official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LINDQVIST Axel
2000
SWE
1:38.04
17.50
2
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+0.25
19.36
3
WASMEIER Lukas
1994
GER
+0.45
20.85
4
HANSSON William
2001
SWE
+0.51
21.30
5
DALMALM Gustav
1999
SWE
+0.65
22.34
6
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
+0.74
23.01
7
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
+0.78
23.31
8
SILFAELT Johan
1996
SWE
+1.33
27.40
9
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+1.38
27.78
10
HEGELE Georg
1996
GER
+1.86
31.35
11
DICK Lukas
1996
GER
+2.14
33.43
12
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+2.17
33.66
13
PERSSON Jacob
1998
SWE
+2.66
37.31
14
MARTIN Max
2000
USA
+3.20
41.33
15
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+3.73
45.27
16
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+4.64
52.05
17
STRAND Andreas
1998
NOR
+4.70
52.50
18
FJAELLBERG William
1998
SWE
+5.44
58.01
19
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+5.54
58.75
20
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
+6.19
63.59
21
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+6.25
64.04
22
BODEN Victor
2000
SWE
+6.26
64.11
23
JOHANSSON Filip
1999
SWE
+6.47
65.68
24
AAHS Albin
2002
SWE
+6.90
68.88
25
MARKLUND Emil
1999
SWE
+7.00
69.62
26
NORDIN Linus
2000
SWE
+9.10
85.26
27
PEJOK Maans
2001
SWE
+10.54
95.98
28
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+11.35
102.01
29
BORGENSTAM Ludvig
2000
SWE
+11.84
105.66
30
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+12.15
107.97
31
AABERG Filip
2001
SWE
+12.74
112.36
32
BORNEMAR Marcus
1999
SWE
+13.47
117.80
33
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
+15.31
131.50
34
KRISTIANSSON Kalle
1999
SWE
+21.45
177.22
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GUNNARSSON Gustaf
2002
SWE
CASSANO Simon
2002
SWE
BACKLUND THORSANDER Jacob
2000
SWE
LINDSTROEM Aron
2000
SWE
ALFREDSON Johannes
2000
SWE
GRAN Herbert
2001
SWE
UHRAS Benjamin
1999
SWE
LUNDSTROEM Jacob
2002
SWE
HULTMAN Erik
2000
SWE
NETINDER Melker
2000
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
OEHMAN Edvin
2000
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
BACKMAN Hugo
1996
SWE
FORSMAN Rickard
2000
SWE
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
NERSNAES Peder
2000
NOR
WALLGREN Kalle
1999
SWE
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
MJELDE Joachim
1999
NOR
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
AHO Saku
1997
FIN
CASSMAN Oscar
1998
SWE
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
KINDEM Kaspar
2000
NOR
GRYM Hannes
1996
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
MANKINEN Miikka
1997
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run