official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PARAND Loevan
1999
FRA
2:04.37
33.50
2
KIPPEL Dionys
1998
SUI
+0.19
35.04
3
LARDON Thomas
2001
FRA
+0.77
39.75
4
ZURBRIGGEN Alain
1998
SUI
+1.28
43.89
5
BANFI Pablo
2001
FRA
+1.62
46.66
6
OEHRLI Joel
1998
SUI
+2.16
51.04
7
TORTAJADA BAUTISTA Adrian
2000
ESP
+2.20
51.37
8
LOPEZ Theo
2000
FRA
+2.21
51.45
9
DUCROS Leo
2001
FRA
+2.22
51.53
10
POGNEAUX Matteo
2000
FRA
+2.50
53.80
11
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+2.51
53.88
12
GUALAZZI Michele
1994
ITA
+2.71
55.51
13
CENERELLI Enzo
2000
FRA
+2.73
55.67
14
AULNETTE Auguste
2002
FRA
+2.79
56.16
14
BINI Lorenzo Thomas
2002
ITA
+2.79
56.16
16
BAUR Jules
2001
FRA
+3.09
58.59
17
VIOU Gonzalo
1997
ESP
+3.13
58.92
18
FUMEAUX Benoit
1999
SUI
+3.33
60.54
19
PINTURAULT Cedric
2000
FRA
+3.47
61.68
20
HOAREAU Benjamin
2002
FRA
+3.51
62.00
21
ELEZI CANNAFERINA Alban
2003
FRA
+3.73
63.79
22
MOLLARD Leo
2000
FRA
+3.86
64.85
23
DELALE Matteo
2001
FRA
+3.98
65.82
24
PIERI SALLAZ Raphael
2001
FRA
+5.02
74.27
25
SILVESTRE Paul
2003
FRA
+5.04
74.43
26
GAMEL SEIGNEUR Charles
2002
FRA
+5.57
78.73
27
JEAN Nathanael
2001
FRA
+5.98
82.06
28
FREYDIER Mahe
2001
FRA
+6.45
85.88
29
MONNERET Antoine
2002
FRA
+6.57
86.85
30
ROSSET Pierre Sylvain
2001
FRA
+6.88
89.37
31
SCHIELE Louis
1999
FRA
+7.49
94.33
32
GUILBERT Alexis
2002
FRA
+7.78
96.68
33
RACLOZ Mateo
2001
FRA
+7.81
96.92
34
LEVECQ Nathan
2001
FRA
+7.88
97.49
35
BRISSEAU Antoine
2001
FRA
+7.92
97.82
36
HEUDE Jules
2003
FRA
+8.33
101.15
37
NORMAND Gaspard
2003
FRA
+8.36
101.39
38
BOISSY Loan
2002
FRA
+9.07
107.16
39
PAGET Max
2002
FRA
+9.20
108.21
40
DECORY Victor
2001
FRA
+9.54
110.97
41
FIORUCCI Gaspard
2003
FRA
+9.64
111.79
42
COPPEL Leo
2003
FRA
+9.86
113.57
43
NAKATAI Katsunori
1997
JPN
+9.89
113.82
44
ALBRIEUX Jules
2003
FRA
+10.08
115.36
45
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
+10.21
116.41
46
BICH Tino
2003
FRA
+10.41
118.04
47
AURARD Lilian
1998
FRA
+13.77
145.33
48
EMERY Delphin
2002
FRA
+14.68
152.72
49
ARDUINO Carlo Giulio
2003
ITA
+19.67
193.24
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SOLER Antoine
2001
FRA
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
CUENOT Jules
2002
FRA
HORELLOU Maxence
2001
FRA
MAZIERE Arthur
2001
FRA
HULOT Kylian
2002
FRA
DELECLUSE Theo
2001
FRA
ROMANINI Maxence
2002
FRA
CRETIN Ulysse
2002
FRA
ESTIENNE Quentin
2000
FRA
ZINANT Eliot
2001
FRA
PIGNON William
2001
FRA
GELLIE Timothe
2001
FRA
BERTHET Matteo
2001
FRA
GUIGONNET Edouard
2001
GBR
NANKI Takeshi
2000
JPN
HIRAI Kakeru
2000
JPN
PIOLAINE Adrien
2000
FRA
DUFFOURD Oscar
2001
FRA
SEKI Hikaru
1998
JPN
BESSON Victor
1999
FRA
PICCARD Eliott
2000
FRA
VALLON Enzo
2000
FRA
VARCIN Nils
2001
FRA
BESSIERE Victor
2002
FRA
MASUDO Yuma
2000
JPN
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
COLLOMBET Ryan
1998
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run