official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WEISEL Kipling
1995
USA
1:37.21
36.51
2
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+0.77
42.29
3
HEAYDON Henry
2001
AUS
+1.19
45.45
4
YATES Dawson
2000
CAN
+1.41
47.10
5
KIRWOOD Clayton
1996
USA
+1.61
48.60
6
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
+1.62
48.68
7
SNYDER Bennett
2001
USA
+1.78
49.88
8
FERRI James
1996
USA
+1.81
50.10
9
NGUYEN Louis
1999
USA
+2.02
51.68
10
FUCIGNA Peter
1996
USA
+2.41
54.61
11
FLANIGAN Bode
2002
USA
+2.58
55.88
12
OWENS Cam
2002
USA
+2.59
55.96
13
SMITH Cam
2001
USA
+2.64
56.34
14
BIGATEL Justin
2003
USA
+3.74
64.60
15
HOLM Fletcher
2002
USA
+4.47
70.08
16
MOZEN Isaac
2001
USA
+4.74
72.11
17
PUCKETT Cooper
2003
USA
+4.76
72.26
18
KAGAN Kyle
2001
USA
+4.81
72.63
19
SIMON Jordan
2003
USA
+5.13
75.03
20
SNYDER Charlie
2002
USA
+5.16
75.26
21
SANKEY Colton
2001
USA
+5.51
77.89
22
SCHAEDE Jack
2002
USA
+5.60
78.56
23
DOHR Peter
2002
USA
+5.77
79.84
24
MANN Aiden
2002
USA
+5.81
80.14
25
KURSH Gerrit
2003
USA
+5.97
81.34
26
LAHRMAN James
2002
USA
+6.26
83.52
27
BEARDSLEY Ryan
2001
USA
+7.69
94.26
28
TRAVIS Gunnar
2003
USA
+7.86
95.53
29
OREAR Chris
2002
USA
+8.15
97.71
30
SEGRE Sebastian
2003
USA
+8.23
98.31
31
GRANT Tanner
2003
USA
+8.44
99.89
32
POULTER Jay
2003
USA
+10.37
114.38
33
MCCORMICK Ian
2001
USA
+10.93
118.59
34
MARUSARZ Jakob
2002
POL
+11.21
120.69
35
NOLAN Alec
2002
USA
+11.22
120.77
36
FORMAN Noah
2002
USA
+11.58
123.47
37
HOFFMANN Henness
2002
USA
+11.79
125.05
38
ROSENER Tanner
2003
USA
+12.13
127.60
39
CROMER Greyson
2001
USA
+13.77
139.92
40
CROSSEN Connor
2003
USA
+14.61
146.22
41
KNOLLMANN Florian
2001
GER
+15.52
153.06
42
STAUFFENBERG Travis
2002
USA
+18.37
174.46
43
SMITH Phineas
2003
USA
+19.02
179.34
44
KEATING Luke
2003
USA
+19.75
184.82
45
EPIFANIO Dominick
2002
USA
+21.21
195.79
46
GEDEON Cole
2002
USA
+24.94
223.80
47
ROBINSON Peter
2003
CAN
+25.77
230.03
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
THOMAS Tyler
2003
USA
ORFANAKIS Nick
2003
USA
PACKER Samuel
2003
USA
BROWN Benny
2003
USA
DEWEY Gavin
2003
USA
MOORHUSEN Mason
2001
USA
STEVENISH Bobby
2002
USA
KIM Theodore
2003
USA
SHELDRAKE Tucker
2002
USA
DIGANGI Harrison
2002
USA
HOLM Erik
2003
USA
PENNINGTON Trent
2002
USA
BARR Sven
2002
USA
ROBIN Aidan
2003
USA
ABDOW Alex
2001
USA
WASHBURN Marat
2002
USA
MILLER Max
2001
USA
HILL Dawson
1999
CAN
SMALLHOUSE Matthew
2001
USA
WAGNER Kalle
1997
USA
Disqualified 1st run