Vladislav
2002
KAZ
+16.55
141.42
32
PETRENKO Pavel
2004
RUS
+16.71
142.60
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
ABRAMOV Nikita
2004
RUS
GAIDAMASHCHUK Kirill
2003
RUS
SAVELYEV Nikita
2001
RUS
KOZHUROV Ivan
2004
RUS
ZAPOROZHSKII Aleksandr
2002
RUS
GORDEEV Maksim
1995
KGZ
SHERBAKOV Mark
2004
RUS
IVANOV Maksim
2004
RUS
FEDOROV Gleb
2003
RUS
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
YASHUKOV Kirill
2004
RUS
SHISHKIN Vitaly
2002
RUS
POTEMKIN Egor
2004
RUS
PAVLOV Egor
2004
RUS
FEDORIAN Fedor
2002
RUS
TRUBAEV Georgij
2002
RUS
SEMENOV Artemij
2003
RUS
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
FURAEV Oleg
2004
RUS
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
SITCHIKHIN Maksim
2002
RUS
TARASOV Dmitriy
2000
RUS
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
CHERNYSHOV Pavel
2003
RUS
KUROIWA Tatsuki
2002
JPN
KOZHEVNIKOV Denis
2001
RUS
KRAVCHENKO Grigory
2002
RUS
SAZONOV Egor
2000
RUS
POPOV Nikolai
2002
RUS
CHERNOV Nazar
2001
RUS
KOTLOVSKIY Vladimir
2002
RUS
SIMONOV Daniil
1998
RUS
MOGILIUK Aleksandr
2001
RUS
ZHUDIN Oleg
1999
RUS
USAMI Shintaro
1990
JPN
KUDRIAVTCEV Aleksandr
2001
RUS
VOROBEV Denis
1997
RUS
KOYAMA Kei
2000
JPN
MIKHAILOV Aleksandr
2001
RUS
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
MIKAMI Taiga
1998
JPN
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
MITSUI Kyohei
1993
JPN
SATO Shintaro
1996
JPN
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
NAKAMURA Shun
1995
JPN
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
LI Sergey
2002
RUS
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
AIHARA Shiro
2001
JPN
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
EFIMOV Simon
1996
RUS
Disqualified 1st run
Did not start 1st run