official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MATHERS Jeremy
2001
USA
1:41.61
42.95
2
EID Hunter
2001
USA
+1.32
52.43
3
SNYDER Bennett
2001
USA
+1.36
52.72
4
YATES Dawson
2000
CAN
+1.38
52.86
5
O BRIEN Preston
2001
USA
+2.19
58.68
6
HILL Dawson
1999
CAN
+2.43
60.41
7
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
+3.65
69.17
8
GOSS Harrison
1998
USA
+3.83
70.47
9
SNYDER Charlie
2002
USA
+4.17
72.91
10
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
+4.25
73.48
11
TURNER Teagan
2003
USA
+4.72
76.86
12
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+5.03
79.09
13
PAREKH Lucas
2003
USA
+5.80
84.62
14
TRAVIS Gunnar
2003
USA
+6.03
86.27
15
HERHUSKY Ryan
2003
USA
+6.40
88.93
16
HAGEN Grant
2003
USA
+6.50
89.65
17
MCCLURE Yuri
1998
USA
+6.72
91.23
17
TESLAA Tommy
2001
USA
+6.72
91.23
19
NARDONE Joshua
2002
USA
+6.80
91.80
20
KLINKENBERG Anders
2001
USA
+7.19
94.61
21
DALTON Luc
2001
USA
+7.45
96.47
22
SWALLOW Dalton
2001
USA
+7.58
97.41
23
PARSONS Zack
2002
USA
+7.60
97.55
24
GOWE Nathan
2003
USA
+7.72
98.41
25
LOUCHHEIM Carter
2002
USA
+8.29
102.51
26
COX Samuel
2001
USA
+8.47
103.80
27
SHKLOVSKI Gregory
2003
USA
+9.68
112.49
28
KELLY Max
2002
USA
+10.13
115.73
29
SMITH Oliver
2002
USA
+10.41
117.74
30
SEAVER Eli
2001
USA
+10.67
119.61
31
BOWER Zachary
2003
USA
+11.95
128.80
32
ANDERSON Tyler
2003
USA
+12.69
134.12
33
SPADARO Jackson
2003
USA
+13.01
136.42
34
POLSTER Tay
2003
USA
+13.56
140.37
35
SCHAEDE Jack
2002
USA
+13.88
142.67
36
LEITNER Brandon
2002
USA
+14.33
145.90
37
LEWISON William
2002
USA
+15.20
152.15
38
CARTER Rylan
2002
USA
+15.32
153.01
39
MESSNER Chilli
2002
USA
+15.52
154.45
40
WALSH Jimmy
2003
USA
+16.20
159.34
41
ROGERS Jakob
2003
USA
+23.20
209.63
42
GRIES Connor
2003
USA
+24.22
216.95
43
FISCHER Bennet
2002
USA
+24.73
220.62
44
WEBB Luke
2003
USA
+29.20
252.73
45
PARCO Carson
2003
USA
+30.16
259.63
46
HARTMAN Thomas
2003
USA
+36.16
302.74
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SCHLOPY Mason
2003
USA
WILEY Cooper
2002
USA
CHILDRESS Jack
2003
USA
LAWSON Aden
2002
USA
ROMANZI Cooper
2003
USA
PULLEN Tommy
2002
USA
WEAVER T J
2003
USA
SCROGGINS Tucker
2000
USA
PIGUILLEM Alex
2002
ESP
HARPER Colin
2003
USA
MALLINEN Finn
2002
USA
PAQUETTE William
2001
CAN
AMON-FRANCESCHI Bruno
2001
USA
LINDSTROM Ridley
2002
USA
REGELBRUGGE Charlie
2001
USA
HORRIGAN Colin
2002
USA
DEXTER William
2001
USA
BARNWELL Gunnar
2001
USA
LEFEVRE Cassell
2001
USA
STOCK Lucas
2002
AUT
GANDINI Alessandro
2001
ITA
BROWN Benny
2003
USA
MOZEN Isaac
2001
USA
BOWERS Jack
2000
USA
PARAZETTE Oliver
2002
USA
GROSSMAN Buey
2002
USA
BLACK Garett
1996
USA
LARIMER Max
2001
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run