official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SEYMOUR Jett
1998
USA
1:36.03
14.18
2
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+0.55
18.36
3
SMITH Spencer
1998
USA
+1.95
29.00
4
GAVETT Tim
1998
USA
+1.97
29.16
5
GILE Bridger
1999
USA
+2.08
29.99
6
DILLING Jacob
1999
USA
+2.36
32.12
7
KINSELLA Kellen
2001
USA
+2.83
35.69
8
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
+3.25
38.89
9
KEANE Jack
1998
USA
+3.26
38.96
10
PUCKETT Cole
2000
USA
+3.53
41.01
11
NELSON Isaiah
2001
USA
+3.86
43.52
12
KEANE Brendan
1999
USA
+3.88
43.67
13
DESPRES Jack
1998
USA
+4.68
49.76
14
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
+4.74
50.21
15
PARAZETTE Holden
2000
USA
+4.80
50.67
16
HOLSCHER Diego
2001
CHI
+5.17
53.48
17
STRAUCH Tucker
2000
USA
+5.34
54.77
18
HANLON Luke
1999
USA
+5.61
56.83
19
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+7.01
67.47
20
BOWES Finn
2001
AUS
+7.33
69.90
21
MCKIM Shamus
1999
USA
+7.36
70.13
22
RYAN Matthew
2002
IRL
+7.59
71.88
23
SEYMOUR Chase
2000
USA
+7.83
73.70
24
BATHUM Blake
2000
USA
+8.62
79.71
25
SMALLHOUSE Matthew
2001
USA
+9.00
82.60
26
BOCOCK Scott
2000
USA
+9.20
84.12
27
COUGHLIN Patrick
2001
USA
+9.27
84.65
28
DAHL Hayden
2000
USA
+9.34
85.18
29
HOLM Fletcher
2002
USA
+9.53
86.63
30
REICH Jack
2002
USA
+9.74
88.22
31
TAYLOR Carson
2001
USA
+10.51
94.07
32
NODDINGS Max
2000
USA
+10.61
94.84
33
OXLEY Nelson
2000
USA
+10.71
95.60
34
SIMMONS Zachary
2000
USA
+11.21
99.40
35
PURCELL Alexander
2000
USA
+11.32
100.23
36
GILLIS Daniel
2002
USA
+11.94
104.95
37
GILLIS Robert
2000
USA
+12.27
107.45
38
REYNOLDS Jake
2001
USA
+13.19
114.45
39
PARYS Maxx
2002
USA
+13.21
114.60
40
MIQUEL Alejandro
2002
ESP
+15.78
134.14
41
FLANIGAN Bode
2002
USA
+17.83
149.72
42
LAINO Peter
2001
SUI
+18.02
151.16
43
GOSS Harrison
1998
USA
+19.34
161.20
44
BERVY Max
2000
USA
+19.45
162.03
45
SOSNKOWSKI Kazimir
2001
POL
+20.38
169.10
46
GOSS Guthrie
2002
USA
+26.64
216.69
47
BERNHARDT Robert
2001
USA
+29.34
237.22
48
MASLO Maximilian
2002
POR
+30.52
246.19
49
CZARNIK Nicholas
2002
POL
+31.64
254.70
Did not finish 2nd run
RONEY Wim
1999
AUS
WESTMAN Kristopher
2000
USA
SMITH Cameron
2001
USA
GOLDEN Christopher
2001
USA
LENT Cameron
2000
USA
WILSON Reed
2001
USA
WOOD Mackenzie
2002
CAN
OWENS Cam
2002
USA
IACOBELLI Cooper
2001
USA
LARIMER Max
2001
USA
FORSYTH Jack
2000
CAN
DANELSKI Austin
1999
USA
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
RYAN Elliot
1999
USA
SNYDER Bennett
2001
USA
WORRELL Zane
2001
USA
UNDERHILL Robert
2000
USA
MILLER Max
2001
USA
SEYMOUR Trey
2000
USA
RYAN Bobby
1999
USA
MATHERS Jeremy
2001
USA
LANE Tristan
1998
USA
KENOSH Tommy
2000
USA
MARTIN Max
2000
USA
BRAYTON Hunter
1999
USA
RITCHIE Benjamin
2000
USA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
STALEY Connor
2000
USA
VAN ALSTINE Hayden
2001
USA
HOTERMANS Nicolas
2002
BEL
GERMAN Jack
2001
CAN
VILANDRIE Nevin
2002
USA
CHAFFEE Jordan
1999
USA
BOVACONTI Pasquale
2000
USA
MORGAN Oliver
2001
USA
BASCIANO Markus
2001
CAN
REGELBRUGGE Charlie
2001
USA
TABER Benjamin
2000
USA
PERKINS Tanner
2001
USA
PROFITT John Daniel
2002
CAN
JONES Crawford
1999
USA
MOZEN Isaac
2001
USA
SANKEY Colton
2001
USA
HARRISON J Bridger
2001
USA
MIKKELSON Zachary
1998
USA
GONZALEZ Ander
1997
ESP
BOWERS Jack
2000
USA
WILSON Matthew
1998
USA
NGUYEN Louis
1999
USA
PALCHAK Cole
2000
USA
MILLER Andrew
1998
USA
Did not start 1st run