official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PALOSAARI Joel
2001
FIN
1:32.29
32.82
2
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+0.06
33.29
3
SILFAELT Johan
1996
SWE
+0.27
34.96
4
WISEN Christopher
1992
SWE
+0.31
35.27
5
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+0.42
36.14
6
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+0.61
37.65
7
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+0.67
38.12
8
SARAVUO Erik
2003
FIN
+0.95
40.33
9
NYBERG Emil
2003
SWE
+1.28
42.94
10
KARBACH Maximillian
2000
SWE
+1.87
47.61
11
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
+2.16
49.91
12
WISSTING Gustav
2005
SWE
+2.29
50.93
13
PEJOK Maans
2001
SWE
+2.35
51.41
14
UHLIR Max
2004
SWE
+3.46
60.19
15
OEHMAN Lowe
2004
SWE
+4.32
66.99
16
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
+4.76
70.47
17
BONDE Erik
2005
SWE
+5.28
74.58
18
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
+5.33
74.98
19
NIEMI Kasper
2004
FIN
+6.16
81.54
20
PALOSAARI Jasper
2005
FIN
+6.62
85.18
21
FINNSTROM Jakob
2002
FIN
+6.71
85.90
22
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
+6.80
86.61
23
WAHLUND Melvin
2002
SWE
+7.27
90.32
24
KARLSSON William
2005
SWE
+7.41
91.43
25
LAAKSO Teemu
2003
FIN
+8.90
103.22
26
AXELHED Pontus
2005
SWE
+10.23
113.74
27
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
+10.52
116.03
28
MOLIN Thed
2003
SWE
+10.88
118.88
29
VON AXELSON Fredrik
2002
SWE
+11.65
124.97
30
BERGGREN Tim
2005
SWE
+12.50
131.69
31
OESTERBERG Lowe
2004
SWE
+12.72
133.43
32
DE SUSINI Elliot
2005
SWE
+12.91
134.94
Did not finish 2nd run
MELLGREN Simon
2004
SWE
TAAVOLA Oliver
2004
SWE
LEPPANEN Roope
2005
FIN
OHMAN Anton
2005
FIN
SOEDERBAECK Teddy
2003
SWE
NIKOLA Oskari
2004
FIN
ABELE Gustavs Harijs
2003
LAT
HOFSLUNDSENGEN Eivind Stedje
2004
NOR
LINDHE Wille
2002
SWE
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
WALLIN Grim
2003
SWE
CASSMAN Oscar
1998
SWE
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
Did not finish 1st run
FROSTEMAN LUNDQVIST Hugo
2004
SWE
NIEMI Miko
2005
FIN
DOLK Wilmer
2005
SWE
NAESSTROEM WIGBRANT Fabian
2004
SWE
OLSEN Oliver
2003
NOR
MESILA Rasmus
2004
EST
STENVI Robin
2005
SWE
KORITZ Filip
2005
SWE
ANDERSSON Emil
2004
SWE
DAMEN-BLAD Victor
2005
SWE
BJURSTROEMER Isak
2005
SWE
SVENSSON Axel
2005
SWE
EK John
2002
SWE
HAMREN Ture
2002
SWE
ANGSTROEM Gustaf
2003
SWE
CARLSTROEM Sebh
2004
SWE
JINNESTRAND Jacob
2005
SWE
LINNATSALO Rene
2005
FIN
OESTERBERG Leo
2002
SWE
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
MOERK Otto
2005
SWE
ELFGREN Vincent
2003
SWE
NILSSON Victor
2005
SWE
HELLSTEN Olle
2004
SWE
MALKER Filip
2004
SWE
GUSTAFSSON Oskar
2004
FIN
MAANSSON Arthur
2005
DEN
JAKOBSEN William
2003
SWE
MUSIKKA Mikael
2003
FIN
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
LOEF Max
1997
SWE
SIRVIO Salomo
2001
FIN
WALLGREN Kalle
1999
SWE
OLSSON Alfred
2000
SWE
Disqualified 1st run