official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TOIVIAINEN Julia
1998
FIN
1:48.90
22.00
2
WOODWARD Sarah
2001
GBR
+1.14
32.57
3
KLEIN Lea
2001
GER
+1.15
32.67
4
PALLA Victoria
2001
GBR
+1.49
35.82
5
RETTENWENDER Martina
1995
AUT
+1.54
36.28
6
KMOCHOVA Tereza
1990
CZE
+1.86
39.25
7
KOMPAN Jera
2002
SLO
+2.24
42.78
7
FLAMM Paula
2000
GER
+2.24
42.78
9
WIDMOSER Monika
2000
AUT
+2.50
45.19
10
GRUENER Eva
2000
AUT
+2.61
46.21
11
SCHILLINGER Anna
2001
GER
+2.63
46.39
12
STUFFER Carina
1999
GER
+2.76
47.60
13
CLISSOLD Honor
1997
GBR
+3.05
50.29
14
FRITZENWALLNER Teresa
2002
AUT
+3.56
55.02
15
GRILL Sophie
1999
AUT
+3.83
57.52
16
STOCK Kathrin
2002
AUT
+3.90
58.17
17
SCHOERGHOFER Alina
2000
AUT
+4.17
60.67
18
MUZAFERIJA Elvedina
1999
BIH
+4.43
63.09
19
HAAS VAN DER Roxy
1999
NED
+4.57
64.38
20
BRANDNER Laura
2001
AUT
+4.89
67.35
21
BLOK Noa
2000
NED
+5.07
69.02
22
SPIELBERGER Carmen
2002
AUT
+5.27
70.88
23
FLORIANTSCHITZ Alisa
2001
AUT
+5.48
72.82
24
WEISSENSTEINER Chiara
2001
AUT
+5.62
74.12
25
PICHLER Anja
2001
AUT
+5.65
74.40
26
MITTERDORFER Sophie
2001
AUT
+6.00
77.65
27
WALLINGER Maria-Anna
2001
AUT
+6.09
78.48
28
KNIFIC Lina
2002
SLO
+6.31
80.52
29
KRAFT Lisa
2001
AUT
+6.40
81.36
30
GRUBER Marie-Theres
2002
AUT
+6.55
82.75
31
EMBACHER Elena
2002
AUT
+6.66
83.77
32
YOKOUCHI Maharu
2000
JPN
+6.74
84.51
33
MERDANOVIC Sejla
1997
BIH
+8.01
96.29
34
STUART Katie
2001
GBR
+8.03
96.47
35
SCHERNTHANER Nina
2001
AUT
+8.15
97.59
36
REBEC Kaja
2001
SLO
+9.07
106.12
37
HEIJDEMANN Roosmieke
2001
NED
+9.42
109.37
38
PEREYRA IRAOLA Esperanza
2002
ARG
+9.44
109.55
39
ALIC Esma
2002
BIH
+9.56
110.66
40
SCHOENHERR Leonie
2002
AUT
+10.43
118.73
41
MESKO Nika
2000
SLO
+10.63
120.59
42
DREV Anja
1997
SLO
+10.66
120.87
43
ZHU Tianhui
1994
CHN
+11.96
132.92
44
STRUTHERS Ciorstaidh
2001
GBR
+14.02
152.03
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KALUZA Kaja
2002
SLO
SALCHEGGER Melanie
2002
AUT
TADIC Maja
2000
BIH
GROSS Julia
2001
AUT
FINNBOGADOTTIR Maria
2000
ISL
DVORNIK Pika
1992
SLO
STEINWIDDER Laura
2002
AUT
CAILL Ania Monica
1995
ROU
AUER Karolina
2001
AUT
STEINER Giuliana
2001
AUT
NI Yueming
1995
CHN
SCHULHOFER Mairin
2001
AUT
RIEDER Selina
2001
AUT
FARBMACHER Lea
2002
AUT
HAKALA Kia-Emilia
1998
FIN
MARGREITER Lucy
2001
GER
BRUCE Abi
2000
GBR
ANDERSON Jessica
1998
GBR
NIEDERWIESER Michelle
1999
AUT
FLATSCHER Julia
2000
AUT
EDER Julia
1997
AUT
Did not start 1st run