official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FRANZONI Giovanni
2001
ITA
2:02.88
48.00
2
ABBRUZZESE Marco
2002
ITA
+0.06
48.66
2
VON ALLMEN Franjo
2001
SUI
+0.06
48.66
4
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+0.41
52.54
5
MAECHLER Reto
2001
SUI
+0.97
58.74
6
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+1.10
60.17
7
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
+1.18
61.06
8
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+1.22
61.50
9
DUNN Logan
2001
CAN
+1.55
65.15
10
DUCROS Leo
2001
FRA
+1.62
65.93
11
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
+1.86
68.59
12
HAUGEN Tollef
2004
NOR
+1.91
69.14
13
LESSARD Raphael
2001
CAN
+2.00
70.14
14
WITTE Linus
2001
GER
+2.04
70.58
15
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
+2.13
71.57
16
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
+2.49
75.56
17
NELSON Isaiah
2001
USA
+2.53
76.00
18
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
+3.09
82.20
19
MINTEGUI Ander
2003
ESP
+3.13
82.64
20
PERKINS Tanner
2001
USA
+3.25
83.97
21
AULNETTE Auguste
2002
FRA
+3.33
84.86
22
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
+3.42
85.85
23
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+3.86
90.72
24
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+3.88
90.94
25
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+4.37
96.37
26
BERNARDI Gregorio
2004
ITA
+4.73
100.35
27
LARDON Thomas
2001
FRA
+4.94
102.67
28
GUIGONNET Ed
2001
GBR
+5.58
109.76
29
BARATA Tomas
2003
ESP
+6.29
117.62
30
HEAYDON Henry
2001
AUS
+6.48
119.72
31
HOLSCHER Diego
2001
CHI
+6.71
122.26
32
XHEPA Denni
2003
ALB
+6.91
124.48
33
PALMQUIST Camden
2003
USA
+7.13
126.91
34
CZARNIK Nicholas
2002
POL
+7.64
132.56
35
BANYAI Attila
2005
HUN
+8.45
141.52
36
SANITRAR Jan
2001
SVK
+8.46
141.63
37
ALARCON Bautista
2002
ARG
+8.75
144.84
38
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
+9.33
151.26
39
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+9.87
157.24
40
RAGGAN Jeppe Holm
2001
DEN
+10.36
162.66
41
ARAMBURO Lucas
2004
CHI
+11.18
171.74
42
GUDMUNDSSON Gauti
2002
ISL
+11.32
173.29
43
VIGAS Samuel
2003
SVK
+12.22
183.25
44
HOLSCHER Pedro
2004
CHI
+12.52
186.57
45
LEAMAN Aaron
2001
THA
+18.90
257.18
46
HAECHLER Lenz
2003
SUI
+20.29
272.56
47
PREISLER Oscar
2004
DEN
+20.45
274.33
48
MARMARELLIS Christos
2002
GRE
+31.79
399.84
Did not finish 2nd run
QERIMI Kevin
2004
ALB
JONSSON William
2001
SWE
BAIN Calder
2002
NZL
SARCHETT Ryder
2003
USA
ELEZI CANNAFERINA Alban
2003
FRA
DIJKSMAN Christopher
2003
NED
GALUSZKA Wojciech
2004
POL
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
HALLBERG Eduard
2003
FIN
GARTNER Anze
2001
SLO
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
ROMANIN Nathan
2001
CAN
VAN SOEST Gerrit
2001
CAN
JORDAN Tait
2002
CAN
PUCKETT Cooper
2003
USA
TALACCI Simon
2001
ITA
MACHERET Nicolas
2002
SUI
GAMEL SEIGNEUR Charles
2002
FRA
VINTER Owen
2001
GBR
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
AZNOH Rok
2002
SLO
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run