official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MAURBERGER Simon
1995
ITA
1:15.52
23.00
2
MALSINER Max
2002
ITA
+0.60
28.80
3
PALAMARAS Nickco
2004
GER
+1.39
36.44
4
DE ZANNA Marco
2004
ITA
+1.97
42.04
5
GASSER Lukas
2001
AUT
+1.99
42.24
6
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+2.06
42.91
7
VON GRUENIGEN Lian
2001
SUI
+2.24
44.65
8
MUIGG Manuel
2004
AUT
+3.57
57.51
9
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+3.86
60.31
10
BALDO Giorgio
2003
ITA
+4.03
61.96
11
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
+4.45
66.02
12
PAROLARI Francesco Giacomo
2004
ITA
+5.14
72.68
13
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
+5.24
73.65
14
BRUNNER Sandro
2006
SUI
+5.69
78.00
15
BATTISTONI Tommaso
2004
ITA
+6.09
81.87
16
FOSSLAND Warner
2001
USA
+6.18
82.74
17
ZONDAG Nick
2005
NED
+6.43
85.15
18
SANELLI Paolo
2004
ITA
+6.62
86.99
19
NAEGELI Janis
2003
SUI
+7.88
99.17
20
SPARBER Valentin
2007
ITA
+8.47
104.87
21
OBERSCHMIED Alex
2007
ITA
+8.91
109.13
22
SCHWIZGEBEL Tim
2006
SUI
+9.08
110.77
23
POSRATSCHNIG Nico
2000
SUI
+9.38
113.67
24
HARTMANN Paul
2006
GER
+10.23
121.89
25
SOLDERER Peter
2006
ITA
+10.33
122.85
26
JOST Leon
2007
GER
+10.66
126.04
27
FILIPEC Karlo
2005
CRO
+12.46
143.44
28
VOKSHI Klos
2006
KOS
+16.14
179.01
29
FORD John
1987
GBR
+28.72
300.62
Did not finish 2nd run
LOSITO Domenico
2007
ITA
LINTNER Anton
2007
ITA
RABANSER Patrick
2006
ITA
EINDHOVEN Sam
2007
NED
STAUB Lyonel
2005
SUI
PLIEGER Manuel
2006
ITA
CLARA Max
2005
ITA
HUBER Samuel
2003
SUI
ALVERA Mattia
2004
ITA
TOMOVIC Aleksa
2003
SRB
WACHTER Simon
2004
AUT
SIEDER Lukas
2005
ITA
POELL Christoph
2003
AUT
ORESIC Otto
2004
CRO
SCHRANZHOFER Hannes
2003
ITA
LANGMUIR Calum
2002
GBR
PIZZATO Stefano
2003
ITA
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
Did not finish 1st run
KALOMITI Roy
2007
TUR
HIEMER Roman
2007
GER
AUER Paul
2007
ITA
HOLZER Lukas
2007
ITA
TASSER Jonas
2007
ITA
NOBILE Filippo
2007
ITA
UNGER David
2003
GER
KLOTZ Alexander
2007
ITA
MOELGG Alexander
2006
ITA
WALSER Christoph
2005
AUT
PILLER COTTRER Mattias
2006
ITA
BALDO Edoardo
2005
ITA
HAJDINJAK Gal
2006
SLO
NICOLINI Giacomo
2006
ITA
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
KLOCKE Finn
2004
GER
MALOSSINI Amedeo
2005
ITA
FEICHTER Jonas
2006
ITA
VON SIEBENTHAL Patrick
2001
SUI
SCHLAEPPI Sebastian
2003
SUI
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
LIBERATORE Federico
1995
ITA
WITTE Linus
2001
GER
BACHER Jonas
2002
ITA
Did not start 1st run