official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KRUPKA Jimmy
1998
USA
1:33.13
15.00
2
MAES Sam
1998
BEL
+0.23
16.80
3
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+0.42
18.29
4
HAUGAN Timon
1996
NOR
+0.58
19.55
5
MAECHLER Reto
2001
SUI
+0.62
19.86
6
LANGMUIR Calum
2002
GBR
+0.83
21.51
7
MEISEN Adrian
1997
GER
+0.85
21.66
8
LUETOLF Joel
2000
SUI
+0.97
22.60
9
MEISSL Christoph
2000
AUT
+0.99
22.76
10
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+1.30
25.19
11
PALMQUIST Camden
2003
USA
+1.31
25.27
12
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
+1.43
26.21
13
URY Balint
2003
HUN
+1.50
26.76
14
FOSS-SOLEVAAG Sebastian
1991
NOR
+1.56
27.23
15
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+1.66
28.01
16
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+1.68
28.17
17
GASSER Lukas
2001
AUT
+1.88
29.74
18
JASICZEK Michal
1994
POL
+1.96
30.36
19
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
+2.04
30.99
20
ST-GERMAIN William
1992
CAN
+2.06
31.15
20
BRUEGGER Michel
2002
SUI
+2.06
31.15
22
MCADAM Hugh
2000
AUS
+2.53
34.83
23
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+3.00
38.52
24
AIHARA Shiro
2001
JPN
+3.23
40.32
25
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
+4.26
48.39
26
BORGNAES Christian
1996
DEN
+4.59
50.98
27
BREVIK Magnus
2006
NOR
+6.41
65.24
28
SUZUKI Issei
2002
JPN
+6.44
65.48
29
LEGGETT Connor
2000
AUS
+7.97
77.47
30
JACKSON Alec
2005
NZL
+9.43
88.92
31
MOZEN Isaac
2001
USA
+10.51
97.38
32
WOODS Sam
2004
NZL
+13.41
120.11
33
BASHA Faiz
2002
SGP
+19.54
168.16
34
TAZAWA Yuki
2005
JPN
+20.31
174.20
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
MURN Leonard
2007
GER
SCHERER Gregor
2007
AUT
MCGOWN Kyle
2003
AUS
BRENNA Wilfred
2006
NOR
CORSINI Alberto
2006
ITA
EVANS Elliot
2005
SWE
JACKSON Toby
2007
NZL
KIM Kwanu
2003
KOR
JENNINGS Toby
2004
GBR
HADLEY Sam
2003
NZL
LINSE Aleix
2001
NED
SNYDER Bennett
2001
USA
TAKADA Shunnosuke
2001
JPN
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
TSCHACH Adrian Dion
2004
AUT
BOWERS Jack
2000
USA
TOMII Taiga
1998
JPN
JANUTIN Fadri
2000
SUI
KATAYAMA Ryoma
2003
JPN
KOSI Klemen
1991
SLO
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
WALCH Fabio
2003
AUT
LAINE Tormis
2000
EST
KOYAMA Yohei
1998
JPN
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MOLLER Harrison
2007
AUS
DUNDON Charles
2005
NZL
PACKER Alister
2007
AUS
WHITBY Roman
2002
AUS
ATKIN Nick
2005
USA
APPEL Campbell
2006
NZL
SAUNDERS Hyugo
2007
NZL
ENGLAND Andre
2006
NZL
MCDONALD Bayley
2007
NZL
LOEDEMEL Leo
2006
NOR
KUSANO Ryunosuke
2007
JPN
VIDRI Dante Adam
2007
GBR
NOER Kristoffer
2006
NOR
HANGHOEJ Vitus
2004
DEN
KELLY James
2004
AUS
MUTTON Jesse
2005
NZL
BOWER Zac
2003
USA
KUROIWA Tatsuki
2002
JPN
BAIN Calder
2002
NZL
COUGHLIN Patrick
2001
USA
IACOBELLI Cooper
2001
USA
STOILOV Konstantin
2002
BUL
AINSLIE Rowen
2001
USA
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
ESTEVE Axel
1994
AND
HOFFMAN Harry
2004
AUS
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
Disqualified 1st run
Did not start 1st run