official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
COLOMBI Francesco
2000
ITA
1:34.26
39.99
2
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+0.28
42.16
3
NICOLI Lorenzo
2000
ITA
+0.36
42.78
4
ALLEMAND Daniel
1998
ITA
+0.75
45.80
5
LANFRANCONI Lorenzo
2002
ITA
+2.18
56.87
6
DAMANTI Davide
2001
ITA
+3.10
64.00
7
TOSONI Alessandro
2000
ITA
+3.81
69.50
8
CALZATI Andrea
1999
ITA
+4.00
70.97
9
AVALLONE Benedetto
1998
ITA
+4.15
72.13
10
PREZZOLINI Giacomo
2000
ITA
+5.12
79.64
11
ALASONATTI Jacopo
2001
ITA
+5.98
86.30
12
FUSCO Filippo
2002
ITA
+7.32
96.68
13
MIYATA Sena
1999
JPN
+8.07
102.49
14
SCARABOSIO Alessandro
2002
ITA
+8.20
103.50
15
GINI Luca
2002
ITA
+8.39
104.97
16
NICOLA Umberto
2001
ITA
+8.93
109.15
17
SACCENTI Lorenzo
2002
ITA
+9.90
116.66
18
AMBROSIANI Matteo
2001
ITA
+10.01
117.51
19
MARCHETTI Umberto
2001
ITA
+11.11
126.03
20
GIRAUDI Filippo
2002
ITA
+15.07
156.70
21
CASSANO Mattia
2002
ITA
+21.90
209.60
22
PENNONE Mattia
2002
ITA
+22.80
216.57
23
REYMOND Simone
2002
ITA
+23.13
219.12
24
GARDINO Pietro
2002
ITA
+23.53
222.22
25
SINOPOLI Simone
2001
ITA
+23.86
224.77
26
FIORE Marco
2002
ITA
+24.24
227.72
27
BOCCARDO Federico Maria
2002
ITA
+24.66
230.97
28
GAMBA Francesco
2000
ITA
+27.00
249.09
29
MARCUZZO Edoardo
2002
ITA
+33.57
299.97
30
KLONHAMMER Alejandro
2002
BEL
+36.60
323.44
31
BORLATTO Riccardo
2002
ITA
+41.11
358.37
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
POURPOUR Mattia
2001
ITA
SANDRI Lorenzo
2002
ITA
MARGARITA Riccardo
2002
ITA
GARRONE Alberto
2002
ITA
RUFFINENGO Giulio
2002
ITA
PIEPOLI Umberto
2002
ITA
LASTRICO Davide
2002
ITA
MATHIEU Vittorio
2002
ITA
VALPERGA Stefano
2002
ITA
BERTOLOTTO Gianmarco
2002
ITA
LAGRO Carlo Roberto
2001
ITA
PILOTTI Luca
2001
ITA
FAUSONE Eugenio
2002
ITA
GIORDANENGO Matteo
1998
ITA
PINTOR Ludovico
2002
ITA
TOFI Fabio
2000
ITA
SORMANI Matteo
2001
ITA
RIVA ROVEDA Lorenzo
2002
ITA
ARZANI Matteo
2001
ITA
VIGNA Alessio
2000
ITA
MASSOLA Alberto
2002
ITA
SANSOE Marco
2001
ITA
GREGORI Federico
2001
ITA
GUALANDI Alessandro
2002
ITA
GRUNER Giorgio
2001
ITA
VALFRE DI BONZO Carlo Alberto
2001
ITA
BONA Andrea Giovanni
2002
ITA
VACONDIO Luca
2002
ITA
VIGO Francesco
2002
ITA
BOMPARD Lorenzo
2002
ITA
STAFISSI Matteo
2001
ITA
GADDI Nicolo
2001
ITA
LANGHI Matteo
2001
ITA
ANDREIS Alessandro Maria
2001
ITA
GALLONE Lorenzo
2002
ITA
CAREDDU Emanuele
1999
ITA
SACCHET Tomas
2002
ITA
SACCHET Nicolas
2001
ITA
VENERUSSI Matteo
2000
ITA
RAGAZZON Tommaso
2002
ITA
ALLEMAND Marco Aurelio
2001
ITA
TOSTI Nicolo
2002
ITA
ROSSETTI Giacomo
2000
ITA
NOVO Francesco
2001
ITA
DE SANTIS Simone
2000
ITA
ROSSATO Tommaso
2000
ITA
DELLAPINA Francesco
2001
ITA
COLOMBINO Andrea
2000
ITA
SOLERA Federico
2000
ITA
FORCONI Daniele
2002
ITA
SERRA Leonardo
2001
ITA
AVALLONE Umberto
2001
ITA
NICOTERA Matteo
2000
ITA
TEDESCHINI Sandro
2000
ITA
GITTO Elia
2000
ITA
BERRETTA Lorenzo
2001
ITA
CORDONE Carlo
2001
ITA
DESTEFANIS Roberto
2001
ITA
BARBERA Corrado
2002
ITA
CORDONE Stefano
1999
ITA
MORETTI Renato
2001
ITA
KATO Hajime
1998
JPN
TOMATIS Alberto
2000
ITA
SKERK Larsen
1999
ITA
SCARABOSIO Alvise
1999
ITA
LUPOTTO Edoardo
1999
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run