official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KATO Seigo
1998
JPN
2:24.23
17.71
2
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.35
20.16
3
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+1.77
30.10
4
ISHII Tomoya
1989
JPN
+2.08
32.28
5
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+2.43
34.73
6
GUSEV Grigoriy
1998
RUS
+2.47
35.01
7
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
+4.09
46.35
8
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
+4.18
46.98
9
MAROVT Tijan
1998
SLO
+4.45
48.87
10
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
+4.63
50.13
11
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+4.64
50.20
12
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+5.31
54.89
13
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+5.51
56.29
14
LAINE Tormis
2000
EST
+5.80
58.33
15
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+6.09
60.36
16
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+6.18
60.99
17
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+6.37
62.32
18
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
+6.59
63.86
19
SATO Ryuma
1999
JPN
+6.74
64.91
20
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+7.01
66.80
21
MIKHAILOV Aleksandr
2001
RUS
+7.20
68.13
22
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
+7.26
68.55
23
FURAEV Oleg
2004
RUS
+7.28
68.69
24
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+7.59
70.86
25
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+7.98
73.59
26
MELBARD Egor
2003
RUS
+10.61
92.01
27
SASAOKA Sora
2003
JPN
+11.00
94.74
28
PONKIN Pavel
2003
RUS
+11.05
95.09
29
SAZONOV Egor
2000
RUS
+11.55
98.59
30
SIMONOV Daniil
1998
RUS
+11.57
98.73
31
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
+11.80
100.34
32
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
+11.94
101.32
33
SEMENOV Artemij
2003
RUS
+13.00
108.75
34
DANOV Sergey
1997
KAZ
+17.01
136.83
35
ZHOGOLEV Artem
2004
RUS
+18.17
144.95
36
ZAPOROZHSKII Aleksandr
2002
RUS
+18.73
148.87
37
SHLEMOV Vladislav
2002
KAZ
+19.54
154.54
38
MALAFIEVSKIY Anton
2003
RUS
+20.37
160.36
39
KOZHUROV Ivan
2004
RUS
+20.46
160.99
40
CHERNYSHOV Pavel
2003
RUS
+22.22
173.31
41
PETRENKO Pavel
2004
RUS
+23.89
185.00
42
GORDEEV Maksim
1995
KGZ
+28.72
218.83
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
ABRAMOV Nikita
2004
RUS
DOLOTOV Aleksandr
2004
RUS
GAIDAMASHCHUK Kirill
2003
RUS
KHE Artem
2003
RUS
GORDIEVSKIY Rodion
2004
RUS
IVANOV Maksim
2004
RUS
SHERBAKOV Mark
2004
RUS
SAVELYEV Nikita
2001
RUS
KAZAKOV Pavel
2001
RUS
SHISHKIN Vitaly
2002
RUS
FEDOROV Gleb
2003
RUS
MOGILIUK Aleksandr
2001
RUS
KUROIWA Tatsuki
2002
JPN
ZHUDIN Oleg
1999
RUS
FEDORIAN Fedor
2002
RUS
KRAVCHENKO Grigory
2002
RUS
TRUBAEV Georgij
2002
RUS
KOZHEVNIKOV Denis
2001
RUS
CHERNOV Nazar
2001
RUS
VORRE Marcus
1998
DEN
KATO Hajime
1998
JPN
BILMAK Georgii
2000
RUS
KUDRIAVTCEV Aleksandr
2001
RUS
TIKHOMIROV Aleksandr
2003
RUS
TARASOV Dmitriy
2000
RUS
VOROBEV Denis
1997
RUS
KOBAYASHI Hiroto
1999
JPN
AGAFONOV Vsevolod
2003
RUS
CHELMAKIN Semen
2003
RUS
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
BOISOV Alexandr
1995
RUS
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
SHARP Keegan
1997
CAN
SATO Shintaro
1996
JPN
KOTLOVSKIY Vladimir
2002
RUS
POPOV Nikolai
2002
RUS
ZVERIAN Roman
2002
RUS
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
MIKAMI Taiga
1998
JPN
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
SHIN Masanori
1993
JPN
KOYAMA Kei
2000
JPN
LI Sergey
2002
RUS
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
TOMII Taiga
1998
JPN
KAZAKOV Kirill
2000
RUS
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
Disqualified 1st run
Did not start 1st run