official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
1:35.95
23.00
2
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+0.08
23.61
3
JONSSON William
2001
SWE
+0.35
25.66
4
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+0.54
27.11
5
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+0.75
28.71
6
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+0.90
29.85
7
WISSTING Gustav
2005
SWE
+1.01
30.68
8
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+1.24
32.43
9
LARSSON Albin
2004
SWE
+1.60
35.17
10
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+1.72
36.09
11
MONNIER Leo
2000
SUI
+1.82
36.85
12
ROESNAES Anton
2002
SWE
+1.93
37.68
13
DAMEVIN Pierre-Antoine
2005
FRA
+2.22
39.89
14
KERTESZ-KNIGHT Jesse
2003
CAN
+2.25
40.12
15
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+2.27
40.27
16
XHEPA Denni
2003
ALB
+2.48
41.87
17
WOODBRIDGE Charlie
2005
FRA
+2.54
42.32
18
WALLIN Atle
2001
SWE
+2.66
43.24
19
GUIGONNET Ed
2001
GBR
+3.66
50.85
20
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+4.32
55.87
21
KERTESZ-KNIGHT Jake
2005
CAN
+4.67
58.53
21
QUINTERO Nicolas
2006
ARG
+4.67
58.53
23
HEUDE Arthur
2005
FRA
+5.05
61.42
23
URQUHART Aidan
2004
GBR
+5.05
61.42
25
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+5.40
64.08
26
JORAELV Filip
2001
SWE
+6.14
69.71
27
HAUGSTVEDT Eskil
2005
SWE
+7.47
79.83
28
GREBENAR Milan
2006
ARG
+7.54
80.37
29
BROWN George
2007
GBR
+9.25
93.38
30
TAMMINEN Into
2006
FIN
+10.31
101.44
31
VAN ORTEN Stef
2006
BEL
+11.15
107.83
32
CAVERS Dax
2004
CAN
+13.43
125.18
33
KIM Donghyeon
2005
KOR
+19.99
175.09
34
SELIG Edward
2007
AUS
+24.26
207.57
35
LEE Isaac
2005
HKG
+27.56
232.68
Did not finish 2nd run
YOUNG Taiga
2004
CAN
BJURSTROEMER Isak
2005
SWE
SHEARS Bredy
2003
CAN
MUJUNEN Otto
2003
FIN
VALADKA Aleksas
2003
CAN
BERTHET Augustin
2004
FRA
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
DETS Taras
2001
CAN
TALAYRACH Clement
2003
FRA
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
MCADAM Hugh
2000
AUS
AAGESEN Tinius
2001
NOR
FAVRE Guerlain
2000
FRA
JONSSON Philip
2005
SWE
PALMER Adam
2003
SWE
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
Did not finish 1st run
KIM Sangseo
2007
KOR
JUNG Sunwoo
2007
KOR
STANLEY Harvey
2005
GBR
CATER Maxim
2007
CAN
YU Hojun
2006
KOR
BOUAS Christos
2006
BEL
CARLSTROEM Sebh
2004
SWE
DAHLBERG Melvin
2005
SWE
MAANSSON Arthur
2005
DEN
CHRISTEY David
1999
GBR
SVELANDER Simon
2004
SWE
PARELLADA Enric
1998
ESP
BORG Arvid
2002
SWE
WALLIN Grim
2003
SWE
STOILOV Konstantin
2002
BUL
HOZMANN Rudolf
2004
HUN
SILVESTRE Paul
2003
FRA
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
HOLMES Robert
2002
GBR
SKABAR Jonas
2004
FRA
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR