official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LINDENMAYER Felix
2002
GER
1:17.45
35.45
2
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+1.34
48.08
3
WITTE Linus
2001
GER
+1.40
48.65
4
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
+1.55
50.06
5
PROFANTER Santino
2001
AUT
+1.77
52.13
6
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
+1.92
53.55
7
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+2.12
55.43
8
SNYDER Bennett
2001
USA
+2.50
59.01
9
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
+2.78
61.65
10
SCHMID Simon
2001
GER
+2.89
62.69
11
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
+3.64
69.76
12
HACKL David
2001
AUT
+3.71
70.42
13
STOILOV Konstantin
2002
BUL
+3.75
70.80
14
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
+4.37
76.64
15
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+4.73
80.03
16
WEISS Sebastian
2004
GER
+4.97
82.29
17
RIGGENMANN Paul
2003
GER
+5.47
87.01
18
KLOCKE Finn
2004
GER
+5.53
87.57
19
PALAMARAS Nickco
2004
USA
+6.35
95.30
20
SAPUTO Giorgio
2003
ITA
+7.50
106.14
21
HARASAWA Kotaro
2004
JPN
+7.65
107.55
22
MARMARELLIS Christos
2002
GRE
+8.74
117.83
23
RAMSBACHER Mika
2004
GER
+8.87
119.05
24
MUIGG Manuel
2004
AUT
+10.06
130.27
25
LINSE Aleix
2001
NED
+10.12
130.84
26
KUCERA Vojtech
2004
CZE
+10.15
131.12
27
PATRIARCA Mattia
2003
ITA
+10.46
134.04
28
MAEHLER Luis
2004
GER
+11.65
145.26
29
BERTI Tommaso
2001
ITA
+13.04
158.36
30
VOIGT Tobias
2004
GER
+13.30
160.81
31
POSRATSCHNIG Nico
2000
SUI
+14.28
170.05
32
METHERINGHAM Zachary
2004
GBR
+23.68
258.64
Did not finish 2nd run
LUDWIG Max
2002
GER
NIELSEN Laurits Klint
2000
DEN
WITTE Jonas
2003
GER
JUSE Felix
2003
GER
WYFFELS Robin
2002
BEL
ACOSTA Ty
2002
AND
AMMAN Hannes
2002
GER
GROSSMAN Buey
2002
USA
STANGL Simon
2001
ITA
SENNHOFER Marinus
2002
GER
STARK Florian
2001
AUT
WOLF Simon Luca
2001
GER
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
ZERHOCH Dominik
2001
GER
BOWERS Jack
2000
USA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BRUNNER Vincenz
2004
GER
HOLM Christopher Rubens
2004
BRA
MANHART David
2004
GER
PASEL Leo
2004
GER
HEUSEL Cedric
2004
GER
SIGLHUBER Martin
2004
GER
HALLEUX Antoine
2004
BEL
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
HALL Alistair
2003
GBR
CLARKE Alexandre
2003
GBR
NOMOTO Kazuchika
2003
JPN
LINDFORS Nikolaj
2002
LUX
JONGE DE Ties
2002
NED
RAPPAGLIOSI Alessio
2002
BEL
HERZOG Fabian
2003
GER
JEURISSEN Jurre
2003
NED
KAGLEDER Matthias
2003
GER
NOVAK Oskar
2000
CZE
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
URY Balint
2003
HUN
KOULA Jan
2000
CZE
SZKOLA Bartosz
2002
POL
TORVINEN Turo
2000
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run