official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
POULTER Jay
2003
USA
1:29.76
33.98
2
PALMQUIST Camden
2003
USA
+0.15
35.20
3
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
+0.22
35.77
4
PUCKETT Cole
2000
USA
+0.27
36.18
5
BROWN Benny
2003
USA
+0.74
40.00
6
SEYMOUR Trey
2000
USA
+1.20
43.74
7
GRANT Tanner
2003
USA
+2.48
54.15
8
REICH Jack
2002
USA
+2.96
58.05
9
KOHLHOFER Sebastian
2004
USA
+3.01
58.46
10
NOLAN Alec
2002
USA
+3.85
65.29
11
BUZEK Stanley
2005
USA
+4.25
68.54
12
ROACH Hunter
2004
USA
+4.38
69.60
13
CROSSEN Connor
2003
USA
+4.42
69.93
14
OVERSTAKE Brooks
2004
USA
+4.78
72.85
15
FLANIGAN Bode
2002
USA
+4.89
73.75
16
BENNETT Aidan
2002
USA
+6.05
83.18
17
STEPHEN Connor
2005
USA
+6.30
85.22
18
UNGER Caleb
2003
USA
+6.40
86.03
19
OROZCO Alex
2005
USA
+6.69
88.39
20
BASSIN Matthew
2005
CAN
+8.66
104.41
21
RUCKER Miles
2005
USA
+8.69
104.65
22
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
+8.82
105.71
23
OLSON Luke
2004
USA
+9.33
109.86
24
GAYER Harrison
2005
USA
+9.45
110.83
25
GILLEST Garrett
2005
USA
+9.51
111.32
26
COLLINS Owen
2005
USA
+11.95
131.17
27
BINDAS Noah
2005
USA
+12.04
131.90
28
BAIN Calder
2002
NZL
+13.07
140.28
29
STEWART Jake
2005
USA
+13.95
147.43
30
GREEN Michael
2005
USA
+14.87
154.91
31
KASPER Brett
2005
USA
+15.01
156.05
32
OGAWA Kai
2005
USA
+16.71
169.88
33
SMITH Dylan
2004
USA
+17.57
176.87
34
PILAROWSKI Liam
2005
USA
+20.62
201.68
35
ERLAND Nicholas
2005
USA
+20.68
202.17
36
COLON Heath
2000
USA
+21.53
209.08
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
RIEMENSCHNEIDER Jakob
2005
USA
KAUFFMAN Noah
2005
USA
RENICK Mason
2005
USA
CANTELE FINK Alessandro
2004
MEX
MCKENNA Benjamin
2005
USA
BEARDSLEY Jaedon
2005
USA
GILLETT Everett
2005
USA
MCPHEE Kenneth
2005
USA
PETERSON Spencer
2004
USA
NIEDZWIECKI Zack
2004
USA
BOYER Kai
2005
USA
KELLY Liam
2004
USA
SWEENEY Henry
2002
USA
DOOLEY Everett
2005
USA
SHEPPARD Jett
2005
USA
HAUPT Ian
2005
USA
BRIGGS James
2004
USA
QIE Jaggen
2005
USA
MORGAN Jake
2004
USA
HANSON Griffen
2002
CAN
ANDRIE Stanley
2004
USA
WISER Sebastian
2005
USA
WASSERMAN William
2004
USA
MENNEN Thomas
2005
USA
ARTHUR Julian
2005
USA
ROTH Laiken
2004
USA
SHELDRAKE Tucker
2002
USA
WELCH Charles
2004
USA
HUME Carson
2005
USA
DALTON Luc
2001
USA
GAYER Jackson
2003
USA
DEMARCO Nick
2005
USA
NOLTING Jeremy
2005
USA
PENNINGTON Trent
2002
USA
IACOBELLI Cooper
2001
USA
OWENS Cam
2002
USA
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
BOWERS Jack
2000
USA
CORNELIUS Cooper
1999
USA
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
GILLIS Daniel
2002
USA
RICHEDA Nicolas
2002
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run