official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LOKMIC Emir
1997
BIH
1:47.86
41.16
2
GARTNER Anze
2001
SLO
+0.42
44.00
3
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+0.71
45.97
4
TRSAN Tim
2001
SLO
+1.47
51.11
5
HROVATH David
2002
AUT
+1.51
51.38
6
OSCH Matthieu
1999
LUX
+2.80
60.11
7
PAVELKA Kristian
2001
SVK
+2.85
60.45
8
TRUNK Tamas
2003
HUN
+2.89
60.72
9
STRAUSS Florian
2004
AUT
+3.24
63.09
10
STANISIC Strahinja
1995
SRB
+3.36
63.90
11
KOMSIC Dario
2000
CRO
+3.48
64.71
12
KUMMERER Niklas
2002
AUT
+3.56
65.25
13
NOSEK Daniel
2003
SVK
+4.09
68.84
14
BEUKER Jannes
2002
NED
+4.17
69.38
15
RAKOVIC David
2003
SLO
+4.61
72.36
16
PERKOLIC RAILIC Nikola
2003
SLO
+4.71
73.04
17
RAMICONE Paolo
2003
ITA
+4.90
74.32
18
ARANJO Baptiste
2001
POR
+4.93
74.53
19
KLIMA Oskar
2004
CZE
+5.17
76.15
20
STOJANOVIC Rok
2002
SLO
+5.32
77.17
21
MUTO Andrea Pasquale
2001
ITA
+5.61
79.13
22
SVETLICIC Miha
2004
SLO
+5.63
79.26
23
LEMPONEN Mikko
2004
FIN
+7.42
91.38
24
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
+7.94
94.90
25
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
+8.21
96.73
26
KECERIN Grga
2004
CRO
+8.98
101.94
27
ANDREYCIC Lukas
2004
AUT
+9.02
102.21
28
VORSIC Maj
2004
SLO
+9.62
106.27
29
HABAJEC Matevz
2003
SLO
+9.72
106.95
30
RIEGLER Samuel
2004
AUT
+10.09
109.45
31
VALERI David
2000
HUN
+10.77
114.05
32
MARMARELLIS Christos
2002
GRE
+10.95
115.27
33
BELEHAR Luka
2003
SLO
+13.39
131.78
34
MACAR Milivoje
2004
BIH
+14.71
140.72
35
BUCHACHER Jakob
2004
AUT
+14.94
142.27
36
VOJINOVIC Dusan
2004
SRB
+15.85
148.43
37
BICAKCIC Alen
2003
BIH
+15.97
149.25
38
JERIC Bine
2004
SLO
+16.17
150.60
39
BESSELAAR Tobias
2002
NED
+20.40
179.23
40
VUKMIROVIC Vladimir
2004
MNE
+20.70
181.26
41
LEE Sze Chun Matthew
2004
HKG
+45.42
348.56
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
TANG Calcy Ning-Chien
2004
TPE
KACO Mathieu
2000
ALB
VERIGA Vasil
1998
ALB
BICOKU Marsel
1997
ALB
PAJALIC Grgur
2003
CRO
ORESIC Otto
2004
CRO
BONGRAND Arthur
2003
FRA
KOVAC Tilen
2004
SLO
ROBERTS Keir
2002
NZL
WINDEN VAN Niels
2002
NED
QERIMI Kevin
2004
ALB
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
ASVESTAS Dimitrios
2003
GRE
KRELJ Rozle
2002
SLO
KOMAC Nejc
2003
SLO
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
SEVERI Arturo
2003
ITA
TOLA Erjon
1986
ALB
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
NAGY Bence
1998
HUN
BEGOVIC Roko
2003
CRO
Disqualified 1st run