official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
1:25.31
23.00
2
JONSSON Philip
2005
SWE
+0.85
30.27
3
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+0.97
31.30
4
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
+1.12
32.58
5
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+1.35
34.55
6
TOERNQVIST David
1998
SWE
+1.45
35.41
7
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
+1.50
35.84
8
WISSTING Gustav
2005
SWE
+1.64
37.03
9
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+1.69
37.46
10
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+1.92
39.43
11
UHLIR Max
2004
SWE
+1.99
40.03
12
LILJENBORG Liam
2006
SWE
+2.12
41.14
13
NYBERG Emil
2003
SWE
+2.19
41.74
14
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
+2.23
42.08
15
FORSMAN Rickard
2000
SWE
+2.59
45.16
16
MALKER Filip
2004
SWE
+2.63
45.50
17
AX SWARTZ Alexander
2006
SWE
+2.66
45.76
18
CANDERT Joel
2004
SWE
+2.71
46.19
19
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+2.80
46.96
20
OEHMAN Lowe
2004
SWE
+3.01
48.76
21
LARSSON Felix
2006
SWE
+3.13
49.78
22
HELLSTEN Olle
2004
SWE
+3.24
50.72
23
KARLSSON William
2005
SWE
+3.41
52.18
24
NILSSON Adam K
2002
SWE
+3.76
55.17
25
JAKOBSEN William
2003
SWE
+3.84
55.86
26
NIKOLA Oskari
2004
FIN
+3.96
56.89
27
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
+4.09
58.00
28
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
+4.48
61.34
29
BJURSTROEMER Isak
2005
SWE
+4.91
65.02
30
PYRRO Altti
2006
FIN
+5.11
66.73
31
MIKELSSON Olle
2005
SWE
+5.24
67.84
32
OLOFSSON Svante
2005
SWE
+5.39
69.12
33
LINDSTROEM Ludwig
2006
SWE
+6.43
78.02
34
ZAKRISSON Holger
2007
SWE
+6.49
78.54
35
KUZMIC Simon
2005
SWE
+6.85
81.62
36
RECHARDT Urho
2006
FIN
+7.55
87.61
37
HANSSON Sebastian
2006
SWE
+7.61
88.12
38
KIVINIEMI Olavi
2007
FIN
+7.64
88.38
39
HAMM Marcus
2005
CAN
+7.85
90.17
40
BJURSTROEMER Oskar
2007
SWE
+8.11
92.40
41
LOMANDER Felix
2003
SWE
+8.16
92.83
42
SJOELIN Wille
2006
SWE
+8.27
93.77
43
TOVAAS Teodor
2005
SWE
+8.29
93.94
44
STARROST Viggo
2006
SWE
+8.63
96.85
45
WIKBERG Mattias
2006
SWE
+8.82
98.47
46
KORITZ Filip
2005
SWE
+8.84
98.64
47
ABERSTEN Maans
2006
SWE
+10.01
108.66
48
GROSSKOPF Simon
2006
SWE
+11.33
119.95
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SVELANDER Adam
2005
SWE
SKOGLUND Sammol Ande
2007
SWE
ELIASSON Nils
2007
SWE
LUNDBERG Aron
2007
SWE
JEPSON Gustav
2006
SWE
LUNDSTROEM Viktor
2004
SWE
BILLBERG Sebastian
2007
SWE
TOVAAS Oscar
2005
SWE
FORTH Casimir
2006
FIN
BERGMAN Sigge
2004
SWE
RAMNOE Niklas
2004
SWE
LEPPANEN Roope
2005
FIN
ZIHERL Emil
2006
SWE
RAUTIO Axel
2005
FIN
JARNSTROM Niilo
2005
FIN
JOUTSENOJA Veikko
2006
FIN
SKOGLOESA Colin
2006
SWE
ISAKSSON Aaron
2005
SWE
THOREN Carl
2006
SWE
WAHLUND Melvin
2002
SWE
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
PALOSAARI Jasper
2005
FIN
DAHLBERG Melvin
2005
SWE
TUONONEN Eetu
2004
FIN
BONDE Erik
2005
SWE
AAHS Albin
2002
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
DE SUSINI Elliot
2005
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
Disqualified 1st run