official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
OSTOLIDI Alex
2003
ITA
1:40.83
63.26
2
MORETTI Renato
2001
ITA
+0.16
64.42
3
PREZZOLINI Giacomo
2000
ITA
+0.28
65.29
4
GALLINA Simone
2000
ITA
+0.49
66.81
5
KACIC Maximilian
2000
AUT
+0.68
68.18
6
HROVATH David
2002
AUT
+1.80
76.29
7
MERTELJ Enej
2003
SLO
+2.30
79.91
8
KUMMERER Niklas
2002
AUT
+2.34
80.20
9
WALDER David
2003
AUT
+2.68
82.66
10
TOMOVIC Aleksa
2003
SRB
+2.70
82.81
11
NICOLI Lorenzo
2000
ITA
+2.95
84.62
12
AGOSTINIS Cristiano
2002
ITA
+3.20
86.43
13
GUERRI Marco
2001
ITA
+4.40
95.12
14
RINDLER Benjamin
2002
AUT
+4.44
95.41
15
MUTO Andrea Pasquale
2001
ITA
+4.57
96.35
16
BENEDETTI Alberto
2003
ITA
+5.58
103.66
17
LOTRIC Bine
2002
SLO
+5.76
104.96
18
MADDALENA Sebastiano
2003
ITA
+5.82
105.40
19
FUEREDER Daniel
2003
AUT
+6.58
110.90
20
PATRIARCA Mattia
2003
ITA
+6.84
112.78
21
CREMONESE Lorenzo
2003
ITA
+6.86
112.93
22
DI PAOLA Emanuele Francesco Maria
2003
ITA
+8.21
122.70
23
ARNAUDO Filippo
2003
ITA
+8.35
123.71
24
MANDOZZI Nicola
2003
ITA
+9.00
128.42
25
KERPAN Nikola
2003
ITA
+10.99
142.83
26
PISONI Simone
2003
ITA
+11.07
143.41
27
ROZIC Enrico
2000
ITA
+11.24
144.64
28
STEINDL Daniel
2003
GER
+15.03
172.08
29
TOMAT Matteo
2003
ITA
+15.70
176.93
30
VIVIAN Filippo
2003
ITA
+21.42
218.34
31
BERTINI Vittorio
2003
ITA
+23.81
235.64
32
TRENTA Eugenio
2003
ITA
+40.43
355.97
Did not finish 2nd run
CATTAINO Andrea
2003
ITA
DELRIO Giacomo
2003
ITA
MENTIL Francesco
2003
ITA
STEFONI Gabriele
2003
ITA
CECCARELLI Francis
2003
ITA
MUTO Francesco
2002
ITA
STUBAUER Markus
2003
AUT
GERDOL Janko
2003
SLO
KOMAC Nejc
2003
SLO
BARATO Pietro
2001
ITA
PALMEGIANO Paolo
2001
ITA
TOSONI Alessandro
2000
ITA
DEL LATTE Mattia
2001
SLO
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SLAVICH Enrico
2003
ITA
BOZ Gianmarco
2001
ITA
BELEHAR Luka
2003
SLO
TAUCER Alan
2002
ITA
USONI Federico Ascanio
2003
ITA
AVDISPAHIC Haris
2001
BIH
MARCHESI Filippo
2001
ITA
GONZALVEZ Daniel
2003
ESP
TIEZZI Francesco
2002
ITA
RAINALDI Tommaso
2003
ITA
RAMICONE Paolo
2003
ITA
PANTELIC Ugljesa
2002
SRB
SEVERI Arturo
2003
ITA
LA GRASSA Michele
2001
ITA
CUSIN Samuele
2000
ITA
HOQUE Isbat
2002
HUN
COLOMBO Enrico
2001
ITA
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
VIDONI Giacomo Antonio
2002
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run