official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LORENZ Bernadette
1998
AUT
1:38.18
9.69
2
NORBYE Kaja
1999
NOR
+0.60
14.15
3
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
+1.75
22.70
4
SLOKAR Andreja
1997
SLO
+1.79
23.00
5
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
+1.87
23.59
6
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
+1.89
23.74
7
FILSER Andrea
1993
GER
+2.12
25.45
8
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+2.19
25.97
9
EGGER Magdalena
2001
AUT
+2.42
27.68
10
GRILL Lisa
2000
AUT
+2.44
27.83
11
OSTLER Martina
1998
GER
+2.46
27.98
12
TKACHENKO Ekaterina
1995
RUS
+2.56
28.72
13
ASTNER Nina
2000
AUT
+2.94
31.55
14
WIDMOSER Monika
2000
AUT
+3.06
32.44
15
DINGSLEDER Denise
1998
AUT
+3.17
33.26
16
GFRERER Jessica
1998
AUT
+4.08
40.03
17
GERBER Romy
1998
AUT
+4.38
42.26
18
SALZGEBER Amanda
2002
AUT
+4.46
42.85
19
LINGG Pia
2000
AUT
+4.70
44.64
20
MANGOLD Luisa
2000
GER
+4.82
45.53
21
SCHWAIGER Veronika
1999
AUT
+4.90
46.12
22
TREICHL Lena
2000
AUT
+5.13
47.83
23
PALLA Victoria
2001
GBR
+5.36
49.54
24
MAJERCZYK Sabina
1993
POL
+6.33
56.76
25
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+6.38
57.13
26
AUER Karolina
2001
AUT
+7.14
62.78
27
SAETHERENG Hannah
1999
NOR
+7.16
62.93
28
SCHULHOFER Mairin
2001
AUT
+7.33
64.19
29
MATVEEVA Sofia
2000
RUS
+7.86
68.13
30
JAKUBCOVA Zuzana
2000
SVK
+7.87
68.21
31
ZBASNIK Lana
1999
CRO
+8.07
69.69
32
TOTH Zita
2002
HUN
+8.42
72.30
33
GUERILLOT Vanina
2002
POR
+8.44
72.44
34
DE LEEUW Julie
2001
BEL
+9.43
79.81
35
GIGLER Sonja
2001
AUT
+9.66
81.52
36
WEISSENSTEINER Chiara
2001
AUT
+9.69
81.74
37
FUCHS Lisa - Marie
2001
AUT
+9.77
82.33
38
WIESMUELLER Nina
2002
AUT
+11.77
97.20
39
DORULTAN Katalin
2001
HUN
+12.65
103.75
40
STEURER Elena
2002
AUT
+13.13
107.32
41
HOFER Katharina
2002
AUT
+13.26
108.28
42
GRASSER Perrine
2002
AUT
+14.94
120.77
43
PETER Aline
2002
AUT
+15.55
125.31
Did not finish 2nd run
LEK Ilse
2002
NED
KEGELE Nina
2002
AUT
HILLER Linda
2002
AUT
FARBMACHER Lea
2002
AUT
WALDAUF Sophia
2001
AUT
THALER Nadine
1999
AUT
SCHATTBACHER Josefina
1998
AUT
METZNER Christina
1999
AUT
WILLIBALD Martina
1999
GER
DVORNIK Pika
1992
SLO
BRAND Nora
2000
GER
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
LOIPETSSPERGER Lisa Marie
2000
GER
MONSEN Marte
2000
NOR
GASMANN-BROTT Rikke
1991
NOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HOERTH Julia
2002
AUT
ROSA Johanna
2002
AUT
CADA Emma
2002
AUT
KONRAD Cheyenne
2002
AUT
GRUENER Teresa
2002
AUT
GROSS Julia
2001
AUT
LASINGER Anna-Sophie
2000
AUT
KUNTSCHNER Linda
1999
AUT
WIDAUER Victoria
2001
AUT
FINNBOGADOTTIR Maria
2000
ISL
MITTERDORFER Sophie
2001
AUT
GRUENER Lisa-Sophie
2001
AUT
FLORIANTSCHITZ Alisa
2001
AUT
KRASNIC Karla
2000
CRO
FLAMM Paula
2000
GER
RAGGL Mira
2000
AUT
LEITNER Milena
1999
AUT
OBERLADER Carolina
1999
AUT
STROLZ Laura
2000
AUT
MOSER Anna
2000
AUT
SOUBEK Selina
2000
AUT
FLATSCHER Julia
2000
AUT
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
MOERZINGER Elisa
1997
AUT
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
KROKHINA Sofia
1999
RUS
SCHOEPF Emily
2000
AUT
NIEDERDORFER Melanie
2000
AUT
Did not start 1st run