official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
1:27.00
17.07
2
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+0.34
19.92
3
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
+0.35
20.01
4
MAROVT Tijan
1998
SLO
+0.47
21.01
5
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.53
21.52
6
LEITGEB Richard
1994
AUT
+0.58
21.94
7
YUASA Naoki
1983
JPN
+0.84
24.12
8
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+1.27
27.73
9
EFIMOV Simon
1996
RUS
+1.60
30.50
10
KATO Seigo
1998
JPN
+1.72
31.50
11
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+2.33
36.62
12
LI Sergey
2002
RUS
+2.69
39.64
13
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+2.79
40.48
14
AIHARA Shiro
2001
JPN
+3.01
42.33
15
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
+3.02
42.41
16
CHELMAKIN Semen
2003
RUS
+3.40
45.60
17
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+3.42
45.77
18
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+3.77
48.70
19
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+3.78
48.79
20
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+3.82
49.12
21
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+4.48
54.66
22
MIKAMI Taiga
1998
JPN
+4.85
57.77
23
KIMISHIMA Ohra
2002
JPN
+4.88
58.02
24
KOYAMA Kei
2000
JPN
+4.91
58.27
25
ZVERIAN Roman
2002
RUS
+5.10
59.86
26
SHIN Masanori
1993
JPN
+5.21
60.79
27
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
+5.33
61.79
28
SASAOKA Sora
2003
JPN
+5.47
62.97
29
PONKIN Pavel
2003
RUS
+6.13
68.51
30
KOBAYASHI Hiroto
1999
JPN
+6.55
72.03
31
KATO Hajime
1998
JPN
+6.58
72.28
32
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+6.64
72.78
33
BILMAK Georgii
2000
RUS
+7.43
79.41
34
USAMI Shintaro
1990
JPN
+8.28
86.55
35
POTEMKIN Egor
2004
RUS
+8.32
86.88
36
SIMONOV Daniil
1998
RUS
+8.61
89.31
37
KOZHEVNIKOV Denis
2001
RUS
+9.15
93.85
38
ZHOGOLEV Artem
2004
RUS
+9.38
95.78
39
BUSHMIN Ivan
2004
RUS
+9.73
98.71
40
YASHUKOV Kirill
2004
RUS
+9.75
98.88
41
PAVLOV Egor
2004
RUS
+10.32
103.66
42
KUROIWA Tatsuki
2002
JPN
+10.76
107.36
43
DOLOTOV Aleksandr
2004
RUS
+12.13
118.85
44
SHISHKIN Vitaly
2002
RUS
+13.66
131.69
45
ABRAMOV Nikita
2004
RUS
+14.60
139.58
46
GORDIEVSKIY Rodion
2004
RUS
+14.61
139.66
47
DANOV Sergey
1997
KAZ
+15.06
143.44
48
PETRENKO Pavel
2004
RUS
+15.59
147.88
49
ZAPOROZHSKII Aleksandr
2002
RUS
+16.53
155.77
50
CHERNYSHOV Pavel
2003
RUS
+19.46
180.36
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
GAIDAMASHCHUK Kirill
2003
RUS
SAVELYEV Nikita
2001
RUS
KOZHUROV Ivan
2004
RUS
GALIAKBAROV Aleksandr
2001
RUS
GORDEEV Maksim
1995
KGZ
KHE Artem
2003
RUS
MALAFIEVSKIY Anton
2003
RUS
SHERBAKOV Mark
2004
RUS
SHLEMOV Vladislav
2002
KAZ
IVANOV Maksim
2004
RUS
FEDOROV Gleb
2003
RUS
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
FEDORIAN Fedor
2002
RUS
TRUBAEV Georgij
2002
RUS
SEMENOV Artemij
2003
RUS
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
TIKHOMIROV Aleksandr
2003
RUS
FURAEV Oleg
2004
RUS
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
AGAFONOV Vsevolod
2003
RUS
TARASOV Dmitriy
2000
RUS
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
POPOV Nikolai
2002
RUS
CHERNOV Nazar
2001
RUS
KOTLOVSKIY Vladimir
2002
RUS
MOGILIUK Aleksandr
2001
RUS
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
ZHUDIN Oleg
1999
RUS
VORRE Marcus
1998
DEN
KUDRIAVTCEV Aleksandr
2001
RUS
VOROBEV Denis
1997
RUS
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
MIKHAILOV Aleksandr
2001
RUS
KAZAKOV Kirill
2000
RUS
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
TRYASOV Leonid
2000
RUS
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
NAKAMURA Shun
1995
JPN
SATO Ryuma
1999
JPN
MITSUI Kyohei
1993
JPN
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
SATO Shintaro
1996
JPN
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
ISHII Tomoya
1989
JPN
LAINE Tormis
2000
EST
Disqualified 1st run
Did not start 1st run